Nolikums I Rezultāti 1/2 Maratons I Rezultāti 3h I Rezultāti 6h I Karte

Afiša

Anete

Portugal O Meeting

Anete Lielākā daļa no Ausekļa izlases, it īpaši tie, kas cer uz dalību JWOC Dānijā, aizlidoja uz Portugāli atgūt orientēšanās "garšu".

Portugal O Meeting ir ikgadējas sacensības, kuras pēdējos gados pulcē visspēcīgākos planētas orientieristus, kuri izmanto dienvidu klimatu, lai uzlabotu gan o-tehniku, gan treniņu kvalitāti("bēg" no sniega). Šogad turp devās arī Auseklis, treneres Baibas vadībā.

Sacensību kopvērtējumu veidoja 4 dienu sacensības, un vēl bija iespēja skriet Nakts sprintu(kuru mēs, protams, izmantojām).

Pirmajā dienā apvidus bija divējāds- atklātu kāpu mikroreljefs un Portugāles pieokeāna mežs, pilns ar dzelkšņainiem krūmiem. Garā distance. Labi sagatavojušās bija māsas Zaļaiskalnas Beāta(w17) un Annija(w15) abas ierindojās 2. vietā. Marita Freimane savukārt ieņēma 1. vietu w20 grupā.

Annija

Vakarā, pēc nelielas atpūtas, skrējēji devās savas dzīves līdz šim sarežģītākajā sprinta distancē. Pa tumsu. Annija un Anete ieņēma 3. un 4. vietu. Jātzīmē arī mana 26. vieta elitē, kas nebija slikti.

Otrā diena bija WRE, kas nodrošināja skarbu konkurenci elites grupā, kurā skrēja veseli trīs(!) Ausekļa skrējēji- Mārtiņš Sirmais(25.), Jānis Tamužs(105.) un Kalvis Mihailovs(114.). Jāpiebilst, ka Kalvis un Mārtiņš pārstāvēja savu somu klubu TuMe. W15 grupā ļoti veiksmīgi skrēja gan Anete Gurtiņa(3.), gan Annija(4.). Beāta uzvarēja dienu. Jāatzīmē Edgara Laķa stabilais skrējiens(6.).

Trešā diena piedāvāja garo distanci. Reljefs principā atgādināja Latvijas piejūras reljefu, bet problēmas radīja 1:15 000 mērogs, kurš Latvijā netiek lietots pienācīgā biežumā. Beāta 3. vietā, citiem pietrūka izturības un spēkus atņēma arī neviesmīlīgie dzīvošanas apstākļi.

Ceturtā un pēdējā diena - vidējā distance. Pēc manām domām, vienkāršākā no visām dienām. Beāta turpināja savu pjedastālu sēriju, ieņemot trešo vietu, bet Mārtiņš elitē ieņēma ļoti augsto 7.vietu, uzvarētājam Daniel Hubmann zaudējot mazāk par 2 minūtēm. Arī Kalvis pēdējā dienā noskrēja lieliski, ieņemot 40. vietu.