Magnēts
Piektdiena, 2024.gada 19.aprīlis / Vēsma, Fanija
Jurmalas Rogainings 2020

19.10.2024.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
Nolikums


Pievienojies mums

Mēs piedalāmiesAizbēgt no ziemas

Spānija, Malaga – tā ir vieta, kur nelielā pulciņā devās Ausekļa jaunie orientieristi apgūt orientēšanās sprinta slēptākas iemaņas, tādas, kādas Latvijas apstākļos ir grūti vai pat neiespējami iegūt. Nedēļas garumā 10 sprinta distances un 3 meža distances – lieliska iespēja pieredzes gūšanai. ERASMUS+Sport projekta ietvaros šoreiz mūs uzņem spāņu klubs COMA. Baudam viņu viesmīlību un sagatavotās distances!

Malagas ziema mūs sagaida ar +22 grādiem un sauli. Tas mūs pilnībā atraisa. Ir liela vēlme kārtīgi izskrieties. Pirmās piedāvātās distances ir ļoti vienkāršas. Tās nesagādā nekādas grūtības to veikšanai. Varam un arī parādam labas ātruma īpašības. 

1.diena - sprinta distances FUENGIROLA

  

Aizbēgām no Latvijas ziemas, baudam Latvijas vasaru (Spānijas Malagas ziemu). Ūdens temperatūra +20!

   

Otrās dienas sprinta distances jau sarežģītākas. Ieliņu labirinti prasa no skrējējiem lielāku meistarību ceļa izvēlē un kartes lasīšanā skrējiena laikā. Vienam otram gadījās arī pa kādai kļūdiņai. Tās, protams, tika izanalizētas. Esam gatavi jauniem izaicinājumiem.

2.diena - sprinta distances ESTEPONA

 

Pēcpusdienā dodamies uz meža treniņu. Atzīmēšanas ar SPORTident sistēmu. 5m horizontāles, akmeņaina grunts, pārsvarā parkveida mežs. Vairumam no mūsu jauniešiem šādā apvidū tik sarežģītas distances tika veiktas pirmo reizi. Guvām pieredzi kā noturēt līmeni lielās nogāzēs un kā to līmeni pamainīt šādā mums neierasti lielā reljefā, kā arī centāmies apgūt specifiskā apvidus attēlojumu kartē: noteikt akmeņaino laukumu robežas, atšķirt atzīmētos akmeņus akmeņu laukā, noteikt klajumus ļoti klajā mežā, kā arī ieraudzīt kartē atzīmētās takas akmeņainā gruntī, kur tās nav tik viegli pamanāmas.

Meža treniņš (Downhill), El Rey de la Colina / King of the Hill

   

Vakara treniņš, ar lielu entuziasmu, notiek baseinā!

Pirms trešā sprinta starta mūs brīdina, ka būs krietni sarežģītākas distances, t.i., būs jāmāk noteikt dabā izvietoto kp atrašanas vietu līmeņus. Tajos var nokļūt pa taciņām vai trepīšu labirintiem. Protams, saglabājas gan 5m reljefs, gan šaurās un līkumotās ieliņas un daudzie mūrīši, kurus nedrīkst šķērsot. