Rezultāti, spliti, grafiki, GPS sekošana

Rīgas čempionāts un jaunatnes meistarsacīkstes orientēšanās sportā

Rezultāti 2h | Rezultāti 3h | Rezultāti 6h  | Karte | Bildes

Pievienojies mums

Afiša

Amanda

Valmieras Čempionāts

Valmieras čempionāta zaļajās distancēs, sacensībās ar iedzīšanu, piedalījās 35 Ausekļa pārstāvji.

Sacensību formāts bija sekojošs: pirmajā dienā vidējā distance, pēc kuras rezultātiem otrajā dienā startē iedzīšanas sacensībās. Iedzīšanas sacensības ir tendence modernajā orientēšanās, jo ir skatītājiem draudzīgs formāts - pirmais finišā arī ir uzvarētājs. Tāpēc patīkami, ka jau otro gadu Valmieras čempionātā ir iespēja izbaudīt azartu un sacensību garu, skrienot plecu pie pleca ar konkurentiem un izspēlēt taktiskos stiķus.

Tā kā šis bija arī EST-LAT līgas posms, vīru elitē par uzvaru atkal cīnījās latvieši pret igauņiem. Kā parasti, spēcīgāks izrādījās igauņu orientierists Timo Sild (OK Võru), kurš vidējā distancē iegūto otro vietu iemainīja pret pārliecinošu pirmo vietu iedzīšanā. Otrais bija Artūrs Pauliņš no Mežmalas MTB, kurš pēdējā laikā ir ieguvis labu sportisko formu. Trešajā vietā ierindojās vēl viens igaunis, Markus Puusepp (arī OK Võru), iedzīšanā apsteidzot mūsu lielmeistaru Ivaru Žagaru no Ozons.

Kā jau ierasts, no Ausekļa elitē startēja Zigmārs un Daniils. Zigmārs finišā ieskrēja kā 8., kaut gan startējis bija kā 5., bet Daniils saglabāja savu 9. vietu.

Sieviešu elitē gan konkurence bija diezgan nenopietna, jo uz sacensībās piedalījās 4 sievietes. Tomēr jebkādās sacensībās jāmāk uzvarēt un to uzskatāmi demonstrēja Laura Vīķe, uzvarot ar 32 minūšu pārsvaru pār otrajā vietā finišējušo Eleri Hirv no OK Võru kluba. Trešajā vietā finišēja iveta Brūvere no Ozona, kā ceturtā finišēja Vieda Lūsa no Meridiāna.

Meiteņu junioru grupā sevi kā lielisku iedzīšanas speciālisti kārtējo reizi apliecināja Amanda Zīlišķe, kura uzvarēja. Varu pastāstīt, ka Amanda jauno studiju gadu ir uzsākusi Valmierā, gluži citos treniņu apstākļos. Amanda no ceturtās vietas "uzkāpa" līdz pirmajai ar gandrīz 10 minūšu pārsvaru, otrajā vietā atstājot Kerstin Uiboupin (OK Võru), kura distances beigās atstāja sev aiz muguras Lauru Nīmanti, kura pieļāva daudz lielu kļūdu.

Uzvarošā Amanda

Puiši elitē kā pirmais iedzīšanā startēja Edgars Laķis, bet ne ātrums ne precizitāte, šķiet, nebija sabiedrotie visas distances garumā un lielu daļu distances kopā veica Didzis Vīksne, Dairis Magone (abi Meridiāns) un Kārlis Baltacis (OK Kāpa). Tomēr distances beigās Dairis nespēja izturēt tempu un atstāja cīņu par uzvaru abu pārējo puišu rokās (galvās?). Pie pēdējā kp abi sportisti bija kopā, tomēr no turpmākas cīņas atteicās Kārlis un Didzis varēja finišēt kā uzvarētājs mierīgi.

S18 grupā, par spīti slimībai, Beāta Zaļaiskalns spēja atgūt divas vietas otrajā dienā un būt trešā kopvērtējumā. Vēl pa uzvarai Auseklim izcīnīja Baiba Smila (S35) un Jana Lepiksone (S40). Ar uzvarām abās dienās līdzjutējus iepriecināja Rihards Gailis (V10). Divas trešās vietas izcīnīja Alvis Reinsons (V16) un Mikus Puriņš (V18).

Nākamais LK posms būs jau pēc 4 dienām un sportistiem atkal būs jādodas Cēsu virzienā - Cēsu rudens sagaidīs, kā parasti, ar īsti latviskiem apvidiem un labi garām distancēm.