Magnēts
Svētdiena, 2023.gada 26.marts / Eiženija, Ženija
Jurmalas Rogainings 2020

22.10.2022.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
Rezultāti 

Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaJūlija mēneša sportiste - Laura Berķe

Jūlija mēnesis Laurai ir bijis pilns ar dažādām augsta mēroga sacensībām. Laura jūlijā pārstāvēja Latvijas izlasi Eiropas Jauniešu orientēšanās čempionātā Ungārijā un Pasaules Junioru čempionātā orientēšanās Portugālē. Lai arī šajās sacensībās neizdevās sasniegt iecerētos mērķus, Laura vairākkārt pierādīja, ka ir spējīga cīnīties ar pasaulē labākajām sportistēm - viņas laiks ir vēl priekšā! Laura jūlijā arī piedalījās pasaulē lielākajās orientēšanās daudzdienās O-ringen Zviedrijā, kur cīnijās par augsto TOP15 savā vecuma grupā. (kopvērtējumā izcīnīta augstā 14.vieta). Jāatzīst, ka Laura ir arī ļoti labs kluba biedrs - tieši viņa visbiežāk parūpējas par kluba sociālajiem tīkliem un palīdz ar visādiem organizatoriskajiem darbiņiem kluba iekšienē. Paldies, Laura! Lai izdodas sasniegt sportiskos mērķus!

 

1. Kas tu esi? No kurienes tu nāc? Ko tu pašlaik dari dzīvē?

Mani sauc Laura. Nāku no ļoti sportiskas ģimenes, kas dzīvo Rīgā. Vēl joprojām esmu skolas brīvlaikā un beidzot esmu atpūtas režīmā arī no treniņiem. Bet pašlaik sāku arī cīnīties ar zinātniski pētnieciskā darba rakstīšanu.

 

2. Cik ilgi orientējies un kā nokļuvi orientēšanās pasaulē?

Orientējos jau visu dzīvi. Nāku no orientieristu ģimenes - ne tikai vecāki orientējas, bet arī vecvecāki. Toties nopietni sāku trenēties pirms, apmēram, 5 gadiem.

 

3. Kas tev visvairāk patīk Auseklī?

Draugi. Mūsu kluba formu krāsas.

 

 

4. Kas ir labākā lieta orientēšanās sportā?

Katrs apvidus ir citādāks. Viegli sadraudzēties ar citiem. Arī vislabākie orientieristi kļūdās distancēs. Orientēšanās ir vislabākais iemesls ceļošanai.

 

5. Kādi apvidi tev visvairāk patīk?

Zviedrijas un Somijas (skatoties pēc kartēm, visticamāk, man ļoti patiks Šveices apvidi, bet tur vēl neesmu bijusi (#nākamgad ).

 

6. Kāds ir tavs mīļākais treniņš?

Uhh… nezinu. Katru mēnesi man tie mainās. Bet man ļoti patīk sacensības. :))

 

 

7. Lielākais sasniegums orientēšanās sportā.

Baltijas orientēšnās čempionāts garajā distancē - zelts + sudrabs ; stafetē - zelts. Somijas čempionāts sprintā - 5. vieta. Eiropas jauniešu orientēšanās čempionāts stafetē - 5. vieta.

 

8. No kā tu smelies motivāciju?

Redzot labus rezultātus gan orientēšanās sacensībās, gan dažādos testos un no trenera & draugiem. Kā arī dažādas nometnes gan Latvijā, gan ārzemēs mani motivē turpināt trenēties.

 

9. Tavs elks orientēšanās sportā.

Nav.

 

10. Fakts, ko par tevi nezina gandrīz neviens.

Es gribu nākotnē izveidot savu beķereju.

 

 

11. Kāds ir tavs mērķis 2022.gadam (ne tikai sportā)?

Patreiz sporta mērķi man būtu atgūt motivāciju un turpināt tiekties uz gada sākumā noliktajiem mērķiem - gada beigās būt labākai kā iepriekšējā gadā (fiziski, tehniski un mentāli). Ne-sporta mērķi ir pabeigt rakstīt zinātniski pētniecisko darbu.

 

12. Ko tu dari brīvajā laikā?

Taisu kaut ko garšīgu, lasu skolas obligāto literatūru vai guļu.

 

13. Kāds ir tavs šī mēneša spilgtākais notikums(sportā)?

Fakts, ka atcēla meža distances Pasaules junioru čempionātā (sad emoji), bet arī tas, ka bija iespēja iepazīt daudz jaunus cilvēkus visās “social activites”.

 

14. Kā aptuveni izskatās tava treniņnedēļa šajā mēnesī?

Varētu pat teikt, ka man šajā mēnesī nav bijusi parasta treniņnedēļa, jo mēneša sākumā biju Eiropas jauniešu čempionātā, pēc tam Pasaules junioru čempionātā un tad Zviedrijas piecdienu sacensībās O-Ringen. Starp sacensībām nedaudz trenējos, bet neko super smagu neskrēju, un slimoju.

 

 

15. Kā tu tiec galā ar stresu (piemēram, pirms starta lielām sacensībās)?

Šogad pirms mana EYOC stafetes starta es biju ļoti sastresojusies, jo pirmie divi etapi bija skrējuši pa trījnieku. Un tad, tiekot galā ar savu stresu, sapratu, ka man nedaudz palīdz runāšana ar draugiem, bet ļoti palīdz bļaušana. Bet esmu arī ievērojusi, ka pirms startiem man īsti vairāk nav stress.

 

16. Valsts, kurā tu gribētu orientēties vai kur tu noteikti gribētu atgriezties uzskriet? Kāpēc tieši tā?

Ļoti gribu aizbraukt un orientēties Šveicē, jo (pēc kartēm skatoties) orientēšanās tur notiek pa kalnu nogāžu pļavām, kas nozīmē, ka karte ir dzeltena. Un gribētu atgriezties uz O-Ringen 2019. gada apvidiem un uz JWOC Portugāles mežiem.

 

17. Kas, tavuprāt, ir grūtākais sportista dzīvē?

Saglabāt motivāciju un gribu trenēties.

 

18. Kāds is labākais padoms, ko esi saņēmis?

90% prieks, 10% piepūle.

 

19. Kam, tavuprāt, ir lielāka nozīme orientēšanās sportā – labai fiziskajai formai, vai labai spējai orientēties. Kāpēc?

50/50. Nozīmīgajās jeb lielajās sacensībās ar lēnu skriešanu un labu orientēšanos nekādus labos rezultātus nevar gaidīt. Toties ar ātru skriešanu un daudz, daudz kļūdām, notiks tas pats. Visam jābūt līdzsvarā.

 

 

20. Ātrie jautājumi.

Sprints vai mežs? Sprints

Diena vai nakts? Diena

Stafete vai individuālais skrējiens? Individuālais skrējiens

Līdzens vai kalnains apvidus? Kalnains

Apavi ar radzēm vai bez radzēm? Ar radzēm

Rudens sezona vai pavasara sezona? Pavasara sezona

Daudzdienas vai vienas dienas sacensības? Daudzdienas

 

21. Kāpēc tu nodarbojies ar orientēšanās sportu? Kas tevi piesaista šim sporta veidam? Īpašais jautājums no iepriekšējā mēneša sportista.

Nodarbojos ar šo sportu, jo mani draugi ir šajā sportā un ir iespēja ceļot un orientēties visdažādākajos apvidos. Un šīs divas lietas ir arī tās, kas mani piesaista šim sporta veidam.

 

© www.magnets.lv |

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: kristīne
IP: 77.219.0.190 @ 09.08.2022 | 21:27:58
Komentārs: patīk..atpakaļ


© 2007 - 2023, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu