Rezultāti 6h I Rezultāti 3h I Rezultāti 2h I Bildes

Pievienojies mums

Afiša

eht

Baltic Junior Cup Zviedrijā

Jaunie orientieristi no Zviedrijas atved tikai vienu medaļu, bet otro vietu komandu kopvērtējumā!

Sportistiem bija jāveic tāls ceļš, lai nonāktu šī gada BJC norises vietā - vispirms ar prāmi jāšķērso Baltijas jūra un tad vēl 500km pa Zviedriju ar autobusu. Atpakaļceļā prāmis uz Klaipēdu un no turienes ar autobusu uz mājām. Droši vien šī tālā ceļa dēļ uz sacensībām nebrauca Polijas izlase, bet bija skaidrs, ka zviedri savās mājās būs divtik stipri.

Pirmajā dienā dalībniekus izaicināja garā distance pa, vsmaz pēc kartes spriežot, stipri latviski-igaunisku mežu ar tikai dažuviet Zviedrijai raksturīgajiem akmeņiem un klintīm.

V16 grupā vienīgo medaļu izcīnīja Emīls Henrijs Taube, esot trešajā vietā. vispār V16 grupas puiši noskrēja ļoti labi, jo trīs no viņiem bija starp top 7. Arī Alvis Reinsons(7.) un Emīls Dzalbs(5.).

Atgādinu, ka BJC svarīgs ir komandu vērtējume, kur ieskaiti dod trīs(?) labākie no katras grupas, kā arī trīs stafešu komandas. Kopvērtējumu aprēķina, skaitot kopā uzrādītos laikus.

Arī M18 grupā trīs izlases pārstāvji bija top7, šoreiz gan viens aiz otra - Rūdolfs Zērnis piektajā vietā, Jānis Sārs sestajā un Daniels Kārkliņš septītajā. No šīs grupas varēja gaidīt arī kādu individuālo medaļu, jo tieši šie jaunieši ir ļoti spēcīgi.

M20 grupā uzreiz aiz goda pjedestāla, ceturtajā vietā, palika Kārlis Baltacis, pietrūka 37 sekundes. Edgars Laķis palika 12. vietā.

Vājāki rezultāti bija meiteņu grupās. W16 labākais reuzltāts, 10. vieta bija Madarai Bricei, bet Ausekļa skrējēja Anete Gurtiņa ieņēma pēdējo, 28. vietu. W18 Grupā labākais rezultāts Līgai Valdmanei - 9.vieta. W20 grupā 8.vietā Laura Nīmante. Šajā grupā bija trīs Ausekļa pārstāves un tās bija Amanda Zīlišķe (13.), Beāta Zaļaiskalna(18.) un Rūta Plakane(25.).

Nākamajā dienā dalībnieki stājās uz starta jauktajā stafetē. Stafetē ir 4 etapi. Pirmo etapu veic M18 un W18 grupas skrējēji reizē. M18 nodod stafeti otrajam etapam W16 un W18 meitenes savukārt raida distancē M16 grupas puišus. Kad gan 16 puiši, gan meitenes ir finišējuši, trešajā etapā skrien W20 juniore, kas pēdējā etapā sūta M20 - junioru. Tā kā komandu ieskaitē ir svarīgi trīs stafešu komandu rezultāti no vienas valsts, tad mežā notiek daudz sadarbības starp vienas valsts pārstāvjiem. Pats pēc savas pieredzes varu pateikt, ka sākumā ir daudz klaigāšanas daudzās valodās, līdz tiek noskaidroti kp numuri.

Citreiz treneri izvēlas veidot vienlīdz stipras komandas, citreiz stiprākos likt vienā komandā, jo summa jau nemainās no saskaitāmo kārtības. Tomēr, ja svarīgi ir izcīnīt kādu medaļu, tad, kā šoreiz, tiek formēta stiprākā komanda un tais sekojošās pēc spēcīguma.

Pirmās komandas pirmajā etapā lielisku darbu pavieca Rūdolfs Zērnis, nodod stafeti kopā ar līderi, bet ne tik labi veicās Līgai Valdmanei, kura uzrādīja tikai 33. 12. laiku un otrajā etapā Emīlu Henriju-Taubi raidīja 5 minūtes pēc tajā bija devusies Sandra Grosberga. Sandra finišēja un tagad bija svarīgi sagaidīt, cik ilgu laiku pēc viņas finišēs Emīls, lai 3. etapā varētu skriet Laura Nīmante. Tās bija tās pašas 5 minūtes. Laura zaudēja dažas minūtes savām principiālākajām konkurentēm no Lietuvas un Igaunijas un Kārlis Baltacis startēja teju kopā ar Igaunijas un Lietuvas pārstāvjiem. Pirmās divas vietas ar zviedru komandāsm bija tālu priekšā, tātad, cīā par medaļām izšķīrās starp trīs Baltijas valstīm. Kaimiņi izrādījās spēcīgāki finišā un Kārlis finišēja 11 sekundes aiz 3.vietas.

Otrā komanda ar Amandu  Zīlišķi un Edgaru Laķi pēdējos divos etapos, finišēja 8.vietā, kas ir labi priekš otrās komandas. Arī trešā komanda, kurā skrēja Alvis Reinsons, priekš trešās komandas uzrādīja nesliktu rezultātu un ierindojās 12. vietā, cetrutā komanda palika 21., bet piektā, ar Miku Puriņu, Aneti Gurtiņu un Rūtu Plakani, finišēja kā 25.

Līdz ar šādu stabilu rezultātu uzrādīšanu, Latvijas komanda varēja ieņemt otro vietu komandu vērtējumā aiz DienvidZviedrijas komandas, kura bija pārliecinoši labākā stafetes sacensībās ar divām komandās pirmajās divās vietās.

Jāsaka gan, ka pagājušogad medaļu birums bija lielāks un arī komandu vērtējumā tika izcīnīta uzvara.

Tomēr paldies visiem, kas nebaidījās no tālā ceļa un pārstāvēja valsti kārtējās starptautiskajās sacensībās. Arī mūsu jauniešu-junioru izlasei ar šo pasākumu starptautisko sacensību sezona ir beigusies.

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir

Vārds: Latviete, māte
IP: 95.68.65.115 @ 26.09.2011 | 23:35:54
Komentārs: Tā vietā, lai paslevētu jaunos sportistus, tekstā pat jūtams pārmetums, kā tad tā, neesat pirmie? Pirms pārmetat, pavērojiet, kas notiek bērnu, jauniešu orientēšanās sportā, ja vecāki nevar izvadāt (laiks - gandrīz katra nedēļas nogale, ceļa, apmešanās izdevumi,viss atkarīgs no vecākiem, pat sasniegumi nedod īpašas atlaides treniņu, nometņu izmaksās) tad kādus rezrezultātus gaidāt? Labākie rezultāti ir padomj, pēcpadomj-laiku audzēkņiem,bet šobrīd, ja vecāki nav orientieristi, tad uz rezultātiem grūti cerēt, jo treneri ar jau ir zaudējuši interesi un sparu...., bet orientieristiem nav tik daudz bērnu...

Vārds: Beāta
IP: 78.84.176.110 @ 26.09.2011 | 22:11:52
Komentārs: Gribēju tik precizēt, ka Līga patiesībā bija 33.vietā skaitot gan puišus, gan meitenes, kas patiesībā ir 12.vieta starp meitenēm. Un mežs bija, manuprāt, ļoti nejauks. Zaļš, un ļoti, ļoti slapjš.