Magnēts
Svētdiena, 2024.gada 23.jūnijs / Līga
Jurmalas Rogainings 2020

19.10.2024.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
Nolikums


Pievienojies mums

Mēs piedalāmiesAuseklis Lietuvā

Pavasara skolēnu brīvlaikā Ausekļa kluba aktīvākā jaunatne devās uz Lietuvu, lai Viļņas pievārtē tuvāk iepazītu apvidu kāds nav sastopams Pierīgā – ievērojami lielāku reljefu ar 5m augstumlīkņu šķēluma attēlojumu kartēs.

Mūsu nolūks bija ne tikai apgūt taktiskās gudrības ceļa izvēlē lielā reljefā, bet arī vēlme baudīt pavasarīgi siltākus laika apstākļus, bet pāris dienas pirms ceļojuma tā pati sniega vētra, kura izraisīja pamatīgu puteni Latvijā, skāra arī Lietuvu un Viļņas apkārtni.

Pirmā diena ziemīgos apstākļos tika aizvadīta iepazīstot apvidu kartē, kura tika izmantota 2021. gada Eiropas jauniešu orietēšanās čempionāta modelī.

Otrs treniņš norisinājās lielā gravu reljefā, kur dominēja ceļa izvēles specifika šādā apvidū. Pirms katra treniņa neizpalika kopīga iesildīšanās.

Iesildamies un dodamies mežā. Patiesībā tas ir kārtējais Viļņas pilsētas parks. Lietus līst un ir cerība, ka nokusīs sniegs!

Vakara treniņš – teorija, kurā analizējām padarīto un dalījāmies iespaidos.

 

Otrā diena mūs sagaidīja krietni pavasarīgākiem laika apstākļiem, jo visu nakti lija lietus, kas labi paplucināja sniega segu, īpaši kalna virsotnēs. Šoreiz tika izmantota karte un arī precīzi distances, kuras skreja W16 meitenes stafetē Eiropas jauniešu čempionātā 2021. gadā. Pēc veiktā etapa, papildus treniņš virziena noturēšanā šajā lielajā reljefā.

Vakara treniņš lielā gravu reljefā. Piestrādājam pie ceļa izvēlēm šados apstākļos un reljefa specifikas izpratnēm.

Vakars tradicionāls – analizējam padarīto.

Trešā diena krietni vēl pavasarīgāka. Sniega sega vairs tikai vietumis. Šoreiz sevi testējam skrienot EYOC 2021 W un M 16 distances. Patiesi interesanti un vērtīgi.

Vakara treniņš Viļņas vecpilsētas centrā. Raitā solī iepazīstam sprinta kartes specifiku, kā arī ievērojamākās vēsturiskās vietas. Diemžēl Gedimina kalns un tornis remontā.

Vakarā protams teorija, kurā apskatījām dienas veikumu.

Ceturtā diena mūs sagaidīja ar pavasarīgu sauli un kārtīgu gravu reljefu. Atkal tika piestrādāts pie 5m reljefa izpratnes un ceļa izvēles šādos specifiskos apstākļos.

Šo treniņu jau analizējām tradicionālajā pirmdienas teorijā mājas apstākļos.

Pateicamies vecākiem, kuri mūsu jauniešus palīdzēja nogādāt uz treniņnometni, ielikt arī pa kādam kontrolpunktam. Pateicamies arī mūsu sadarbības partneriem no Lietuvas orientēšanās federācijas.

Protams, mēs pateicamies visiem vecākiem, kuri deleģēja savas atvases uz treniņnometni un atbalstīja to finansiāli.

Noslēgumā daži novērojumi. Viļņa ir patiesi skaista pilsēta. Var just un redzēt kā tā aug un pieņemas spēkā - gan ceļi, viadukti, jaunas celtnes uzceltas un top u.t.t. Jūtama dinamika, malači! Bet kā ir Rīgā!?

Turpinām darbu, turpinām trenēties, drīz Jaunā sezona ies vaļā!

Eleonoras, Sofijas, Henrietes, Katrīnas, Madlēnas, Madaras un Lūcijas atziņas pēc nometnes:

Eleonora: Interesanta pieredze. Visvairāk man patika pēdējais treniņš, kur bija jaizvēlas varianti un jāsatiekas punktos. Pec tam izanalizēt kurš variants ir vislabākais. Apvidus vietām bija viegli skrienams, bet lielākoties zaļš. Kalni vietām bija ļoti fiziski prasīgi. 

Sofija: Man ļoti patika Viļņas nometne. Viļņas mežu apvidus bija savādāks un mazliet sarežģītāks no mūsu ierastā apvidus, bet man tas ļoti patika. Manuprāt nometnes uzdevumi bija ļoti interesanti, man visvairāk patika likt punktus pirms distances.

Henriete: Es pēc nometnes daudz labāk saprotu piecmetrīgā reljefa šķēlumu. Ja iepriekšējā nometnē maldījos piecmetrīgajā reljefā, tad šajā nometnē jau to labāk izpratu un nemaldījos tik daudz. Man noteikti patika interesantās distances un nevaru sagaidīt nākamo nometni.

Katrīna: Distances bija foršas un interesantākas nekā Latvijā, jo Latvijā reljefs nav tik liels un tik labi saprotams. Mērogā 1:10 000 es sapratu, ka viss ir daudz tālāk un ir izveidotas takas, kas nav iezīmētas kartē. Tas nozīmē,  ka Tu nevari iet pa visām takām.

Madlēna: Nometnē es iemācijos kā orientēties pa 5 m reljefu. Rudens nometnē Igaunījā es maldījos bet tagad es varu iziet distanci bez lielām kļūdām.

Madara: Man ļoti patika Viļņas nometne. Patika likt punktus un iedziļināties apvidū. Treniņi bija ļoti interesanti, ar interesantiem apvidiem. Visspilgtāk paliks prātā lielie kalni un etapi pāri viņiem, kad bija jaizvēlas kurš variants ir labāks, apkārt vai pa taisno.

Lūcija: Bija forša pārmaiņa no mūsu ierastā apvidus, īpaši lielās reljefa formas. Nometnē ieguvu gan prasmes labāk orientēties tieši šādā apvidū, gan piedzītas kājas, gan arī sapratu, cik liela atbildība ir likt punktus.

Ja esi sportisks un gatavs piedzīvojumiem, aicinām pievienoties mums!

© www.magnets.lv | Henrijs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Ilze
IP: 87.226.18.153 @ 23.03.2023 | 09:51:18
Komentārs: Paldies par nometnes organizēšanu...atpakaļ


© 2007 - 2024, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu