Rezultāti, spliti, bildes u.c. | Video

Pievienojies mums

Afiša

ESOC sprints un WMSOC 2.diena

Šodien Smeceres silā norisinājās Eiropas Pieaugušo, Pasaules Junioru un Eiropas Jauniešu čempionātu sacensības sprinta distancē, kā arī Pasaules Veterānu čempionāta otrā diena, kas bija izšķirošā medaļu sadalījumā veterānu vecuma grupās. Ar čempionāta labākajiem rezultātiem iepriiecināja vairāki Latvijas sportisti, īpaši izceļama Andra Kivlenieka 16.vieta EČ un Līgas Valdmanes 17.vieta PČ junioriem. Abi šie ir visu laiku labākie Latvijas ziemas orientieristu sasniegumi konkrētajās grupās. Ar astoņām medaļām iepriecināja vecmeistari. Par Pasaules čempioni 35 gadu vecuma grupā kļuva Dina Zobena.

Sacensību centrs šajā dienā bija iekārtots slēpošanas centrā Smeceres silā, un distances veda pārsvarā pa slēpošanas centra labi iekārtotajām trasēm. Tās, kombinācijā ar organizatoru iebrauktajām špūrēm, nodrošināja sarežģītu un blīvu trašu tīklu, kurā tomēr bija iespējams sasniegt lielu ātrumu. Intervētie sportisti atzina, ka distanču plānojums un trašu tīkls bija ļoti piemērots sprintam - bija intensīvi jālasa karte un jāmeklē labākie ceļu varianti, un tas viss jāpaveic lielā ātrumā.

Šajā distancē Latvijas pieaugušo izlases līderis Andris Kivlenieks sasniedza savu un valsts visu laiku labāko rezultātu Eiropas un Pasaules Čempionātos, ierindojoties 16.vietā, uzvarētājam zaudējot 1:02. Andris savu sniegumu komentēja šādi: “Iesildoties kājas bija smagas, biju satraukts par to kā veiksies pret kalnu un distancē arī nekāda viegluma sajūta neatnāca, bija nepārtraukta cīņa. Bija pāris nelielas kļūdas, vienā vietā šķita, ka punkts ir par tālu, manis izvēlētajam variantam bija jābūt labākajam, bet es tur zaudēju laiku. Domāju, ka ja distance būtu garāka, nekas spīdošs nebūtu sanācis. Beidzot izdevās sakoncentrēties un nekļūdīties. Čempionāta laikā orientēšanās ātrums ir ļoti uzlabojies.”

Vīriešu elitē vēl startēja trīs citi izlases pārstāvji. Andris Jubelis ierindojās 39. vietā un Raivo Kivlenieks, pieļaujot vairākas kļūdas, - 42.vietā, Nauris Neimanis slimības dēļ distanci nepabeidza. Uzvaru izcīnīja Bulgārijas sportists Staņimirs Belomaževs, kurš apsteidza zviedru sportistu Pēteru Arnesonu par tikai 1 sekundi. Bronzu, kas šim sportistam ir jau 4. medaļa šajā čempionātā, izcīnīja norvēģis Hans Jirgens Kvāle.

Andris Jubelis, kam šis bija pirmais starts čempionātā, savu startu raksturoja kā veiksmīgu, tika pieļautas 2 kļūdiņas katra uz 10-15 sekundēm un uz pēdējiem 2kp tikai uz ātrumu zaudējis 10 sekundes. Ņemot vērā nelielo šoziem noslēpoto apjomu, starts vērtējams kā ļoti labs.

Raivo Kivlenieks atzina, ka pieļāvis divas lielas kļūdas ap minūti katru, bet ir optimistisks par rītdienas startu stafetē, kur viņam ir uzticēts pirmais etaps. "Kopējie starti man piestāv, tur apkārt esošie kompensē nelielos koncentrēšanās zudumus"

Sieviešu elitē Latvija nebija pārstāvēta, bet savu otro zelta medaļu šajā čempionātā ieguva Tatjana Kozlova (Krievija). Mervi Pesu no Somijas ierindojās 2. pozīcijā, par vienu sekundi apsteidzot zviedrieti Tuvi Aleksandersoni.

