Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

Afišatrio

Auseklis uzvar nakts čempionātā

No desmit grupām, kurās bija iespējams izcīnīt Latvijas Čempionāta medaļas, septiņās zeltu ieguva Ausekļa pārstāvji, pierādot, ka ir vadošais Latvijas klubs nakts orientēšanās.

Elites grupās uzvaras izcīnīja Mārtiņš Sirmais un Baiba Smila.

Par spīti tam, ka LČ naktī ir vienas no retajām nakts-o sacensībām Latvijā, čempionāts bija ar ļoti mazu dalībnieku skaitu. Nakts orientēšanās kultūra Latvijā ir tādā kā panīkuma stadijā, kaut gan šis ir ļoti aizraujošs un tehnikas prasmes attīstošs orientēšanās paveids. Pārsvarā ieinteresētie ir tie, kam jāveic nakts etapi lielajās Skandināvijas stafetēs. Ārzemēs nakts-o tiek turēta ļoti augstā cieņā, un, piemēram, šī gada trīskārtējais Pasaules čempions Thierry Guergiou ir liels nakts-o piekritējs un meistars.

Tāpēc vēl jo lielāks prieks, ka Ausekļa pārstāvji bija regulāri goda pjedestāla iemītnieki.

Vissīvākā cīņa izvērtās vīriešu elitē. Šoreiz gan sportistu sniegums mežā bija ārkārtīgi neparasts. Lūk, pirmais trijnieks un viņu pavadītais laiks kļūdās - Mārtiņš Sirmais (15min), Andris Jubelis (10min) un Anatolijs Tarasovs (16min). Lai arī kļūdās tika atstāts tik milzīgs daudzums laika, rezultātos labāko trijnieks ietilpst 46 sekundēs. Iemesli šādam kļūdu daudzumam? Daži to saista ar kartes kvalitāti, citi ar sportistu meistarību un distanču sarežģītību. Mārtiņa Sirmā apkopotajos visu medaļnieku ceļu variantos varam redzēt visas kļūdas un izdarīt savus secinājumus, kad ir vainīga karte un kad pats sportists.

Sieviešu elitē konkurence bija krietni mazāka un četru dāmu konkurencē uzvaru ieguva Ausekļa trenere Baiba Smila, aiz sevis atstājot OK Ozons Linda Katlapu un Līgu Ārnieci. Baibas panākumu pamatā bija tehniski stabils sniegums un iztikšana bez lielām kļūdām, kas šoreiz neiespējami bija vīru elitē.

Baiba un Ints

V40 grupā bija gandrīz tikpat daudz dalībnieku kā elitē, bet mūsu nakts lielmeistars Aivars Mihailovs konkurentus atstāja 11 minūtes aiz sevis un ieguva kārtējo zelta medaļu. Pārējie konkurenti vietas sadalīja par sekundēm un šoreiz 26 sekundes bija Inta Ulmaņa labā duelī par trešo vietu.

V16 grupā, arī pieklājīgā konkurencē, Alvis Reinsons kārtējo reizi sevi apliecināja un ar 1:25 pārsvaru pār otro vietu, ieguva zeltu.

Šoreiz vairākās grupās LČ zelta medaļu iegūt varēja vienkārši pieveicot distanci ar ieskaitītu rezultātu. Šādi LČ titulus izcīnīja abas māsas Annija un Beāta Zaļaiskalnas, attiecīgi 16 un 18 grupās un Ģirts Siliņš V18, kuram šī bija pirmā LČ zelta medaļa.

Tagad tik tiešām var teikt, ka 2011. gada vasaras sezona ir noslēgusies. Lai atcerētos pagājušo sezonu un ieskicētu nākotnes plānus, aicinam visus Ausekļa biedrus uz sezonas noslēguma pasākumu 18. novembrī Lielvārdes ostā.

Rezultāti, foto no organizatoru OK Meridiāns mājaslapas.

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Guna ---> Henrijam
IP: 193.111.236.31 @ 31.10.2011 | 10:21:07
Komentārs: Diemžēl par šo pasākumu uzzināju tikai no šī raksta :( Žēl! Pagājušogad piedalījos, bija lielisks pasākums, tāpēc nesaprotu, kā palaidām šo garām.. Tas nu tā, paši vainīgi:) Bet, iespējams, ka Nakts-O varētu mēģināt vairāk popularizēt, gan Ausekļa, gan tautas Megnēta dalībnieku rindās. Kā - to varētu apspriest kaut vai Lielvārdes pasākumā. Nakts - tas ir aizraujošs orientēšanās veids, un, manā skatījumā, iespēju tam trenēties L-jā varētu būt vairāk, ņemot vērā, cik gara pie mums ir tumšā diennakts laika sezona :). Šobrīd ir tikai Nakts magnēts, un tās ir tikai 8.kārtas (arī tad uz visām netiku ārzemju brauciena dēļ). Paldies par ziņu par LV Nakts Čempionātu pavasarī - noteikti gribētu piedalīties.

Vārds: Jānis
IP: 87.246.167.239 @ 30.10.2011 | 10:31:30
Komentārs: Pareizi, sacensības notika Strīķupītes krastos, tajā pašā mežā, kur Cēsu Rudens šogad.

Vārds: Raitis
IP: 84.245.230.213 @ 30.10.2011 | 09:34:07
Komentārs: Raksts ir labs, bet nenorāda,kur notika sacensības???

Vārds: Henrijs
IP: 212.93.105.77 @ 29.10.2011 | 09:31:46
Komentārs: Jāatzīmē, ka šogad Nakts Magnēta dalībnieku skaits bija dubultojies. Interese ir ar augšupejošu līkni. Jautajums: ko darīt nākamgad? Latvijas Nakts čempionāts paredzēts 1. maijā. Kādas domas?..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu