Magnēts
Svētdiena, 2022.gada 22.maijs / Emīlija
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaZiemas nometne Madonā

No 26. līdz 30. decembrim Madonā, Smeceres silā, notika Ausekļa treniņnometne, kur galvenais akcents bija uz “apjoma vākšanu’’ (daudz stundas treniņos zemā intensitātē).

Treniņnometne sastāvēja no daudz dažādiem treniņiem – slēpojām, ski-o (orientēšanās uz slēpēm), pilnveidojām savu slēpošanas tehniku pie Baibas Smilas, skrējām gan apjoma, gan sprinta treniņus. Notika arī ļoti efektīvas staipīšanās sesijas vakaros, ko vadīja mūsu foršā fizioterapeite Liene Leske. Kā arī no rītiem, pirms brokastīm, bija iespēja piedalīties Friča Spektora vadītajās jogās. Tā kā kopā ir jautrāk, tad dažos treniņos pievienojās arī citi orientēšanās klubi - OK Alnis un OK Arona, Ok Meridiāns.

26.12.

Nometnē ieradāmies pusdienas laikā, kas nozīmēja, ka jau pirmajā dienā varējām aizvadīt divus kvalitatīvus treniņus. Pirmajā treniņā visi devāmies divu stundu garā slēpošanas treniņā pa brīnišķīgajām Smeceres sila trasēm - sākām vākt apjomu.

Otrajā treniņā bija izvēle - doties vēlreiz slēpot vai arī izskriet Madonas ielas. Vairumā vecākie sportisti devās skriet, bet mazie un vidējie devās pilnveidot un apgūt slēpošanas tehniku pie Baibas Smilas.

27.12.

Pirmajā treniņā sportistiem tika iedota ski-o distance, un pēc tās bija brīvi jāturpina slēpot. Distance bija ļoti interesanta ar daudz dažādiem ceļa variantiem. Dažiem nācās distancē ņemt nost slēpes, lai tikai tiktu lejā no kalna - bija tiešām aizraujoši. Secinājums- pie SKI-O nobraucieniem būs vēl jāpiestrādā. Ja ziema mums būs labvēlīga, tad iespējams atsāksim slēpošanas tehnikas treniņus trešdienas vakaros Biķernieku trasē.

Otrajā treniņā atkal bija izvēle starp skriešanu vai slēpošanu. Mūsu treneris, Fricis, pievienojās džekiem uz vieglo 8 km skrējienu (avg pace 4:20/km).

28.12.

Pirmajā treniņā treneris bija sagatavojis sprinta treniņu (kvalifikācija nākamās dienas knock-out sprintiem) Madonā. Lai Ausekļa sportistiem treniņš būtu kvalitatīvāks tika uzaicināti arī sportisti no citiem klubiem. Fricis Spektors jau atkal bija pārspējis pats sevi ar distances plānojumu.

Tikmēr mazie un vidējie ausekļi piedalījās interesantajos slēpošanas tehnikas treniņos (Video). Jāpiebilst, ka mūsu slēpošanas tehnikas treniņiem sākot no 2.dienas vēlmi pievienoties izteica arī OK Alnis orientieristi. Mēs to laipni atļāvām, sarīkojot interesantas, kopīgas spēles un rotaļas uz slēpēm.

 

 

Distances analīze: http://3drerun.worldofo.com/?id=-16893088&type=info

 

Otrajā treniņā gājām jau atkal visi slēpot. Un tā kā interesantākās trases atrodas mežā, vairums sportisti ņēma līdzi galvas lukturus.

 

29.12.

Pirmajā treniņā devāmies uz Madonu skriet kock-out sprintu, kas sastāvēja no trīs skrējieniem (¼ fināls; ½ fināls un fināls). Katrā kārtā labākie tika uz spēcīgāku nākamo kārtu, bet zemākās vietās esošie atkrita uz nedaudz vājāku nākamo kārtu. Daudziem šī bija pirmā pieredze knock-out sprintā, un likās ļoti aizraujoši sacensties savā starpā. Vienā no kārtām dalībniekiem arī bija jāveic izkliedes izvēle pāris sekunžu laikā pirms starta, izvēloties ātrāko variantu un nezinot ko citi dalībnieki izvēlēsies. Treniņā pirmās vietas ieņēma Endijs Titomers, Matīss Saulīte un Emīls Saulīte. Starp meitenēm ātrākā bija Laura Berķe un starp jaunajiem Ausekļa sportistiem izcēlās Mārtiņš Cīrulis.

 

Otrajā treniņā turpinām vākt apjomu ar slēpošanu. Pēc tā notiek arī sprinta distanču analīze un, protams, neatņemama daļa vakaram (kā katrai Ausekļa nometnei) ir galda spēles.

30.12.

Pēdējā nometnes diena - visu gaidītā un mīļotā nometnes meistarība kopā ar draudzīgo klubu OK Alnis. Šajā gadā mūsu oficiālais nosaukums šim treniņam ir “duatlons” jeb slēpošanas + skriešanas stafetes. Ko tas nozīmē? Visi nometnes sportisti tiek sadalīti grupās pa divi (šis ir visgrūtākais treneru darbs, jo jāsadala ir godīgi. Šogad īpaši grūti to bija izdarīt, tāpēc nācās arī pašus sportistus saukt palīgā. Paldies Kristīnei Berķei par līdzdalību komandu sastādīšanā). Vairumā grupas sastāvēja no “lielā” un “mazā” sportista. Un pašas stafetes noritēja šādi: Pirmais startē lielais sportists un slēpo lielo apli, tad, kad lielas ir noslēpojis, viņš nodod stafeti mazajam stafetes dalībniekam, kas slēpo mazo apli. Pēc tam lielais skrien lielo apli, un nobeigumā - mazais skrien mazo apli. Šādas mazās draudzīgās sacensības ļoti saliedē sportistus, tāpēc ir patiešām svarīgi gan treneriem, gan pašiem mums rīkot tās. Pats galvenais - mums visiem ļoti patīk aizraujošās nometnes meistarības, kur varam kārtīgi atbalstīt viens otru un izsmieties.

Kopumā nometne bija burvīga, un jāsaka liels paldies treneriem Fricim Spektoram, Lienei Leskei un Baibai Smilai. Uz tikšanos jau 14. janvārī. Kurp dosimies un kā mums tur veiksies? Drīzumā uzzināsiet! ;)

Šobrīd aktīvi notiek sagatavošanās process trim tuvākām un tālākām nometnēm ārzemēs- Lietuvā, Portugālē un Kiprā, jo “sezonas sākums vairs nav aiz Kalniem”.

 P.S. Beidzot Auseklim ir arī savi džemperi!

© www.magnets.lv | Emīls Saulīte

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu