Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaWSOC - stafetē Latvijas komanda finišē 7.vietā

9.martā Kazahstānā notika stafetes sacensības Pasaules Čempionātā orientēšanās ar slēpēm. Latvijas komanda spraigā cīņā ieņēma 7.vietu, tādējādi uzlabojot savu rezultātu no 2011. gada - 10.vietu.

 

Pirmajā etapā Raivo Kivlenieks neizpildīja sev iepriekš izvirzīto mērķi - neatpalikt no līderiem vairāk kā vienu minūti un stafeti nodeva 9.vietā, 4:27 aiz līderiem un 1:29 aiz kārotās 5. pozīcijas.

Otrajā etapā Edgars Bričonoks spēja pakāpties uz 7.vietu, stafetes maiņā no līderiem atpaliekot 6:33 un no 5.vietā tobrīd esošās Šveices komandas tieši 2:00.

Trešajā etapā skatītājiem jau drīz tapa skaidrs, ka ar Šveices komandu spēkoties būs grūti un cīņa par 6.-8. vietu izvērtīsies starp Čehiju, Igauniju un Latviju. Andris Kivlenieks pēc skatītāju kontrolpunkta bija nonācis situācijā, kad viņu un Čehijas komandas slēpotāju šķir pāris metri, bet, spriežot pēc GPS sekošanas datiem, divi neveiksmīgi izvēlēti ceļu varianti neļāva cīnīties par 6.vietu. Tomēr izdevās finišēt priekšā Igaunijai un ieņemt 7.vietu, no uzvarētājiem atpaliekot 9:25.

Lūk, ekrānšāviņi no GPS sekošanas tiešraidē (karte nav redzama, lai nedotu tajā brīdī vēl nestartējušajiem priekšrocības):

Etapā no 14.kp uz 15.kp Andris Kivlenieks izvēlās lēnāku variantu pa kreisi un zaudē kontaktu ar Čehijas orientieristu un, iespējams, tāpēc arī uz nākamo kp arī izvēlās citu variantu: 

Andris dodas pa taisnāku variantu, bet čehu sportists dodas apkārt, bet, šķiet, pa ātrāku trasi.

Taisnais variants tomēr neizrādās tik taisns, jo neilgi pirms punkta jāizmet vēl viens loks, un čehi iegūst izšķirošo pārsvaru.

Par čempioniem, revanšējoties par zaudējumu pēdējā etapā Eiropas Čempionāta stafetē Smeceres silā, kļuva Krievijas komanda, otrajā vietā pēc tuvas cīņas ar zviedriem, finišēja Somija, un bronzas medaļas saņēma jau minētā Zviedrijas komanda. Norvēģija no līderu trio atpalika jau otrajā etapā un tā arī nepietuvojās, finišējot ceturtie. Piektā vieta, tātad, Šveicei un sestā - Čehijai.

Mūsus komandas sportistu komentāri:

Raivo Kivlenieks: "Kļūdu ziņā pēc skatītāja tika pieļauta kāda minute, pirms tam bija garāks farsta variants, un arī slēpes neslīdēja pārāk labi. Tas viss sasummējās zaudētajā laikā. Ar rezultātu neesmu pārāk apmierināts."

Edgars Bričonoks: "Labāk veiktā distance šogad! Vienīgā kļūdā, kas bija, bija neliela ceļu varianta kļūda distances daļā pēc skatītāju kontrolpunkta. Ar savu rezultātu esmu ļoti apmierināts, vismaz tehniski izdevās maksimāli labākais sniegums. Daudzviet varēja "nogriezt" stūrus, ko arī sekmīgi izmantoju. Pacēlu komandu par divām vietām - čehu tīri apsteidzu ar slēpošanas ātrumu, bet Kazahstānas sportistam salūza nūja - biju aculiecinieks. Nedaudz žēl, ka neizdevās iegūt sesto vietu, bet kopumā viss gāja ļoti labi."

Andris Kivlenieks: "Jāsaka, ka Edgaram no mums vislabāk slīdēja slēpes, man ar to bija problēmas. Citādi distanci veicu tīri normāli. Runājot par epizodi pēc skatītāja kontrolpunkta, domāju, ka būs vēl viens farsta punkts pēc tā, tāpēc turpināju orientēties patstāvīgi. Uz 15. kontrolpunktu izvēlējos doties apkārt, jo taisno variantu kartē nosedza kontrolpunktus savienojošā līnija un es to nepamanīju. Pilnīgi precīzi neizpildīju iecerēto variantu uz nākamo punktu, redzēju arī apkārtvariantu, bet izvēlējos doties taisni un tāpēc atpaliku vēl vairāk no čehu sportista. No tām divām kļudām varēju izvairīties, ja būtu sekojis čeham un tad mēģinātu apdzīt. Domāju, ka čeham būs īsāks farsts, jo distances sākumā bija garāks. Distances bija saīsinātas, jo lietus ūdeņi bija izskalojušas špūres, kuras vairs nevarēja izmantot.

Šis rezultāts ir viens no labākajiem zaudētā laika ziņā, iepriekšējos gados un arī Madonā zaudējām daudz vairāk, kaut arī vieta bija labāka. Komandas kopējais sniegums ir vislabākais, kāds ir bijis līdz šim. Slēpes varētu slīdēt labāk, ja kāds tās sataisītu, mums pietrūka zināšanu par kontinentālu klimatu. Labs rezultāts, vienīgais tas, ka distances beigās man kārtējo reizi nesanāca."

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu