Afiša

kk

Latvijas Kausa izcīņa ir sākusies!

Pirmie divi LK posmi jau ir aizvadīti un netrūkst ļoti labu rezultātu.

Pirmais LK posms pēc vairāku gadu pārtraukuma norisinājās sniega apstākļos, kas distances padarīja īpaši fiziski smagas un nedaudz atviegloja orientēšanos vēlākajiem startētājiem. Garezera kartē, kur sacensības notiek katru gadu, pirmajā dienā dalībnieki sacentās garajā distancē un otrajā dienā sacensības notika vidējā distancē.

Absolūtu dominanci parādīja Ausekļa elites orientieristi - vīru elitē dubultuzvara, pirmo vietu ieņemot Mārtiņam, bet otro - Kalvim. Tāpat jāpiemin elites pirmgadnieka Zigmāra Gaiļa augstā piektā vieta. Sieviešu elitē nepārspēta palika Krista, uzvarot ar iespaidību 20 minūšu pārsvaru pār tuvāko sekotāju. Pašās jaunākajās puišu grupās veicās lieliski, V8 viens no diviem dalībniekiem bija Kristofers Vāvere no Ausekļa un V10 grupā Emīls Ģērmanis un Rihards Gailis turpina savu sīvo konkurenci, kas iesākās jau pagājušajā gadā, aizņemot divus augstākos pakāpienus uz pjedestāla. Kā ierasts, vietas trijniekā arī meiteņu jauniešu un junioru grupās. S16 grupā trešā Anete Gurtiņa un S18 grupā to pašu vietu ieņēma Beāta. S20 grupā uzvarēja Madara un tajā pašā grupā 3. vietā Amanda Zīlišķe. Arī treneri rādīja priekšzīmi ar godalgotu vietu izcīnīšanu - Baiba ieņēma 2., bet Ģirts 3.vietu 35 gadu vecuma grupās. V40 grupā šoreiz 2. un 3 vieta, kurās, attiecīgi, Guntars Polis un Ints Ulmanis. Aivars tikmēr V45 grupā izcīnīja augsti vērtējamu uzvaru. S40 grupā Jana Lepiksone ierindojās 2.vietā.

gp

Pēc nedēļas sacensību kaislības jau virmoja Kurzemē, kur sniegs bija absolūti pazudis, ļaujot izbaudīt pirmos soļus bez bremzēm mežā. Kurzemes Pavasaris arī šogad pierādīja sevi kā augsta līmeņa sacensības. Pirmās dienas vakarā bija iespēja arī piedalīties sprintā pa Skrundu.

Tā kā sacensības apmeklēja arī spēcīgie kaimiņvalstu orientieristi un konkurence bija lielāka, godalgotu rezultātu bija nedaudz mazāk, nekā pirms nedēļas. M45 grupā Aivars uzvarēja gan KP, gan arī sprintu, tādējādi nesolot konkurentiem vieglu dzīvi šogad. Baiba turpināja iesākto un arī šajā mačā ierindojās 2.vietā W35 grupā. Laikam kāds šoziem ir kārtīgi saslēpojis! Tāpat ziemā nedaudz patrenējies ir arī Alvis Reinsons, kurš KP ierindojās 3.vietā, bet sprintā bija otrais. Vēl sprintā 3.vietas izcīnīja Guntars Polis un Inta Mihailova. Trešā Mihailovu ģimenes pārstāve šajās sacensībās, Krista, pirmajā dienā noskrēja lieliski, zaudējot tikai Aijai Skrastiņai, tāpat arī sprintā, bet otrās dienas garajā distancē pagalam neveicās un kopvērtējumā kritiens uz 8.vietu. Tāpat sanāca arī Madarai un Beātai, kuras, katra savā grupā, bija vadībā pēc pirmās dienas, bet pēc neveiksmīgi veiktās garās distances sanāca izkrist no godalgotā trijnieka. To veiksmīgi izmantoja Amanda ierindojoties 3.vietā W20 grupā. Vīru elitē stiprākie Ausekļa spēki nestartēja, jo devušies uz nometni Zviedrijā, bet Ausekļa godu ļoti spēcīgā konkurencē aizstāvēja Daniils ar 20.vietu. Arī es nokļuvu uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena M20 grupā. Rihards Gailis šoreiz M10 grupā gan sprinā gan kopvērtējumā ierindojš otrajā vietā, kļūdams par LK līderi

.rg

Nākamajā nedēļas nogalē paredzētās sacensības tika atceltas, tāpēc nākamās LK sacensības būs mūsu kluba rīkotie Rīgas Kausi Baldones apvidos. Plānā divas vidējās distances vienā no pierīgas prasīgākajiem apvidiem, notiekti ir vērts uzskriet!