Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaDaniils

Latvijas Čempionāts Smiltenē

Smiltenes mežos, kur šogad notika arī Kāpas trīsdienas, orientieristi sacentās par čempionu tituliem vidējā distancē un stafetēs.

Pirmās dienas mežs daudzus orientieristus sagaidīja ar smagām lietusgāzēm un dažiem, kam nepaveicās spēcīgā lietus laikā būt tumšākajās meža daļās, dažbrīd bija grūti pat saskatīt karti. Tomēr distances un izvēlētais apvidus bija augstākās klases. Lai arī uzreiz paskatoties šķiet, ka apvidus ir tipiski latviskais, tātad ne pārāk sarežģīts, saplānotās distances deva iespējas izvēlēties variantus, kas nošķīra uzvarētājus no zaudētājiem un to pašu darīja apvidus ipatnības - pareizu mikro-variantu izvēle caur kritušiem kokiem, caurskrienamība pār reljefa sistēmām un caur dažādas pakāpes "zaļajiem".

Sildi

Vīru elitē notika kaut kas unikāls - Timo Sild un Lauri Sild, kas abi ir Igaunijas izlasē, bet Latvijā pārstāv OK Alūksne, finišēja ar pilnīgi vienādu rezultātu, nevienu brīdi distancē nevienam no viņiem nebija vairāk kā 20 sekunžu pārsvars pār brāli. Jāpiebilst, ka finiša split-laiki arī abiem bija vienādi. Domājams, ka vēl labāks rezultāts Sildu ģimenei nebija iedomājams! Trešajā vietā ierindojās Andris Jubelis, zaudējot 3.5 minūtes uzvarētājiem, kas vidējā distancē ir ļoti daudz. Gan Jubelis, gan ceturtajā vietā esošais Edgars Bertuks teica, ka Sildi esot bijuši neaizsniedzami un skaidroja to tieši ar to, ka Igaunijā biežāk ir šāda veida distances un tāpēc abi brāļi labāk zina kā izvēlēties mikro-variantus šādos mežos. Piektajā vietā ierindojās Anatolijs Tarasovs, kurš, tāpat kā Bertuks, cerības uz medaļu "atstāja", kļūdoties ceļā uz priekšpēdējo kp. Sešinieku noslēdza Andris Jubelis Kivlenieks, kurš pieļāva 2 minūšu kļūdu tajā brīdī, kad bija noķēris Zigmāru Gaili no Ausekļa. Mūsu elitniekiem šoreiz rezultāti diezgan pieticīgi - labākais bija Zigmārs ar 20.vietu, vēl elitē skrēja Daniils Ozoliņš (26.) un Zemgus Žagata (29.).

Sieviešu elitē uzvaru Aijas Skrastiņas prombūtnes laikā izcīnīja Laura Vīķe, pietiekami droši apsteidzot 2. vietā esošo Kristu Mihailovu un 3. - Kristīni Kokinu. Krista bija mūsu vienīgā pārstāve elitē.

EL

Junioru grupā zelta medaļu ieguva Edgars Laķis, tikai par 5 sekundēm apsteidzot Kristapu Bērziņu, kurš šogad ir pamanāmi progresējis orientēšanās prasmēs, un arī Didzi Vīksni 3. vietā. Meitenēm uzvaru izcīnīja Sabīna Tilta no ZVOC, otrajā vietā atstājot komandas biedreni Lauru Nīmanti un trešajā vietā Amandu Zīlišķi no Ausekļa.

Vēl no Ausekļa teicami startēja un medaļas izcīnīja:

Zelts:

Jana Lepiksone S40

Aivars Mihailovs V45

Sudrabs:

Dita Elīna Sila S14

Baiba Smila S35

Bronza:

Anete Gurtiņa S16

Aivars

Nākamā dienā sacensības 3 etapu stafetēs notika Niedrāja ezera Z krastā esošajā mežā, kas piedāvāja ātri skrienamus un labi pārredzamus kalnus un ieplakas, kā arī nedaudz sarežģītākus "zaļos" punktus, kur gan problēmām arī nevajadzēja rasties - apvidus bija samērā vienkāršs un krietni vien skrienamāks, nekā iepriekšējā dienā.

Sievešu elitē pirmajā etapā kopā skrēja Krista Mihailova un Laura Vīķe, tā arī finišējot, ar gandrīz 3 minūšu pārsvaru pār tobrīd 3. vietā esošo ZVOC komandu, kurai pirmo etapu skrēja s18 grupas pārstāve Līga Valdmane. Otro etapu tieši ZVOC komandā teicami veica Laura Nīmante, uzrādot labāko etapa laiku un paceļot komandu uz līderpozīcijām, par 1:40 esot priekšā Kāpas komandai ar Iritu Puķīti otrajā etapā un par 4:20 apsteidzot Ausekļa komandu, kurai otro etapu skrēja Amanda Zīlišķe. Trešais etaps solījās būt interesants, bet Sabīne Tilta nopietnas kļūdas nepieļāva un finišēja priekšā citām komandām, izcīnot LČ titulu komandai un savu otro zelta medaļu šajā čempionātā. Beāta Zaļaiskalna spēja noskriet trešo etapu daudz ātrāk par Madaru Šinki no Kāpas un izcīnīt 2. vietu Auseklim. Tomēr arī Kāpas trešā vieta ir labs sasniegums, apsteidzot 4. vietā esošās igauņu meitenes, kas startēja zem A2 kluba nosaukuma.

Krista un Laura

Vīriešu stafetes izvērtās par kļūdu un ciparu nepazīšanas svētkiem. Sākās viss jau ar pirmo etapu, kurā pirmais finišēja Jānis Krūmiņš, kurš šoreiz pārstāvēja SK Briksnis, bet diskvalifikāciju nopelnīja OZONA I komanda, kas turpmākās distances gaitā ierindojās 2.vietā. Parasti gan lielajās stafetēs, ja komanda ir diskvalificēta, tai neļauj turpināt sacīksti ar pārējām komandām, lai neietekmētu sacensību norisi. Šoreiz tas tomēr tika atļauts. Vēl smagi kļūdījās arī favorītkomandas OK Alūksne I Jānis Kūms, bet, kā vēlāk izrādījās, tā nebija pēdēja šīs komandas kļūda. Otrajā vietā finišēja Jānis Sārs no Mežmalas MTB II komandas. Un trešais finišā pirmajā etapā ieskrēja Didzis Vīksne no Meridiāna I komandas.

Cāns

Otrajā etapā lieliski etapu veica vietējais orientierists Arturs Pauliņš, kuram šie meži bijuši treniņu apvidi daudzus gadus. Līdz ar to Mežmalas MTB I komanda izvirzījās drošā vadībā - 4 minūšu pārsvars paŗ Meridiāna komandu, kurai Didža iesākto lieliski tupināja Andris Cāns. 3.vietā pēc šī etapa izvirzījās OK Saldus komanda. OK Alūksne I šajā etapā paņēma nepareizo kp un tika diskvalificēti. Arī Mežmalas MTB II komanda netika galā ar cipariem.

Trešajā etapā Mežmalas MTB ar Andri Jubeli pēdējā etapā nosargāja uzvaru un viņu pārsvars pār otro vietu sasniedza gandrīz 10 minūtes. Tomēr otrajā vietā pārsteidzoši izvirzījās OK Alūksnes II komanda, kurai pēdējo etapu skrēja iepriekšējās dienas čempions Timo Sild, kurš uzsāka etapu tikai 7.vietā. Pašās distances beigās Timo apsteidz Meridiāna Oskaru Renci un atstāja Meridiāna komandai zemāko pjedestāla pakāpienu. Rezultāti bija negaidīti un stafetes attīstība - neparedzama.

Laureāti

Diemžēl pagalam neveicās Ausekļa komandām. Pirmajā etapā Zigmārs Gailis no I komandas uztaisīja TĀDU kļūdu, par ko būs ko brīnīties vēl ilgu laiku, bet trešā komanda tika diskvalificēta. Otrās komandas Kristaps Kalniņš finišēja minūti priekšā Zigmāram, attiecīgi 21. un 22. vietā. Otrajā etapā Daniils no pirmās komandas zaudēja vēl vairāk laika Andrim Gailim no otrās komandas, tomēr abi pacēla komandas uz 14. un 16. vietu. Pēdējā etapā Edgars Laķis nevarēja noķert Jāni Tamužu un pirmo reizi pa ilgiem laikiem Ausekļa 2. komanda apsteidza 1. komandu elitē. Galā 13. un 14. vieta.

To, ka ir liels spēks mūsu klubā, nodemonstrēja S120 grupas abas komandas - 1. vietā komanda, kurā skrēja Inta Mihailova Baiba Smila un Jana Lepiksone, bet 3. - tikai 11. sekundes pietrūka līdz dubultuzvarai - komanda ar Ilzi Vilks, Jolantu Buru un Viju Lārmani sastāvā. Lieliski etapu veica Jana Lepiksone pēdējā etapā paceļot komandu no 3. uz 1. vietu.

Par čempioniem kļuva arī V16 grupas komanda, kurā skrēja Rihards Staģis, Mundis Mišins un Alvis Reinsons. Visi puiši noskrēja tiešām labi un jāpiebilst, ka reti kurš gaidīja zeltu no viņiem pirms sacensībām.

V18 grupā, pēc Mikus Puriņa teicami veiktā pirmā etapa, galu galā būt otrajā vietā un saņemt sudraba medaļas varēja arī Mārtiņš Ansonskis un Ģirts Siliņš. Ļoti labs un negaidīts pārsteigums arī no šiem puišiem.

S16 grupas meitenes Monta Mišina, Anete Gurtiņa un Annija Zaļaiskalna ieguva sudraba medaļas, un atzīstami savu etapu veica Anete Gurtiņa, otrajā etapā paceļot komandu uz 2. no 5. vietas.

Kopumā varam atskatīties uz labi veiktu valsts čempionātu, kurā Auseklim izdevās iegūt 5 zelta, 6 sudraba un 3 bronzas medaļas. Pavasarī, garās un sprinta distanču cempionātā ieguvām 4+3+8=15 medaļas. Līmenis ir +/- saglabāts. Vēl papildināt dārgmetālu krājumu var Pagarinātās (o-maratona) distances čempionātā, kas notiks Īvandē, pie Kuldīgas un nakts-o čempionātā, kas norisināsies kaut kur Cēsu apkārtnē.

Pagaidām trenējamies, ejam rogainingu un apmeklējam citus LK mačus!

Par bildēm kārtējo reizi paldies Dacei Bužai!

© www.magnets.lv | Jānis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Jancis
IP: 87.246.167.239 @ 07.09.2011 | 22:31:21
Komentārs: Oou. Tas sestajā vietā būs cits Andris. Paldies par vērību!

Vārds: B
IP: 78.84.176.110 @ 07.09.2011 | 21:43:07
Komentārs: Janci, Tev, kļūdiņas ieviesušās. Jubelis gan 6ajā, gan 2ajā vietā??

Vārds: tuurists
IP: 78.154.138.130 @ 07.09.2011 | 14:45:11
Komentārs: apvidus tiesam bija interesants, bet gruti tada "piesauties" uzreiz, zel ka magnets tadaa apviduu nenotiek, taa ir pavisam cita orientesanas, atliek tikai ceret, ka kaut kad nakotne varetu magnetos ieklaut arri siguldas apkartni kur ir lidzigaks reljefs un mezi..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu