Pievienojies mums

Afiša

ausma

Jukola un Venla

Šā gada Jukolā gandrīz visas Ausekļa komandas uzlaboja savu starta numuru un visas 12 komandas finišēja ar ieskaitītu rezultātu.

Galvenais treneris Aivars izteica savu apmierinātību ar rezultātiem.

Iespaidīgi Kalvja un Mārtiņa sniegumi TuMes sastāvā.

Jukola ir lielākās orientēšanās stafešu sacensības. Sacīkstes notiek Somijā gan pa nakti, gan pa dienu. Dienā startē sieviešu 4 etapu stafete, kuras nosaukums ir Venla. Vakarā, ap 23.00 ar iespaidīgiem šāvieniem mežā tiek raidītas aptuveni 1500 vīru komandas, kuru pirmie trīs (no desmit septiņiem) etapi tiek veikti pa tumsu. Jukola jau vairākus gadus daudziem latviešu klubiem ir gada notikums kluba dzīvē. Arī Auseklim, kuru parasti pārstāv pārliecinoši lielākais komandu skaits no LV. Profesionālākie latviešu orientieristi startē Jukolā savu skandināvu klubu sastāvos.

Sestdien praktiski no telšu pilsētiņas vidus startēja Venla ar vairāk nekā 1000 sievietēm uz starta kalna. Auseklim Venlā 6 komandas.

Izsekosim pirmās komandas veikumam pa etapiem.

Pirmajā etapā Amanda Zīlišķe ar vidēju kļūdu distances vidū iznāca 247. vietā un varēja raidīt Janu Lepiksoni mežā labā pozīcijā.

Jana, tāpat kā pēc viņas skrienošā Inta Mihailova, noskrēja stabili un pa abām kopā zaudēja tikai 14 vietas.

Rūtai Plakanei bija tas gods veikt pēdējo, visgarāko etapu. Rūta pieļāva virkni dažādu izmēru kļūdu un somu mežu mistērijas rezultātā zaudēja 50 vietas un finišēja 311. vietā, kas tāpat ir uzlabots pagājušā gada rezultāts un arī trešais rezultāts starp LV dāmu komandām.

sd

Foto redzams, kā meitenes cīnās par iespēju atzīmēties.

Par citām Ausekļa komandām:

Otrā komanda gan neuzlaboja  uzlaboja pagājušā gada vietu par teju simts vietām un ar Aiju Mikučāni pēdējā etapā ierindojās 427. pozīcijā.

Trešā komanda ar Ievu Godiņu, kas pacēla komandu par 92 vietām, pēdējā etapā spēja sasniegt 641. vietu.

Piektā komanda un sestā komanda visu stafeti, sākot jau no pirmā etapa, veica praktiski kopā un finišēja attiecīgi, 876. un 877. vietā. Maritu Lapu un Aigu Priednieci finišā šķīra tikai 1 sekunde.

Ar veiksmīgu komandas darbu izdevās apsteigt teorētiski spēcīgāko 4. komandu, kura pēc neveiksmīga pirmā etapa nemitīgi kāpa rezultātu tabulā, līdz apstājās pie 951. rezultāta, kuru pēdējā etapā atnesa Ilze Laure.

Trīs Ausekļa meitenes startēja no skandināvu klubiem. Uzdevums nepaŗpūlētie pirms gaidāmā Pasaules Junioru čempionāta bija Madarai Freimanei, kura pirmajā etapā iznāca 238. vietā. Krista tā paša norvēģu kluba, Lillomark OL, trešajā komandā (Madara skrēja otrajā) veica 2. etapu, bet sanāca vairākas kļūdas un tikai 320. vieta etapā. Marita Freimane Stokholmas kluba Sodertalje Nykvarn 2.komandā skrēja pirmo etapu un iznāca labā 119. vietā.

Notiekti jāpiemin Aijas Skrastiņas sasniegtais Kalevan Rasti komandas rindās. Komanda līdz pat pēdējam kp cīnījās par trešo vietu, bet, galu galā, komanda ierindojās augstajā piektajā vietā. Aija skrēja trešo etapu un uzrādījas 12. laiku etapā, paceldama komandu no 10. uz 8.vietu.

Tie, kas klātienē sekoja izškirošajiem notikumiem, kas noteica Venlas uzvarētājus sagaidīja trillera cienīg nobeigumu, kurā līderkomanda uz priekšpēdējo kp zaudēja kontroli pār karti un, kad beidzot to atguva, jau sastapa savu konkurenti, kura skrēja ārā no kp. Līdz ar to uzvarētājkomanda izšķīrās pēdējā kilometrā.

