Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

Afišaauseklis

eLČē

Aizvadīti Latvijas čempionāti vidējā distancē un stafetē Ventspilī, ātrajā un tehniskajā Irbenes kartē.

Daudziem orientieristiem, tostarp arī man, LČ vidējā un stafetē atstāj tā "īstā" Latvijas čempionāta garšu, kaut gan pavasarī notiekošais LČ garajā un sprintā arī nav mazāk svarīgs. Varbūt tas tā ir tāpēc, ka stafetes formāts visvairāk ļauj dalīties priekā par uzvaru, labu skrējienu, vai komandas biedru labo veikumu. Tāpat arī pārdzīvot savu neizdarību vairāk, nekā individuālajās disciplīnās. Katrā ziņā, emociju vairāk.

Šoreiz sestdienā orientieristi metās Irbenes mežos(un arī tuksnešos), lai izcīnītu medaļas vidējā distancē. Apvidus dažādība nodrošināja īstu vidējo distanci. Lūk, citāts, no o-skrējiena noteikumiem: "Orientēšanās vidējā distancē prasa ātru, precīzu orientēšanos vidēji ilgstošā laika posmā. Pat mazas kļūdas var būt izšķirošas."

Ar šiem uzdevumiem vislabāk galā tika mūsu spēcīgākie orientieristi:

Mārtiņš Sirmais un Kalvis Mihailovs nodrošināja Ausekļa dubultuzvaru vīru elitē, bet Krista Mihailova pārsteidzoši uzvarēja sieviešu elitē.

Tāpat pārliecinoši sasneigumi jauniešu un junioru grupās: Beāta Zaļaiskalna un Madara Freimane aizņēma goda pjedestāla augstākos pakāpienos S18 grupā, kamēr V20 grupā pie sudraba un bronzas tika Jānis Tamužs un Zigmārs Gailis, kura sasniegums jāuzteic īpaši, jo šis ir Zigmāra labākais individuālais sasniegums, un beidzot milzīgais ieguldītais treniņdarbs kaut nedaudz ir atmaksājies.

Principu, ka Auseklis ņem medaļas pa diviem, ievēroja arī vīri V45 grupā, kur zelts - Aivaram Mihailovam, bet sudrabs - Nikolajam Lucānam.

S40 grupā sudraba medaļu ieguva Jana Lepiksone, V14 un V16 grupās bronzas ieguva attiecīgi Kārlis Auce(kuram šis bija pirmais Latvijas čempionāts vispār) un Mikus Puriņš. Vēl daži palika sekundes aiz goda pjedestāla, bet tāda nu ir vidējā distance - Pat mazas kļūdas var būt izšķirošas.

Jau nākamajā dienā uz starta līnijas rindojās stafešu komandu pirmie etapi, kuru pirmais uzdevums bija - uzmanīgi šķērsot tiltiņu pār Irbes upi. Pārsvarā tika novērots, ka Ausekļa stilā to darīt ir skrienot visiem pa priekšu

.Mikus bliež!kalvis bliež

Tā kā stafetes notika tajā pašā apvidū, kur iepriekšējās dienas cīņas, tad lielas cerības tika saistītas ar komandām abās elitēs, kuru visi pārstāvji iepriekšējā dienā bija izcīnījuši medaļas, ne zemākas par sudrabu.

Īpaši dramatiski notikumi izvērsās vīru elites stafetē. Pēc Kalvja Mihailova veiktā pirmā etapa, Jānis Tamužs devās mežā 11. vietā, bet Mārtiņš Sirmais distancē varēja doties jau kā 3., ar izredzēm uzlabot pozīciju priekšējo skrējēju kļūdu gadījumā. Sliktas priekšnojautas pārņēma komandas biedrus, ieraugot, ka karte ar numuru 3.3 nav paņemta, un patiešām, Mārtiņš bija kļūdijies, paņemot nepareizo karti, līdz ar to Ausekļa 1. komanda tika diskvalificēta.

Nedienas piemeklēja arī Auseklis-2 un Auseklis-3. Ausekļa-2 cīņu par 10nieku pārtrauca fakts, ka Zemgus Žagata, trešā etapa veicējs, nebija ieradies, un Zigmāra Un Edgara pūles bija bijušas veltas.

Auseklis-3 kļūdījās, atzīmējoties kādā no kp, līdz ar to vienīgā Ausekļa komanda v21 grupā, kura saņēma ieskaitītu rezutātu, bija komanda ar Valteru Siliņu, Kristapu Kalniņu un Francu Ferdinandu ierindā. Tas tika vēlreiz pierāda, ka stafetēs it īpaši ir jāuzmanās un jācīnās līdz galam jebkurā situācijā.

Sieviešu elitē meitenēm veicās krietni labāk un jau pēc pirmā etapa, kuru veica Madara Freimane, Auseklis atradās līderu grupā, no kuras gan pamatīgi bija atrāvusies Kāpa. Otrajā etapā junioru Latvijas čempione Beāta Zaļaiskalna pacēla komandu uz trešo vietu, aiz Kāpas un Valmieras. Pēdējā etapā cīņa bija īpaši spraiga un pozīcijas mainījās ļoti būtiski. Krista Mihailova apsteidza gan Kāpu gan Valmieru, bet viņu pašu, savukārt, apskrēja Aija Skrastiņa. Līdz ar to, pēc gada paŗtraukuma, atkal ir medaļas sieviešu elitē!

Kas par cīņu izvērtās V14 grupā! Pēc Otto Pirtnieka un Munda Mišina lieliski veiktajiem etapiem kā līderis distancē varēja doties Valts Ulmanis, kuru noķēra Meridiāna un Saldus komandas. Spraigā finišā noskaidrojās, ka uzvarējusi ir Meridiāna komanda, bet divcīņā starp Ausekli un Saldu zaudētāja nebija - piešķirti divi sudraba medaļu komplekti!

Jana Lepiksone, Jolanta Bura un Inta Mihailova ar stabilu(visām 3. laiki savos etapos) stafetes veikšanas manieri ierindojās otrajā vietā, piekāpjoties tikai neapstrīdamajām favorītēm no VIGAs.

Tikpat stabilu skrējienu veica meitenes S14 grupā, kur komandā bija Monta Mišina, Elza Ozola un teicami pēdējo etapu veikusī Dita Elīna Sila.

Monta močī

Gan S14, gan S16, gan S18 grupās ir bronzas medaļas - S16 komanda: Anete Gurtiņa, Annija Anna Zaļaiskalna un Lauma Elza Fernāte un S18 komanda (kura gan vairāk cīnījās pati ar sevi): Rūta Plakane, Gerda Šadurska un Amanda Zīlišķe ar pirmo laiku pēdējā etapā.

V16 grupā arī notika cīņa finiša koridorā, bet, par to, lai tāda notiktu, pirmajos divos etapos parūpējās Mikus Puriņš, kurš ne tikai pirmais šķērsoja starta tiltiņu, bet arī nodeva stafeti Rihardam Staģim, un Rihards, kurš finišēja, esot 3. vietā. Distancē devās Alvis Reinsons, kuram izdevās noķert Madonas komandu. Arī pats Alvis atzinās, ka pietrūcis taktisko un fizisko spēju, lai apsteigtu noķerto. Līdz ar to bronzas medaļas ar "kā būtu, ja būtu..." piegaršu.

Šajās sacensībās varēja izbaudīt, ko nozīmē kārtīga gatavošanās sacensībām, kas jauniešiem un junioriem notika nedēļu pirms mača, Baldonē. Efekts bija jūtams.

Visiem atlikuši vēl divi Latvijas čempionāti - ultra-garajā distancē jeb o-maratonā un nakts-o, kura apmeklējums, kā runā, esot obligāts visiem Jukolas kandidātiem.

Jauniešiem un junioriem, kuri atlasījušies Latvijas izlasei(un, cerams, ka tas drīz tiks publicēts, kuri) var sākt gatavoties sezonas izskaņai Baltic Junior Cup Lietuvā.

Lai jums veicas!

Foto ņemts no šīs lapas: Andronkuls

© www.magnets.lv | Jānis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Daņka
IP: 46.109.15.168 @ 17.09.2010 | 02:47:48
Komentārs: Nepareiza politika.....................atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu