Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaEdgars Bertuks izcīnījis bronzas medaļu PČ garajā distancē

Šodien, 9.jūlijā, Somijā noritēja Pasaules Čempionāta orientēšanās sportā garās distances fināls. Savu pagājušā gada panākumu atkārtoja Edgars Bertuks, finišējot trešajā vietā un izcīnot bronzas medaļu. Bertuka ātrums bija pietiekams, lai cīnītos par uzvaru, bet distances beigu daļā tika pieļauta neliela kļūda.

Pasaules Čempionātā orientēšanās sportā šodien tika sadalītas medaļas garajā distancē. Vīriešus sagaidīja 19,8km, bet sievietes - 13,9km garas distances. Sacensību apvidus bija ļoti līdzīgs Latvijas mežiem - labi skrienams, ar pāris purviem un aizaugušām vietām, kas piedāvāja ceļu variantu izvēles.

Vīriešu konkurencē distances laikā izkritalizējās trīs līderi - Edgars Bertuks, mājinieks Jani Lakanens un francūzis Tjerī Žeržū. Distances daļā pēc skatītāju etapa, Žeržū palielināja ātrumu un kļuva neaizsniedzams pārējiem konkurentiem, tādējādi izcīnot savu 11. Pasaules čempiona titulu. Edgars Bertuks pieļāva nelielu kļūdu, un nācās piekāpties Jani Lakanenam, kurš savu līdzjutēju priekšā izcīnīja sudraba medaļu.

Pēc kļūdas nācās nosargāt bronzas medaļu sīvā cīņā ar krievu Cvetkovu, bet, distanci veicot pa 1:43:29, Bertuks šajā uzdevumā bija sekmīgs. No uzvarētāja Bertuks atpalika 1:50, bet no sudraba medaļas - 32 sekundes. Kalvis Mihailovs ierindojās 38., bet Jānis Kūms - 40.vietā.

Sieviešu konkurencē savu dominanci turpināja šveiciete Simone Nigli, izcīnot 22. zelta medaļu savā karjerā. Aija Skrastiņa sasniedza cienījamo 19.vietu, Inga Dambe finišēja 21.vietā, bet Līga Ārniece ierindojās 28.vietā.

Edgars Bertuks savu sniegumu uzreiz pēc finiša komentēja šādi: “Nav jau ko žēloties, bet es zinu, ka vismaz sudrabu varēju izcīnīt. Ļoti labi apzinos, kur es to atstāju. Būtībā ir neliels rūgtumiņš šobrīd. Sajūtas noteikti bija labākas nekā kvalifikācijā, paskriet varēju diezgan ātri. Vienmēr jau var vēlēties labāk, bet domāju, ka ar skriešanas ātrumu šoreiz problēmu nebija, drīzāk tieši koncentrēšanās pietrūka, jo kļūdas pieļāvu beigu daļā. Beigās, kad pieļāvu kļūdu, bija  jau iestājusies tumsa (apgrūtināta domāšana - aut.piez.). Bet, protams, ka es esmu priecīgs par bronzas medaļu!”

Aija Skrastiņa: "Fiziski nebija tās labākās sajūtas, bet arī bija pārāk daudz kļūdu priekš salīdzinoši vieglas distances. Sākumā pārāk daudz kļūdījos un pēc tam mani noķēra norvēģiete, skrēju kopā, dažbrīd izvēlējos labākus variantus un atkal bijām kopā, bet pēc taurenīša sadalījāmies un es uztaisīju vēl pāris kļūdas un tad jau viņa aizskrēja. Nebija katastrofa, bet nebija arī nekas superīgs."

Inga Dambe: "Distance bija smaga, ļoti smaga. Laikam neesmu pēc slimības atkopusies pietiekami, lai varētu uzrādīt labu rezultātu, bet izturēju tomēr godam līdz galam. Tehniski izgāju diezgan labi, manuprāt. Varbūt kaut kur labāki bija apkārtceļi, bet centos pēc iespējas vairāk skriet taisnāk. Faktiski esmu apmierināta ar garo distanci."

Līga Ārniece: "Es pieļāvu divas kļūdas, uz 2.kp gāju pareizi, bet pie paša kp saminstinājos un paskrēju garām, tad pašās beigās sakļūdījos. Kļūdas bija diezgan lielas, abas ap pusotru minūti. Bija tāpat skrienams, kā kvalifikācijā. Jutos pārsteidzoši labi, šķita, ka būs krietni grūtāk. Žēl par kļūdām, jo es zināju, kur esmu, bet neaizgāju tur , kur vajadzēja un kur biju plānojusi. Esmu priecīgi, ka fiziski varēju pavilkt, varēju pat ātrāk paskriet, bet varbūt tā būtu bijis vairāk kļūdu."

Kalvis Mihailovs: "Joprojām ir problēmas ar vēderu, tāpēc nav spēka paskriet. Nebija spēka, izgāju uz visādām želejām un visu ko citu, bet tā jau nav pārtika, kas jāuzņem jau divas dienas pirms starta. Garo etapu izvēlējos iet taisni, kas noteikti bija sliktāks variants, to jutu jau skrienot, Grāvjos ūdens bija līdz viduklim, bija smagi. Līdz vidējai distancei jātiek galā ar vēderu, tagad jau bija labāk kā kvalifikācijā."

Jānis Kūms: "Visu pazaudēju garajā etapā. Ieberzos tai purvā, no sākuma domāju, ka jāskrien pa ceļu, bet pārdomāju. Nenoturēju virzienu, izskrēju etapu un domāju, ka esmu zaudējis 4-5 minūtes. Taurenītī vēl pārķēru etapu, bet laicīgi atnācu atpakaļ. Fiziski bija labi."

Čempionāts turpināsies pēc atpūtas dienas ar vidējās distances kvalifikāciju un finālu 11. un 12.jūlijā, kā arī stafetēm 13.jūlijā. Edgars Bertuks centīsies aizsargāt savu Pasaules čempiona titulu vidējā distancē.

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: MB
IP: 91.188.44.247 @ 11.07.2013 | 10:05:51
Komentārs: Visu cieņu!

Vārds: JJ
IP: 85.234.175.159 @ 10.07.2013 | 13:21:24
Komentārs: Cepuri nost!!!

Vārds: Indulis
IP: 193.41.33.65 @ 10.07.2013 | 12:01:06
Komentārs: Malači..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu