Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaAuseklis brīvdienās

Ausekļa jauniešiem gada nogalē 3 nometnes: pirmā - Madonā izlasei, otrā - Inčukalnā jaunajai maiņai un trešā - Somijā īpašiem sniega mīļiem. Lai izdodas un piepildās visi sportikie sapņi Jaunajā gadā! Raksts būs par pirmo nometni.

Kā jau katra gada beigās „IK Auseklis” rīko treniņnometni Madonā. Nedēļa tika aizvadīta skriešanas, slēpošanas, orientēšanās un vingrošanas treniņos kopā ar Jelgavas un Valmieras orientieristiem. Centāmies slēpot un izbaudīt sniegu kamēr vēl var, jo katru dienu tas palika arvien mazāk. 
 
Pirmā diena tika pavadīta mierīgi. Atbraucot uz nometni, uzreiz vilkām sporta tērpus, lai iekustinātu sevi pēc garā ceļa un devāmies slēpot, daži devās skriet. Pēc treniņa sadalījām dežūras, jo ēst gatavojam pārsvarā paši. Vakarā iesildošais skrējiens un vingrošana, nostiprinot dziļo muskulatūru pie fizioterapeites Lienes, kas ar mums visu nedēļu pavadīja laiku. Vingrojām uz "Airex" līdzsvara matracīšiem un papildus izmantojām elastīgās gumijas, lai paaugstinātu grūtības pakāpi.

 
Rīti nometnē tika uzsākti pēc savas labpatikas. Citi skrēja rīta rosmi, citi pagulēja ilgāk. Paēdām, mazliet atvilkām elpu, vilkām slēpes kājās un devāmies slēpot. Iesākumā katrs pats par sevi, lai sajustu kā sadarbojas ar slēpēm, jo daudziem šosezon tā bija viena no pirmajām reizēm uz tām. Pēc iesildīšanās Treneri Baiba un Atis mācīja slēpošanas tehniku. Citi, kam nebija slēpju vai vēlme slēpot, devās skriet lēno garo treniņu savā nodabā. 

Vakara treniņā skrējām virzienu treniņu tumsā, kur pārsvarā bija jāskrien pa ceļu un no noteiktām vietām bija jāpaņem virziens un jādodas uz kontrolpunktu. Atskrējām no treniņa un devāmies pie Lienes atkal vingrot. Kompānijā mums vēl pievienojās daži Madonas jaunie orientieristi.  

 
Pēc vingrošanas paēdām un visi trīs klubi devāmies uz vakara virzienu treniņa analīzi, kur pārrunājām kļūdas, kā būtu labāk jārīkojas un kā to novērst.
 
Uzlecot saulei, kuru nevarēja manīt aiz mākoņiem, diena iesākās tāpat kā iepriekšējā- citiem ar rīta rosmi, citi gulēja ilgāk, brokastis, treniņš uz slēpēm, pusdienas. 
Vakarā devāmies uz apvidu skriet distanci. Bija nepieciešams sadalīties pāros, kur abi skrējēji ir aptuveni ar vienādu fizisko sagatavotību. Treniņa uzdevums bija skriet distanci un izlikt viens otram kontrolpunktus, līdz ar to motivējot viens otru skriet ātrāk un precīzāk. 

 
Atskrienot atpakaļ no treniņa, notika ikvakara vingrošana, vakariņas un distanču analīze pa grupiņām, jo sagatavotas bija dažāda garuma distances katrai vecuma un stiprības grupai.
 
Kā jau katrs rīts, tas paliek nemainīgs- ar rīta rosmi un brokastīm. Pirmo treniņu aizvadījām orientējoties. Trīs dažādas garuma distances, katram sev piemērotākā. Distances sākumā bija skrienams un patīkams mežs, beigu daļā - milzīgi izcirtumi, kur skriešana tika apgrūtināta. 

Tā jau vēsajā un lietainajā dienā dažiem ‘veiksmīgajiem’ skrējējiem nācās pabradāties pa aizsalušiem purviem, citiem līdz celim, citiem līdz viduklim, secinot, ka orientēšanās nav vārgu cilvēku sporta veids. 

 
Atskrienot atpakaļ uz nometni, priecājāmies par siltumu, atpūtu un pusdienām. Tomēr gatavojāmies nometnes ikgadējam triatlonam. Dalībnieki, uzzinot savus pāriniekus, devās uz startu. Kā jau katru gadu pamats ir tāds pats – skriešana, orientēšanās, skriešana pa BMX trasi. Skriešanas un orientēšanās etapi tiek mainīti. Vispirms sāk zēni, noskrien 1,2km skrējiena daļu un nodod stafeti meitenēm, kas noskrien to pašu. Pēc tam tiek nodota stafete uz orientēšanās distanci, kura tika plānota divos apļos ar skatītājpunktu. Kā pēdējais etaps ir skrējiens pa BMX trasi apļos. Apļu skaits tiek lozēts katrai komandai(1-4 apļi). Meitenēm izskrienot, pāris uzreiz dodas BMX trasē un veic nepieciešamo apļu skaitu. 

 
Pēc vakara treniņa notika pēdējā vakara vingrošana. Paēdām vakariņas un analizējām rīta treniņā veikto distanci. Pēc analīzes visiem bija iespēja iet uz pirti un relaksēt muskuļus, kuri tika pamatīgi noslogoti nometnes laikā. 
 
Pēdējais rīts. Tāds pats kā pārējie rīti. Pie brokastu galda apsveicām vairākus nometnes gaviļniekus, apēdām putru, maizītes un kūciņu un devāmies uz pēdējo nometnes treniņu tepat vietējā kartē. Distancē galvenais uzdevums- pareizo un ātrāko ceļu izvēle. Pēc treniņa savadījām savu skrējienu GPS, tomēr laiks distances analīzei nebija. To Ausekļa jaunieši veiks teorijas treniņā nākamajā nedēļā. 

 
Aši sakārtojām mantas un mājiņas, paēdām pusdienas un devāmies mājās. 
 
Paldies visiem treneriem par nometni un ieguldīto darbu, palīdzot mums attīstīties, trenēties un sasniegt labākus rezultātus nākamajā sezonā!
 
© www.magnets.lv | Anna Freimane

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu