(3 un 6h), 4h (velo)

Pievienojies mums

Afiša

Sezonas sākums

Orientēšanās sezona Latvijā ir iesākusies, un ir aizvadīti jau 2 LK mači - Kurzemes Pavasaris un Ziemeļu Divdienas, kā arī sprinta sacensības Lieldienu Balva. Rakstā aplūkosim, kā šajās sacensībās veicies IK "Auseklis" biedriem.

Ausekļa orientieristi kopumā izcīnīja ļoti daudzas godalgotas vietas, bet īpaši uzteicami par veiksmīgu sezonas sākumu ir daži, kas spējuši uzrādīt stabili labu sniegumu visās pirmajās trīs sezonas sacensībās, vai arī iepriecinājuši ar kādu īpaši spilgtu rezultātu.

Viens no šādiem sportistiem ir M18 grupas orientierists Mikus Puriņš, kuram beidzot izdodas savu ziemā trenēto ātrumu parādīt arī atbildīgos pavasara mačos. Mikus iepriecināja Lieldienu Balvā (LB), kur ātrumā neatpalika no elites vīriem un ierindojās dalītā piektajā vietā, kā arī Ziemeļu Divdienu (ZD) otrajā dienā, atstājot savus konkurentus tālu (5min) aiz muguras un izcīnot uzvaru arī kopvērtējumā.

Vēl viens V18 grupas Auseklis, kurš pārsteidza gan sevi gan citus ar lielisku sezonas sākumu, ir Alvis Reinsons, kurš arī šosezon ir spēris lielu soli savas fiziskās formas uzlabošanā. Alvis, līdzīgi kā Mikus, arī ir teicami startējis Lieldienu Balvā un Ziemeļu Divdienās. Lai arī LB uzvara M18 grupā tika izcīnīta ne pašā spēcīgākajā konkurencē, lieliskais sasniegums ZD pirmajā dienā pārspēja visu cerības. Alvja lieliskais sniegums tehniskajā vidējā distancē nodrošināja viņam labāko laiku ne tikai starp vienaudžiem, bet gan arī starp 2-3 gadus vecākajiem junioriem. Tā kā tieši šī distance bija atlases sacensības uz EYOC un JWOC, Alvim ir pavērušās labas izredzes nokļūt starptautiskās sacensībās.

Savas spējas turpina apliecināt māsas Beāta un Annija Zaļaiskalnas, kuras augstas vietas izcīnīja visās trīs sacensībās. Beāta ar labiem rezultātiem priecēja jau iepriekšējās sezonās, bet Annijas labo rezultātu stabilitāte ir patīkams jaunums. Annijai 2. vieta LB, 3.vieta KP un 2. vieta ZD 1.dienā. Beātai 2. vieta starp juniorēm Kurzemes Pavasarī (KP), 5. vieta elitē LB un 3. vieta ZD pirmajā dienā.

Runājot par jaunākajām grupām, jāuzteic Emīla Ģērmaņa (V10) sniegums - 1. vieta KP un 3. vieta LB V12 grupā. Emīls parastais sāncensis Rihards Gailis ne pārāk sekmīgi ir startējis meža distancēs, bet uzvarēja LB sprintā V12 grupā.

Emīls

Veterānu (35+) grupās ar labiem rezultātiem iepriecinājis treneris Ģirts Sarma, kurš LB ierindojās 3 vietā V35 un tādā pašā pozīcijā finišēja arī ZD, kā arī Jana Lepiksone S40 grupā, kas kāpa uz zemākā goda pjedestāla pakāpiena KP un 2. pakāpiena ZD.

Ģirts

Sieviešu elites grupā Ausekli pārstāv Krista Mihailova, kura ar uzvaru "atzīmējās" ZD kopvērtējumā.

Vīriešu elitē izteiktais līderis ir Mārtiņš Sirmais, kurš ZD pirmajā dienā uzvarēja, bet otro dienu izvēlējās veikt treniņa tempā.

Mārtiņš

Neaizmirstam arī par Kalvi Mihailovu, kurš dzīvo Zviedrijā un sezonas sākumā ir atzīmējies ar pāris izciliem rezultātiem Zviedrijas sacensībās. Vēl vīriešu elitē ar labiem rezultātiem startē Jānis Tamužs (4.LB; 4.ZD) un Zigmārs Gailis (7.LB; 6.ZD).

LK sacensības turpināsies ar mūsu kluba organizētajiem Rīgas Kausiem, kur, cerams, izdosies parādīt sava kluba labākās īpašības gan organizēšanā, gan sportiskajos sasniegumos.