Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaLatvijas izlase ceļā uz Pasaules čempionātu Šveicē

No 13. līdz 21.jūlijam Šveices pilsētas Lozannas apkārtnē notiks Pasaules Čempionāts (PČ) orientēšanās sportā, kur sportisti no vairāk nekā 50 valstīm sacentīsies 4 distancēs. Latvijas izlasi pārstāvēs komanda 7 cilvēku sastāvā.  Ar masu medijiem sportisti tikās preses konferencē un pavēstīja par saviem plāniem un sajūtām pirms gaidāmā čempionāta.

 

Preses konferencē , kas notika izlases sponsora A/S "Rīgas Dzirnavnieks" sagādātajās telpās, medijiem tika prezentēta šī gada Pasaules Čempionāta izlase un tās mēŗki. Konferencē piedalījās LOF prezidents Pēteris Apinis un sportisti Mārtiņš Sirmais, Edgars Bertuks, Laura Vīķe.

Pirmās čempionāta distances - sprinta kvalifikācija un fināls - abas tiks veiktas 14.jūlijā. Turpmākajās divās dienās, 15. un 16.jūlijā, tiks aizvadītas garās un vidējās distances kvalifikācijas sacensības, bet turpmākajās trīs dienās tiks sadalīti trīs medaļu komplekti - 17.jūlijā vidējā distancē, 19.jūlijā garajā distancē un sacensību pēdējā dienā, 21.jūlijā - stafetēs. Latvijas izlases sastāvā iekļauti Mārtiņš Sirmais, Edgars Bertuks, Kalvis Mihailovs, Andris Jubelis, Aija Skrastiņa, Inga Dambe un Laura Vīķe. Preses konferencē sportisti atklāja, ka mērķis ir iekļūt labāko sešiniekā stafetēs. LOF prezidents Pēteris Apinis uzsvēra to, ka šīs sacensības ir īpaši svarīgas, jo tā būs atlases Pasaules Spēlēm 2013. gadā Kolumbijā. 

Latvijas izlase medaļas Pasaules Čempionātā vēl nekad nav izcīnījusi, vienīgo medaļu Latvijai ieguva Alīda Ābola 1989. gadā - bronzas medaļu individuālajās sacensībās. Līdz šim ir bijuši vairāki spilgti rezultāti un sasniegumi, bet PČ medaļas ir vēl neaizsniegts sapnis. Vistuvāk medaļai Latvija nonāca 2009. gada vīriešu stafetē, kad pēc trīs komandu izstāšanās Latvijas komandai tikai finiša divcīņā nācās samierināties ar 4.vietu. Stafete parasti ir Latvijas komandas spēcīgākā disciplīna, tas uzskatāmi parādījās arī šī gada Eiropas Čempionātā, kur Latvijas trio ieņēma 6.vietu. Sprintā visu laiku labākais Latvijas rezultāts ir Mārtiņam Sirmajam no 2007. gada - 5.vieta. Vidējā distancē 2009. gadā Edgars Bertuks ieņēma 9.vietu, kas ir vēl nepārspēts rezultāts, bet garajā distancē joprojām nepārspēts ir Anta Grendes 1993. gada rezultāts - 14.vieta. Sievietēm izlases līdere Aija Skrastiņa ir labāko rezultātu īpašniece. Iepriekšējā Pasaules Čempionātā tika sasniegti divi visu laiku labākie rezultāti - 15.vieta sprintā un 9.vieta garajā distancē. 9.vieta vidējā distancē un 7.vieta stafetē kopā ar Ingu Dambi un Lauru Vīķi tika izcīnītas 2009. gadā Ungārijā.

Šveicē, kur šogad notiks Pasaules čempionāts, orientēšanās sports ir izpelnījies lielu popularitāti un tupina gūt atpazīstamību arī pēdējos gados. Sagaidāms, ka sportistus atbalstīs liels daudzums līdzjutēju, jo tiek rītotas arī sacensības, kas notiek paralēli Pasaules čempionātam, paredzētas tieši līdzjutējiem. Šveices līdzjutēju pūļus noteikti piesaistīs orientēšanās sporta leģendas un Simones Nigli klātbūtne, jo viņa, kaut gan izlaidusi iepriekšējo sezonu, šogad ir neapšaubāma favorīte uz visām zelta medaļām individuālajās distancēs. Arī vīriešu izlase mājiniekiem ir spēcīga, tomēr līderis Daniels Hubmans šogad ir traumēts un pagājušā gada trīskārtējais čempions Tjerī Žeržū no Francijas arī šogad cīnās ar traumām, tādēļ vīriešiem sacensību favorīti ir neprognozējami daudz.

Latvijas orientēšanās sabiedrības lielas cerības saistās ar Aiju Skrastiņu, kura pagājušajā gadā izcīnīja augsto 9. vietu garajā distancē, kā arī ar Ingu Dambi, kura šogad atgriezusies Latvijas izlasē un šogad jau ir spējusi iepriecināt ar augstām vietām Eiropas Čempionātā, kā arī ar otro vietu sava somu klubu sastāvā lielākajās Skandināvijas stafetēs - Jukolā. Trīs etapu stafetē abām spēcīgajām sportistēm palīdzēs arī Laura Vīķe, kuras rezultāti pēdējo gadu lielajos čempionātos ir ar augšupejošu līkni. Kā preses konferencē informēja Vīķe: “Stafete ir mūsu galvenais mērķis, es, visticamāk, skriešu pirmo etapu un domājam, ka ir reāli iekļūt labāko sešiniekā.” Vīriešu izlase, kas pavasarī Zviedrijā notikušajā Eiropas Čempionātā stafetē ieguva 6.vietu, ir gatava līdzīgiem panākumiem arī PČ. Mārtiņš Sirmais jau ilggadēji ir izlases līderis, bet šogad viņam nopietnu konkurenci par pirmā izlases numura vietu varētu sagādāt Edgars Bertuks, kurš šogad uzsācis profesionāla orientierista gaitas un ar lielisku rezultātu - 1.vietu 1.etapā jau minētajās Jukolas stafetēs, šogad licis par sevi manīt, un var noprast, ka fiziskā forma vēl tikai uzlabojas. Par Šveicē sastopamo apvidu Bertuks, kurš vienīgais no komandas bijis treniņnometnē, stāstīja: “Esmu gatavojies pareizi - būs daudz skriešanas pa ceļiem, bet problēmas sākas, kad jānokāpj no ceļa, jo mežs ir aizaudzis un var sanākt iekļūt ļoti grūti caurskrienamā apvidū.” Komandu pārstāvēs arī jaunās izlases cerības - Kalvis Mihailovs un Andris Jubelis, kuri abi bija izlases sastāvā arī pagājušogad.

Latvijas izlasi ceļā uz panākumiem Pasaules Čempionātā atbalsta A/S “Rīgas dzirnavnieks” ar “AXA” produkciju, A/S “Latvijas gāze”, tūroperators “Jēkaba aģentūra”, “Latvijas Valsts meži”. “Akileine sports”, veikals “66 North”, SIA “Silvanols”, sporta preču veikals “Best4Team”, veikals “Maratons” ar “Icebug” produkciju, “Isostar” un veikals “Ceļotājs” ar “SILVA” produkciju.

Vairāk informācijas par Pasaules Čempionātu var uzzināt sacensību mājaslapā: www.woc2012.ch

Foto no preses konferences.

Sižets Latvijas Radio.

 
© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu