Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaEdgars Bertuks - Pasaules Čempions

2012. gada 17. jūlijs ir diena, kas paliks ierakstīta Latvijas orientēšanās vēsturē zelta burtiem - Edgars Bertuks kļuva par Pasaules Čempionu vidējā distancē.

Vēl joprojām nav viegli saņemties un uzrakstīt nopietnu preses relīzi, neļaujot vaļu emocijām, tāpēc šis raksts varbūt būs nedaudz emocionālāks, nekā citreiz. Ļoti iespējams, ka es nebiju vienīgais līdzjutējs, kurš vakar pie datora ekrāna mājās vai darbā, vai arī klātienē, sekojot līdzi Edgara Bertuka skrējienam, nespēja nosēdēt mierīgi un, kad bija skaidrs, ka tiks izcīnīta pirmā zelta medaļa Latvijai, skraidīja apkārt ar paceltām rokām un skaļi paužot savu sajūsmu.

Foto no worldofo.com sportistes profila.

Iemesli sajūsmai gan bija arī pirms tam citu Latvijas izlases sportistu izpildījumā. Sieviešu sacīkstē Inga Dambe par četrām minūtēm noķēra Aiju Skrastiņu, un abas veica atlikušo distanci kopā. Dambei tas deva atkārtotu labāko sieviešu izlases sasniegumu šajā disciplīnā - 9.vietu, kamēr Skrastiņa ierindojās 24.vietā.

Foto no worldofo.com sportista profila.

Kalvis Mihailovs, startējot pirmais no Latvijas trio, jau darīja lepnus līdzjutējus, gan tv punktos, gan finišā uzrādot labākos laikus, kuriem pielīdiznāties centās pasaules labākie orientieristi. Mihailovam pēc lieliska sākuma izdevās noķert lietuvieti Jonas Vitautas Gvildi, kurš palīdzēja atlikušajā distances daļā noturēt tempu un izcīnīt ļoti augsto 13. vietu finišā. Mārtiņš Sirmais arī aizvadīja lielisku sacīksti, uzrādot savu otro labāko individuālo rezultātu Pasaules čempionātos pēdējo piecu gadu laikā. Ja tā padomā, tad jau tobrīd vidējā distance bija izdevusies lieliska - 9., 13., 21. un 24. vieta - atzīstami rezultāti. Bet tad startēja Edgars Bertuks.

Bertuks pēc labi veiktās kvalifikācijas varēja startēt kā 7. no beigām. Papildus spriedzi līdzjutējiem sagādāja GPS sekošanas iekārtas problēmas, kas neļāva sekot sportistam nepārtraukti. Pirmajā tv punktā Bertuks ierodas ar lielisku rezultātu - bet vairāki līderi ietilpst 10 sekundēs. GPS var redzēt, kā kļūdās spēcīgie norvēģi - var atviegloti nopūsties - par diviem konkurentiem mazāk. Otrajā tv punktā Bertukam joprojām medaļas cienīgs rezultāts. Tv kameras parāda krievu Valentīnu Novikovu, kurš burtiski izlido cauri 1. TV punktam, uzrādot labāko laiku. Un vēl jau ir Tjerī Žeržū, kurš, lai arī bijis traumēts, komentārus neprasa. Bertuks uzrodas tv ekrānos, jau skrienot uz pēdējo kp un finišu. Sportists atdod visus spēkus, to var redzēt.

Foto no worldofo.com sportista profila.

Jā, ir skaidrs, ka būs medaļa! Un uzreiz rodas nedaudz biedējošais jautājumus - kāda tā būs? Novikovs ierodas otrajā TV punktā, un ir skaidrs, ka zelta liktenis izšķirsies šo divu sportistu starpā. Novikovs skrien kopā ar norvēģi Lundanesu - skaidrs, ka kopā tempu turēt ir vieglāk. Tomēr Lundaness neiztur tempu un palaiž Novikovu. Komentētājs ziņo par to, ka pēdēja radio kp starpība ir viena sekunde par labu Bertukam. Atlikusi tikai skrienamā daļa, kuru šveicieši izplānojuši priekš saviem sportistiem - tas nostrādāja, šveicietis Fabians Hertners tajā daļā atvinnē Tjerī Žeržū 10 sekundes un bronzas medaļu. Novikovs skrien finišā, un visi seko sekundēm, kas lēnām mainās viņa rezultātā. Mirkli pirms finiša līnijas šķērsošanas ir skaidrs, ka Latvijai un Baltijai ir pirmais Pasaules Čempions!

Foto no worldofo.com sportista profila.

Bertuka komentārs pēcfiniša intervijā (aptuvens tulkojums): "Jā, ir OK. Nu labi, nē, protams, sajūtas ir lieliskas. Šodienas distancē, vismaz sākumā, skriešanas ātrums nebija izšķirošais. Šeit bija jābūt precīzam un spēcīgam. Mana taktika, mans plāns bija tāds pats, kā dienu iepriekš kvalifikācijā. Tas strādāja. Dodoties uz šo čempionātu, mans mērķis bija uzlabot manu labāko rezultātu - 9. vietu vidējā distancē, kuru izcīnīju 2009. gadā Čehijā. Protams, es cerēju uz vietu labāko sešiniekā. Tad cerēju uzlabot to rezultātu nākamgad Somijā, kur apvidus ir man labāk zināms, bet pēc divām labām distancēm šeit es sāku domāt, ka kāpēc gan ne šogad?"

Karte, kurā salīdiznāts Bertuka un Novikova GPS ceļš:

Bertuka ceļš ir zilais, Novikova - sarkani zaļais. Sarkanais ir tur, kur Novikovs zaudē, zaļais - kur uzvar. Pēc šīs analīzes var redzēt, ka izšķirošais pārsvars tika iegūts ceļā uz 18.kp, kur Novikovs zaudē 11 sekundes. Protams, Bertukam ir bijis arī lielisks finišs.

Čempionāts turpināsies rītdien ar garo distanci, kur Bertukam ir pēdējā starta minūte un vēl nebijusi favorīta nasta. Sestdien stafetē šodienas rezultāti sola labas izredzes mūsu trio.

Sacensību mājaslapa.

Raksts worldofo.com.

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu