Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaAuseklieši uzstājas Krāslavā

Auseklim lieliski starti gan Valsts izlases sastāvā, gan kluba sastāvā!

Maija pēdējās brīvdienās visi, kam skriešana ar karti un kompasu pa mežu liekās jēgpilna nodarbe, devās Latvijas austrumu robežas virzienā, lai piedalītos Baltijas Čempionātā, kas šogad notika Latvijā. Izvēlētā vieta, Latvijas / Baltkrievijas robeža, kur pirms gada notika Kāpas daudzdienas, tika uztverta ar dalītām emocijām – no vienas puses interesants apvidus no orientēšanās viedokļa, no otras puses – cik tas ir piemērots mūsu visu rangu elites līmeņa skrējējiem, jo tādā apvidū uztrenēties nav kur. Jo vienkārši pie dzīvesvietām tāds nav. OS entuziastiem tas ir divkārt interesanti, pieaugušo izlases dalībniekiem arī, jo tā kalibra skrējējiem jāprot skriet visur, pat pa Karakuma kāpām, bažas bija par jauniešiem. Bet viss beigās bija labi, jo tie, kas labi skrien Rīgā un Jelgavā, labi var noskriet arī Krāslavā, savukārt citiem kļuva skaidri redzamas lietas un elementi, kas jāuzlabo.

 

Sacensību dienās laiks visus lutināja, izņemot tos, kas nebija nodrošinājušies ar saules aizsargkrēmiem, jo skatīties izlašu censoņu cīņas pļavā bez vēja un ēnas pēc sajūtām bija kā uz cepešpannas. Un tiem, ka bija ieradušies tikai skatīties, nācās izteikt līdzi jušanas uzmundrinājumus skrējējiem par karsto dienu, kaut mežā bija tīri labi, koku lapotne aizsargāja no svelmes, ceļi un stigas kartē gandrīz nebija un labais distanču plānojums pāris reizes lika šķērsto meža upīti, kas deva patīkamu spirdzinājuma šoku sakarsušām skrējēju kājiņām.

 

Auseklīši labi sevi parādija jau sākot no brīža, kad tika paziņoti valsts izlases sastāvi – sarkanbalti krāsotais klubs bija pārstāvēts ar 16 dalībniekiem mūsu valsts izlasēs. Tie bija Anna Eleonora Freimane, Aiga Irbe Blūma, Laura Elīza Lapiņa, Elizabete Vimba, Elīza Ozola, Magda Cigle, Kristīne Berķe, Laura Berķe, Mārtiņš Sirmais, Fricis Spektors, Dāvis Šolmanis, Rihards Gailis, Matīss Saulīte, Kārlis Stradiņš, Emīls Lazdāns un Gustavs Staņa, kuri skaļi apliecināja mūsu valsts orientēšanās spēku Baltijas (un arī Baltkrievijas un Krievijas pilsētas SanktPēterburgas) mērogā.

Pirmajā dienā, garajā distancē medaļas kaklā kāra Emīls Lazdāns 1. vieta M14, Laura Berķe 2. vieta W14, Fricis Spektors 2. vieta M18.

Savukārt stafetēs pie zelta, sudraba un bronzas godalgām un klinģeriem tika Laura Berķe W16 1. vieta, Elīza Ozola 1. vieta W20, Kārlis Stradiņš un Matīss Saulīte 2. vieta W16, Dāvis Šolmanis un Fricis Spektors 3. vieta M20.

Bet ne jau tikai izlasēm bija ko darīt un parādīt, arī pārējie līdz Krāslavai laimīgi nokļuvušie varēja izbaudīt šī apvidus izaicinājumus Baltic Open un Baltijas veterānu čempionāta ieskaites klasēs. Jāsaka, ka gan izlasēm, gan cienījamākām, bet lēnākām klasēm izpaudās viena problēma – šajā apvidū bija ļoti viegli “pazust kartē’ ja skriešanas ātrums bija lielāks par spēju orientēties vai arī uzķerties uz paralēlo situāciju lamatām… Tādēļ daudzi censoņi, kas distances sākumā sakļūdījās apvidū, kas ir prasīgs pēc filigrānas orientēšanās tehnikas, nomierināja savus uzkarsušos prātus un atlikušo distances daļu veica bez trakošanas un rezultātā bija ļoti pārsteigti, ka ir medaļnieku pulkā. Tādi stāsti bija gan izlašu dalībniekiem, gan Baltijas open censoņiem. Arī šeit ir medaļnieki: Taiga Lazdāne 2. vieta W16, Tīna Kate Spektore 3. vieta W16, Ilvija Jakāne 3. vieta W21A, Uvis Šolmanis 1. vieta M12, Edvards Zvirgzdiņš 2. vieta M12, Nils Ciglis 2. vieta M16, Haralds Ulmanis 2. vieta M20, Valts Ulmanis 3. vieta M21.
Bet prieks, ka Ausekļa zvaigzne joprojām ir ļoti spoža pie LV OS debesīm. Esam pirmie Latvijas klubu kausa vērtējumā, bet starti turpinās un cāļus skaita rudenī!

 
 
© www.magnets.lv | Ausekļa fanu & atbalsta kopiena

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu