Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaIK Auseklis jauniešu izlase Polijā gatavojas EYOC

IK Auseklis jaunie orientieristi aizvadījuši treniņnometni Polijā.

Vēl pirms aktīvās orientēšanās sezonas beigām, IK Auseklis jaunajiem orientieristiem tika sarīkota treniņnometne Polijas Aizkarpatos. Nometnes dalībnieki - Laura Lapiņa, Elīza Ozola, Magda Cigle, Fricis Spektors, Rihards Gailis un Dāvis Šolmanis reāli kandidē iekļūt Latvijas izlasē startam Eiropas jaunatnes orientēšanās čempionātā (EYOC) MW 16 un 18 grupās. Sacensības norisināsies no 30.06. līdz 3.07. Eiropas jauniešu čempionu titulus izcīnīs garajā, sprinta distancēs un 3 etapu stafetēs. Valsts izlasi katrā vecuma grupā pārstāvēs 4 + 4 sportisti.

Sadarbībā ar vietējo orientēšanās klubu UKS Azymut Dębów, kurš rīkos 2016. gada Eiropas jauniešu čempionātu, mums bija iespēja trenēties ļoti interesantos, neierastos un sarežģītos apvidos. Sākām ar pašu grūtāko apvidu, kur blakus esošā kartē norisināsies garā distance un .... labi ka tā! Mums nācās nometnes laikā šajā apvidū atgriezties trīs reizes, līdz tika saprasts kā šeit jāorientējas (šajā kartē norisinājās Polijas 2014. gada orientēšanās čempionāts pieaugušajiem. Un kā izteicās vietējais kluba līderis - apvidus ir pats sarežģītākais Polijas čempionātu vēsturē). Jāpiebilst, ka pēdējos gados EYOC distances tiek plānotas ļoti, ļoti profesionālas, šķiet arī nākamgad sagaidāmas ne mazāk prasīgas distances.

Tuvāk karti iespējams aplūkot šeit

Par otrās dienas abu treniņu partneriem mums kļuva vietējā kluba jaunie orientieristi. No šī kluba varbūtēji uz Polijas izlasi kandidēs viens puisis M16 grupā. Šī treniņdiena tika aizvadīta salīdzinoši vieglākos apvidos. Līdzīgā apvidū vasarā gaidāmas stafetes sacensībās.

Bet dodoties mājup apmeklējām arī orientēšanās sprinta un vienlaikus nākamā čempionāta galvaspilsētu - Jaroslaw. Ar sacensību rīkotāju atļauju izstaigājām arī spinta distances norises vietas nogabalu, tiesa tikai ar vietējo tūristiem domāto karti.

Fricis Spektors par treniņnometni:

"Es uzskatu,ka šī treniņnometne man ir devusi ļoti daudz - es uzzināju daudz jaunu un noderīgu faktu par nākošā gada EYOC apvidu. Treniņi bija ļoti kvalitatīvi un apvidus bija gan tehniski,gan fiziski sarežģīts. Garās distances apvidus ir viens no sarežģītākajiem, kurā esmu skrējis. Mežs bija ļoti aizaudzis un grūti skrienams. Šī bija labākā treniņnometne,kurā esmu piedalījies un ļoti ceru, ka man vēl būs iespēja tādā piedalīties. Noteikti jāpiemin, ka mums bija lieliska kompānija, kas deva daudz pozitīvu emociju!"

Dāvis Šolmanis par treniņnometni:

"Šāda veida treniņnometnē biju pirmo reizi! Bet iespaids ļoti, ļoti patīkams. Nometnes galvenais merķis bija izprast Eiropas jauniešu čempionāta apvidu, kas norisināsies turpat netālu kur trenējāmies. Mežš bija diezgan dažāds, ja stafetes distance būs pa klaju kalnu un šādā apvidū orientēsanās nesagādāja man problēmas, tad garās distances apvidus ir ļoti sarežģīts, grūti caurskrienams, gravas un lieli kāpumi kalnos. Tur vēl daudz būs jāpiestrādā. Paspējām arī papētīt sprinta pilsētu."

Aizvadīta treniņnometne nedēļas garumā, kuras laikā ir izprastas nākamā čempionāta norises galvenās iezīmes un tagad priekšā ilgs mērķtiecīgs darbs. Novēlēsim jaunajiem censoņiem neatlaidību un izturību virzībā uz mērķi EYOC 2016! 

© www.magnets.lv | Henrijs Freimanis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu