Rezultāti 6h I Rezultāti 3h I Rezultāti 2h I Bildes

dAŅO

Auseklis ieņem Portugāli

Jau otro gadu Auseklis devās uz dienvidiem, lai piedalītos Portugal O Meeting.

Apvidus šogad bija pavisam citāds, nekā iepriekšējā gadā. Piejūras reljefa mežģīnes nomainījuši klinšu bluķu labirinti un smilšu kāpas - ganību pļavas.

Apvidus pieprasa gandrīz visu orientierista spēju arsenālu, gan tempa variēšanu atbilstoši sarežģītībai, gan mikro-ceļu variantu pareizu izvēli, ko ietekmē arī ērkšķu krūmi, gan arī precīzu leģendu nolasīšanu. Nerunājot jau par augsto kartes lasīšanas līmeni, kas nepieciešams, lai veiktu distances bez kļūdām.

Lielākā daļa pēcpusdienās pēc distanču veikšanas devās vēlreiz tajās, lai veiktu kļūdu labojumu. Divas treniņdienas pirms sacensībām, šie kļūdu labojumi un vēl divi sprinta treniņi, no kuriem viens bija oficiālais POM nakts sprints, pārvērta šīs sacensības par treniņnometni.amanda

Tomēr norisēja arī cīņa par vietām.

Meitenēm visaugstākās vietas ieņēma Beāta un Madara, kuras bija, attiecīgi, 10. un 11. vietā w20 grupā. Tajā pašā grupā Amanda ierindojās 26., bet Rūta - 27. vietā. Elitē startēja Marita, kura apslima un tāpēc nefinišēja trīs pēdējās distancēs, un Krista, kura, par spīti lielajai neveiksmei otrajā dienā, kad distancē pavadīja 2.5 reizes ilgāku laiku nekā uzvarētāja, ieņēma augsto 23.vietu. Liene, skrienot w21a grupā, izcīnīja 30.vietu.

m

Meitenēm bija arī finišu kopvērtējums, bet es nezinu, kas uzvarēja, varbūt varat ierakstīt komentāros!

Vīru elite pēc WRE ranga bija sadalīta superelitē un parastajā elitē. Mirstīgo elitē startēja Edgars un, cīņā ar slimību, ierindojās 35.vietā. Superelitē Daniils ieņēma 67.vietu, bet Jānis 48. Francs Ferdinands, kurš gan šoreiz startēja ar savu īsto(?) vārdu, m21a grupā izcīnīja 50.pozīciju un kopā ar Rūtas tēvu Andi, kurš m45 ierindojās 56.vietā, bija liels atspaids transporta ziņā.

jt

Nakts sprints bija pavisam cita pieredze. Šoreiz sprints bija pilnībā urbāns, pa Portalegres vecpilsētas ieliņām, kas piedāvāja lielus ātrumus un interesantas ceļu izvēles. Papildu asumiņu piedeva tas, ka varēja tikai nojaust, kas tevi gaidīs aiz stūra - mašīna, cits orientierists vai arī šoreiz tiksi cauri sveikā.

Vislabāk ar šiem uzdevumiem galā tika Madara, kurai dalīta 5.vieta. Beāta, Amanda un Rūta sarindojās viena pēc otras no 12. līdz 14. vietai. Kristai elitē augstā 17.vieta. Liene, lielāko distances daļu veicot bez lampas, ierindojās 18. pozīcijā.

Edgars elitē 29.vietā, Jānis superelitē samērā augstajā 28.vietā, bet Daniils, saudzējošā režīmā, 57.vietā. Francam arī labs rezultāts, debitējot nakts sprinta disciplīnā, esot 25. vietā. Andim 28.vieta savā grupā.

el

Lai vietas otrajā, trešajā un citos desmitos jūs nemulsina - lielākās uzvaras ir vēl tikai jāizcīna. Šis mačs kalpoja kā pamošanās pēc ziemas miega, lai nebūt jāmostās ar kritienu kādās svarīgākās sacensībās. Pēc Portugāles siltuma daži jau paspēja atgriezties realitātē, veicot Magnēta sniegotās distances, vēl ir jāpagaida, līdz šeit būs iespējams attīstīt ātrumu mežā!

Komentārs no Edgara: Skriešana pēc iespējas vairāk kartēs bija mans brauciena mērķis. Ļoti pievērsu uzmanību o-tehnikas atdzīvināšanai pēc pāris mēnešu pārtraukuma. Līdz ar pēdējo distanci sapratu, ka pie daudz kā vēl jāstrādā šajā jomā. Svarīgākais bija trešās dienas starts (WRE). Pašam par pārsteigumu labu rezultātu neuzrādīju, jo vairākās sīkās kļūdiņās atstāju pārāk daudz laika. Bet kopumā par iespēju skriet +16 grādu siltumā un fantastiskā apvidū biju ļoti priecīgs.

Komentārs no Rūtas: Sacensības kopumā interesantas. Gan fiziski, gan arī orientēšanās ziņā sarežģīti un grūti. Apvidus pilnīgi neierasts, pilnīgs pretstats Latvijas mežiem. Reti gadās skriet tik sarežģītos apvidos, kur ļoti daudz uzmanības jāpievērš detaļām, un ĪPAŠI pēdējai piesaistei pirms KP. Diemžēl es tam distances laikā nepievērsu tik lielu uzmanību kā vajadzēja, un tādēļ arī radās vairākas nevajadzīgas kļūdas. Taču pieredzei - ļoti vērtīgas sacensības. Arī ir skaidrs, pie kā vēl ir jāpiestrādā, pirms sāksies sezona, kas arī ir svarīgi.
Liels prieks par to, ka radās šāda iespēja doties uz POM, kur varēja neuztraukties par to, ka varētu traucēt sniegs, un varēja vairāk piedomāt pie orientēšanās tehnikas.
Pozitīvi arī tas, ka no Ausekļa bijām tik kuplā skaitā. Pēc sacensībām motivācija trenēties noteikti ir augusi.

IP: 78.84.170.154 @ 17.03.2011 | 19:21:37
Komentārs: Meitēnēm sprinta kopvērtējumā norisinājās ļoti spraiga cīņa. Tomēr ar 10 sekunžu pārsvaru uzvarēja Rūta (2:36), otro vietu ar vienas sekundes pārsvaru izcīnīja Liene (2:46), bet trešajā vietā ierindojās Amanda (2:47). Meitenes, trenējamies ātrākajiem finišiem!! :)