Vairākas stundas pēc sieviešu finiša debesis lēnām sāka tumst un cilvēki pulcēties uz starta vietu vēlreiz. Katrs enerģijas un stresa pilnais stāvs, kurš iesildoties paskrēja garām ar lielu lukturi uz pieres, vairoja kopējo noskaņu, ka tuvojas kaut kas liels. Jukolas starts, kad teju 1500 cilvēku mirkli pirms starta pilnībā apklust, lai pēc mirkļa jau ar nežēlīgu ātrumu un apņēmību trauktos pretī tumšajam mežam, ir maģisks. Arī 6 vīri no Ausekļa un 1 Auseklis citā tērpā tur bija un to darīja. Kad ir izturēta nakts, tad jau dzīve paliek vieglāka un ātrms - lielāks. Šis mežs atļāva skriet ātri, ja izdevās būt pārliecinātam un nolasīt visas klintiņas un purviņus, veikli šķērsot "zaļās" joslas un ja pietika spēki kalniem. Ja nē, tad zaudēt varēja daudz.

start

Pirmās komandas pirmo etapu vareni veica Zigmārs Gailis, ar stabilu skrējienu un tikai vienu kļūdu, iznāca 121. vietā, kas ir sen nebijis augstums Auseklim.

Daniils Ozoliņš arī pieļāva vienu kļūdu, bet nakts apstākļos nevarēja attīstīt vajadzīgo ātrumu un zaudēja 25 vietas. Tomēr pieklājīgā 193. vieta etapā.

Pēc labiem pirmajiem diviem etapiem garākajā(13.5km) nakts posmā devās Aivars Mihailovs, kurš ir Ausekļa komandu treneris un pirmās komandas pieredzējušākais dalībnieks. Šoreiz spēka pēdējiem 3km nepietika un tur tika zaudētas daudz vietas. Mārcim Gediņam karte tika nodota, esot 290. vietā un zaudētas bija 125 vietas.

Divu īsāko etapu veicēji - Mārcis un Kaspars Semēvics abi pieļāva vairākas kļūdas distancē un zaudēja, attiecīgi, 19 un 52 vietas, tomēr ar 342. vietu pēc 5 etapiem atstājot cerības uz 300nieku.

Guntars Polis sestajā etapā, stabili veicot distanci un pieļaujot tikai nelielas kļūdiņas sāka kāpumu uz augšu un stafeti Intam Ulmanim nodeva jau 319. vietā.

Ints pēdējo etapu veica teicami, ne tikai pārliecinoši "ievilkdams" komandu 300niekā (291. vieta), bet arī apsteidzot OK Ziemeļkurzemes pārstāvi, tādējādi LV komandu komkurencē ierindojoties 5.vietā.

Otrajai komandai gadījās misēklis pirmajā etapa maiņā. Juris Žilko, labi veicis distanci, gribēja nodot karti Arnim Šņorem, bet tas bija kaut kur aizkavējies un juris nogaidījās un izsaucās teju 8 minūtes. Tajā brīdī tas izmaksāja 150 vietas. Galu galā Dainis Krieviņš pēdējā etapā komandai nodrošināja 517.vietu.

Ceturtā komanda ar Aleksandru Tambovcevu, kurš pēdējā etapā apsteidza 3. komandas Mārtiņu Krūzi, ierindojās 757. vietā, savukārt trešajai komandai 794.vieta.

Piektā komanda, kurai pēdējo etapu ar 64 vietu kāpumu veic Sergejs Gudzs, ieņēma 903. vietu.

Sestajā komandā pārleicinoši labāku sniegumu nodemonstrēja Dāvis Voiceščuks ar 105 vietu kāpumu un 451. vietu piektajā etapā. Kristaps Zariņš pēdējā etapā komandai izcīnīja 1017. vietu. Pavisam maz pietrūka, lai visas Ausekļa komandas būtu starp 1000 spēcīgākajām pasaulē.rch

Tomēr spilgtākie panākumi latviešiem bija ārzemju klubos. Jau ierasts, ka somu klubā Turun Metsankavijat startē Latvijas izlases kodols, no kura divi ir no Ausekļa. Tā bija arī šoreiz. Sākot no 4.etapa, visus etapus veica latvieši. Pēc Jāņa Krūmiņa teicami veiktā 4.etapa, Kalvis Mihailovs startēja 23. pozīcijā un, kārtējo reizi noskriedams pasaules līmenī, pacēla komandu uz 17. vietu. Kalvim etapā 2.(!!) laiks, tikai vienu sekundi aiz somu leģendas Mats Haldin, kurš skrēja uzvarošajā Halden SK komandā. Kalvis stafeti nodeva Mārtiņam Sirmajam kurš arī ar pārliecinošu sniegumu (7.laiks etapā) turpināja kāpumu uz 12. vietu. Pēdējā etapā Edgaram Bertukam bija pāris kļūdas un galu galā TuMe ieņēma ļoti augsto 13. vietu. Ne tik spožā klubā skrēja Edgars Laķis un Jānis Tamužs. Edgars pirmajā etapā iznāca labā 178. vietā, bet Jānis 4. etapā ar 78. laiku etapā pacēla komandu no 380. uz 288. vietu.

Jukola ir ne tikai sportisks pasākums, bet arī kluba saliedētību un savstarpējās pazīšanas veicinošs. Cerams, ka tagad katrs zina par dažiem kluba biedriem vairāk, kuru varēs sastapt jau Latvijas lielākajās orientēšanās daudzdienās - Kāpa.