Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišafOTO: oJĀRS mILLERS

Auseklis piedalās ziemas orientēšanās čempionātā

Latvijas Čempionāts orientēšanās ar slēpēm sprinta un stafetes čempionātā notika Priekuļos. Piedalījās arī četri Ausekļa orientieristi, un pirmo reizi šajā gadsimtā Auseklis bija sastādījis stafetes komandu vīriešu elitē!

Latvijas Čempionāta dalībniekus, ierodoties sacensību centrā Priekuļu biatlona trases šautuvē, sagaidīja pamatīgs spelgonis un skaidras debesis. Uz divām dienām Priekuļu slēpošanas trase bija nonākusi orientieristu pārziņā. No Ausekļa sprinta sacensībās startēja Annija Zaļaiskalna S16, Otto Pēteris Pirtnieks V16 un Edgars Laķis, Jānis Tamužs V21E grupā.

Sestdien sportisti sacentās sprinta distancē. Kā atzina vairāki dalībnieki, meža trasēs bija negaidīti maz sniega un vairākos etapos pietrūka vairāku līdzvērtīgu ceļu variantu izvēles iespēju. Tomēr vietās, kur izvēlētais maršruts veda pa Priekuļu slēpošanas trasi, varēja uzņemt lielu ātrumu, un pienemt pareizos lēmumus kļuva sarežģītāk.

Foto: Ojārs Millers

Andris Kivlenieks (OK "Ogre") apliecināja, ka viņam ar psiholoģisko noturību viss ir kārtībā, un pārliecinoši attaisnoja savu līdera godu, tuvāko sekotāju, Neriju Šulči (Lietuva), atstājot 22 sekundes sev aiz muguras. Medaļas LČ piešķir tikai Latvijas orientēšanās klubu biedriem, tāpēc sudraba medaļa pienācās Tomam Veitam no OK "Purva Bridējs", kurš no Andra atpalika 36 sekundes. Bronzas medaļa tika Edgaram Bričonokam no OK "Kāpa".

Andris Kivlenieks bija apmierināts ar savu sniegumu un sacīja, ka iekļauties uzvarētājam paredzētajās 15 minūtes varētu būt bijis iespējams ar citu elektroniskās atzīmēšanās iekārtu. Bronzas ieguvējs Edgars Bričonoks arī atklāja, ka ir apmierināts ar medaļu, bet piebilda, ka Andris ir nesasniedzamā attālumā, citā kvalitātes līmenī. Sarunā ar Tomu Veitu atklājās, ka ilggadējais Latvijas ziemas izlases dalībnieks un līderis šogad trenējas ievērojami mazāk, nekā citos gados, jo šogad neplāno startēt starptautiskās sacensībās. Jūtot, ka labākie rezultāti starptautiskā līmenī jau vairākus gadus netiek uzlaboti, izlēmis šogad līdzekļus netērēt un uz Ukrainu nedoties. Nākamgad, kad Eiropas čempionāts notiks Madonā, Tomam jau būs izvēle - startēt elites konkurencē vai V35 grupā. Pats viņš atzina, ka, ja būs spējīgs konkurēt uz vietu stafetes komandā, tad varētu arī startēt elitē. Runājot par sprinta distanci, Toms teica, ka pieļāvis vienu vai divas variantu kļūdas, bet tomēr ar to pieticis sudrabam.

Sieviešu elites grupā visas konkurentes sev aiz muguras atstāja Kristīne Veita no OK "Purva Bridējs". Kristīnes Veitas kluba biedre Laima Klauža ieguva sudraba medaļu, bet bronzas pozīcijā finišēja Una Arama no "Mežmalas MTB".

Kristīne Veita un Laima Klauža atzina, ka cer drīzumā sagaidīt konkurentes, kas spētu viņas pārspēt, bet, kamēr tas nenotiek, kādam jau elitē jāstartē ir! Laima Klauža atcerējās, ka pirmo medaļu Latvijas mēroga sacensībās izcīnīja 1988. gadā. Abas dāmas uzskatīja, ka špūru tīkls sprintā bijis "minimāls" un iepriekšējā nedēļā notikušajās sacensībās Kusā bijusi interesantāka orientēšanās.

No Ausekļa kvarteta vislabāk veicās Annijai, kura ieņēma 5.vietu. Otto palika 17. vietā. Elites puiši gan atradās rezultātu tabulas beigās, jo slēpošanas prasmes vēl nav pietiekami izkoptas. Edgars bija 29., bet Jānis distancē krita un salauza planšeti, meklēja pazudušo emitu un tamlīdzīgi, un ierindojās pēdējā, 32. vietā. 

Karte -  vīriešu elites distance sprints

Karte - sieviešu elites distance sprints

 

Svētdien paredzētais stafetes starts tika pārcelts stundu vēlāk lielā aukstuma dēļ. Sieviešu elitē pēc pirmā etapa tikpat kā kopā bija divas "Purva Bridēja" un OK "Aronas" komanda, tomēr otrajā etapā sprinta čempione Kristīne Veita nodrošināja 7 minūšu pārsvaru pirmajai "Purva Bridēja" komandai pār otro, kam vēl 4 minūtes vēlāk sekoja OK "Aronas" komanda un vēl nedaudz tālāk arī vietējā kluba OK "Meridiāns" komanda. Trešajā etapā Laima Klauža noturēja lielo pārsvaru un OK "Purva Bridējs" (Dina Zobena, Kristīne Veita, Laima Klauža) ieguva zeltu. Piecas minūtes vēlāk finišēja OK "Arona" komanda (Sigita Lapsiņa, Milda Radzivonaite, Zane Čamane), bet trešo vietu pēdējā etapā OK "Meridiāna" komandai izcīnīja Dace Buža, kuras komandā vēl bija arī Vieda Lūsa un Ilze Buža.

Vīriešu grupā nopietnu konkurenci latviešu komandām sagādāja arī lietuvieši un igauņi. Tieši igauņu komanda OK "Rakvere" finišēja ar labāko rezultātu. Galvenie pretendenti uz Latvijas Čempionu titulu viennozīmīgi bija OK "Ogre" komanda, kurai sastāvā bija Andris un Raivo Kivlenieki, kā arī Nauris Neimanis. Lai arī Naurim distancē gadījās kļūdas, Andris pēdējā etapā neatsāja konkurentiem daudz cerību, un "Ogre" pārliecinoši svinēja uzvaru. Cīņa par 2.-4. vietu savukārt izvērtās aizraujoša. "Mežmalas MTB" pēc otrā etapa izvirzījās otrajā vietā, tai 8 minūtes aizmugurē distancē devās Edgars Bričonoks no OK "Kāpa". Tobrīd dalībnieki vēl nebija informēti, ka OK "Arona" komandai, kura slēpoja otrajā vietā, pirmajā etapā ir piešķirta diskvalifikācija. "Mežmalas MTB" (Andris Jubelis, Dāvis Sārs, Jānis Sārs) noturēja otro vietu, un tikai pusotru minūti aiz viņiem finišēja OK "Kāpa" (Reinis Putniņš, Jānis Peilāns un Edgars Bričonoks).

Stafetē Ausekli pārstāvēja 2 komandas - S16 un V21E. S16 meitenēm veicās samērā labi un izdevās iegūt otro vietu. Komandā startēja Anete Gurtiņa, Lauma Elza Fernāte un Annija Zaļaiskalna. Visas meitenes noslēpoja aptuveni vienā ātrumā un ierindojās drošā otrajā vietā.

V21E puišiem pirmo etapu veica speciāli uz stafeti atbraukušais Mārtiņš Sirmais, kuram pirms starta komandas biedri atgādināja šā starta vēsturisko nozīmi kluba kontekstā. Mārtiņš noslēpoja samērā labi un nodeva stafeti Edgaram Laķim kā trešais no latviešiem. Diemžēl Mārtiņam netika norādīts, ka jādodas nolasīt emit karte un tāpēc rezultātu tabulā Ausekļa komanda šobrīd ir neizprotamā situācijā. Edgars veiksmīgi tika cauri distancei, pieveicot arī stāvākos kāpumus un ātrākos nobraucienus. Solis gan mežā bija salīdzinoši lēns un jau tobrīd Ausekļa komanda atkrita uz 11. vai 12. vietu. Jānis pēdējā etapā iztika be lieliem kritieniem un planšetes salaušanas, tāpēc garām palaida tikai vienu vai divus konkurentus un finišēja 15. vietā, distanci veicot nedaudz ātrāk, nekā Edgars.

Foto: Ojārs Millers

Karte - vīriešu elites distance stafete

Karte -sieviešu elites distance stafete

 

Aptaujātie dalībnieki atzina, ka stafetē plānojums un trašu tīkls bijis interesantāks un distances baudāmākas, nekā sprintā. Sportisti pateicās organizatoriem par ieguldīto darbu, bet daudzi sūdzējās par EMIT elektroniskās atzīmēšanās funkcionēšanu, jo lielais sals apgrūtināja to darbību. Latvijas Čempionātā Kusā, kas notiks 3.-4.martā, tiks izmēģinātas jauna tipa atzīmēšanās iekārtas - IDENT bezkontakta sistēma.

11.-12. februārī Kadajā, Igaunijā notiks otrais EST-LAT līgas posms. programmā paredzēta sprinta un garā distance. Informācija par sacensībām.

Rakstā izmantoti Ojāra Millera foto. Fotogrāfijas no sacensībām apskatīt un iegādāties var šeit.

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu