Pievienojies mums

Afiša

sc

Auseklis valda Dižstendē

Talsu Pauguraines Kauss kā jau ierasts, piedāvāja skaistas rudens sacensības. Pirmās dienas sprinta distance Dižstendē bija īpaši veiksmīga Ausekļa sportistiem.

Pēdējais Latvijas sprinta kausa posms neizcēlās ar īpaši plašu apmeklētību, tomēr 32 Ausekļa skrējēji uzdeva toni visām sacensībām. distances bija aizraujošas un izcēlās ar dažādību - bija jāorientējās gan pa apdzīvoto Dižstendes daļu un bijušo fermu paliekām, gan jāiziet precīzi pa mežu, kas kādreiz bijis pils parks, bet tagad pārvērties īstā purvainā džunglī.

Nebijis gadījums vīriešu elitē, kur visu goda pjedestālu aizņēma Ausekļa orientieristi - pirmo uzvaru elitē izcīnīja Andris Gailis, kurš vēl nēkamgad startēs V20 grupā, tikai 5 sekundes no viņa atpalika Jānis Tamužs un uz trešā goda pjedestāla pakāpiena kāpa Zigmārs Gailis.

Uzvarētāji

Sieviešu elitē šoreiz nebija pieteikusies neviena skrējēja un tā nu sanāca, ka S21 grupā bija spēcīgāka, tajā otrajā vietā ierindojās Liene Veispale. Dubultuzvara V16 grupā, kur uz augstākā pakāpiena kāpa Kārlis Auce, bet 30 sekundes atpalika Kārlis Matuzels. Vienīgais savā grupā bija Mikus Puriņš, viņam izdevās veiksmīgi paņemt visus kp un uzvarēt sevi. V35 grupā Guntars Polis izcīnīja pārliecinošu uzvaru, apsteidzot otro vietu par divām minūtēm! S12 otrā vieta pienācās Laurai Elīzai Lapiņai, V12 grupā Rihards Gailis ieguva otro vietu, S55 grupā Anfiza Kraze noslēdza godalgoto trijnieku, Aivars Mihailovs pie trešās vietas tika V45 grupā un Kristaps Kalniņš, topošā Ausekļa karoga autors, pārliecinoši uzvarēja V21 grupā.

Nākamās dienas garā distance norisinājās kartē, kurā pirms diviem gadiem orientieristi sacentās Kāpas trīsdienās, pie Vēžezera. Priekšpēdējais LK posms piesaistīja vairāk dalībniekus, nekā sprinta kausa fināls un godalgotu vietu izcīnīšana bija sarežģītāks uzdevums.

Sieviešu elitē neviena Ausekļa pārstāves nebija, bet uzvaru izcīnīja Ieva Brice (Saldus OK), aiz sevis atstājot veterānes Ivetu Brūveri (Ozons) un Baibu Ozolu (OK MONA).

Vīru elitē konkurenci Zigmāram Gailim sagādāja divi ļoti spečīgi pretinieki, kuri abi uzrādīja labākus rezultātus. Uzvarēja Andris Kivlenieks no OK Ogres, kam sekoja Jānis Krūmiņš no SK Briksnis, bet tikai 4 minūtes uz 15km zaudēja Zigmārs un ierindojās trešajā vietā.

Gaiļu ģimenes veiksmes turpināja Andris, uzvarot V20 grupā, tā nonākot pie otrā panākuma divu dienu laikā. Arī Rihards neatpalika no brāļiem un uzvarēja V10 grupā.

Rihards

Aivars Mihailovs apliecināja, ka ir garo distanču speciālists un uzvaru ieguva V45 grupā, Beāta Zaļaiskalna atgriezās Latvijā ar uzvaru S18 un vēl viens BJC dalībnieks, Alvis Reinsons, gandrīz ar 5 minūšu pārsvaru uzvarēja V16 grupā.

Daudz uzvarētāju, bet vēl uz goda pjedestāla stājās: Laura Elīza Lapiņa S12 otrajā vietā, Baiba Smila S35, arī otrā, Mikus Puriņš, šoreiz ar konkurenci Jauniešu Eiropas čempiona izskatā, ieguva otro vietu V18 un Jolanta Bura trešajā vietā, ar dramatisku 3 sekunžu pārsvaru pār ceturto vietu.

Viss par TPK OK Ziemeļkurzemes lapā. Foto no šejienes un šejienes.

LK kopvērtējumā izmaiņas vēl var veikt tikai pēdējā posmā Īvandē, Latvijas Čempionātā pagarinātajā distancē (o-maratonā), bet ko var izdarīt, var aplūkot atjauninātajā LK kopvērtējumā.