Pasaules Junioru čempionātā Līgas Valdmanes iegūtā 17.vieta arī ir vēl nebijis sasniegums Latvijas ziemas orientēšanā vēsturē. “Šī bija ļoti ātra distance, varbūt pat nedaudz par ātru, es nemaz tik labi to neatceros. Kļūdījos minimāli. Garajā etapā sajutos kā zināmā apvidū, sapratu, kur trases iet un kur būs mans kontrolpunkts. Garajā distancē pirms kļūdas biju izvirzījusies 17.vietā un zināju, ka varu to izdarīt, ka vajadzētu būt labam rezultātam sprintā. Tagad ir atvieglojums, pirms sprinta starta no satraukuma slikti gulēju pa nakti.” Tā savu sniegumu komentēja Līga Valdmane. No uzvarētājas Frīdas Sandbergas (Zviedrija), Valdmane atpalika 2:00. Zviedrietei šī bija jau trešā zelta medaļa šajā čempionātā. Pārējās Latvijas pārstāves sarindojās no 28. līdz 31.vietai. Ievai Krūmiņai dalīta 28.vieta, Sigitai Lapsiņai 30. un Zanei Čamanei 31.

Junioru kokurencē vīriešiem Nauris Raize ilgu laiku turējās 17.vietā, bet uz distances beigām pieļāva kļūdu un atkrita uz 22. vietu finišā. Par čempionu kļuva Zviedrijas pārstāvis Ulriks Nordbergs, no kura Raize atpalika 2:42. Jānis Sārs šajā grupā palika 27., bet Jānis Baunis - 37.vietā.

Jauniešu grupās Uldis Upītis ar 19.vietu bija labākais vīriešu grupā un Laura Leiboma ar 32.vietu bija labākā starp Latvijas jaunietēm sieviešu grupā. Uldis Upītis sacīja, ka pirms čempionāta bija cerējis uz augstākām vietām, bet slimības dēļ nav izdevies tās sasniegt. Tomēr tagad jaunais sportists jau jūtās labāk un pirms rītdienas starta jūtas pavisam labi. Annija Anna Zaļaiskalna jauniešu grupā ierindojās 33.vietā, Jevgēņijs Daņilovs ieņēma 28. un Toms Tipainis 31. vietu. Par Eiropas Jauniešu čempioniem kļuva Nūra Raisanena no Somijas un Vladislavs Kisiļevs, kurš izcīnīja savu trešo zelta medaļu šajā čempionātā Krievijai.

Izlases trenere Iveta Holcmane šodien īpaši uzteica Andri Kivlenieku un Līgu Valdmani un atzina, ka šodienas apvidus bija jau krietni "mājīgāks", nekā pirms tam bet ne katram tas palīdzēja. Dažiem izlases sportistiem tieši tādēļ radās problēmas. Šodien komandas gars, jau dodoties uz startu, esot bijis pacilātāks, nekā iepriekš un arī sacensību centra iekārtojums un tajā esošās emocijas esot palīdzējušas sportistiem noskaņoties labam sniegumam. Kā arī apvidus esot bijis parocīgāks mūsus sportistiem - parkveida mežs ar ātrām trasēm.

Rīt elites grupā stafetē startēs Raivo Kivlenieks, Andris Jubelis un Andris Kivlenieks.

Veiksmīgs starts Latvijas vecmeistariem izdevās veterānu grupās, kur kopumā tika izcīnītas 8 medaļas, no kurām 1 - zelta. Par Pasaules Veterānu čempioni kļuva Dina Zobena 35 gadu vecuma grupā, otrajā dienā izcīnot izšķirošo pārsvaru un apsteidzot konkurenti no Igaunijas Mirju Virvu. Šajā pašā grupā bronzas medaļu izcīnīja Ļubova Pavļukova. Vīriešu 35 grupā ar labu startu otrajā sacensību dienā, līdz sudraba medaļai aizsniedzās Daugavpilietis Aleksandrs Zilis. Sieviešu 40 grupā arī divas medaļas Latvijas sportistēm - sudrabs Laimai Klaužai un bronza Baibai Smilai. Vīriešu 55 grupā aizraujošā cīņā divu dienu garumā pie sudraba medaļas, tikai 48 sekundes aiz uzvarētāja, tika Juris Kokins, kurš par 6 minūtēm apsteidza Edmundu Zvaigzni, bronzas medaļas ieguvēju. Anda Plukše 75 gadīgo sieviešu grupā finišēja un ieguva sudraba medaļu.

Kopumā šī diena bija ārkārtīgi veiksmīga Latvijas sportistiem un uz rītdienas stafeti var skatīties ar cerībām uz vietu starp labākajām 6 komandām visās grupās. Stafete solās būt labi skatāma, jo tiks izmantoti ne tikai radio punkti, bet arī GPS sekošana un komentētāji sacensību arēnā un interneta tiešraidē palīdzēs saprast sacensību norisi.

Vairāk informācijas par čempionāta norisi var iegūt to mājaslapā.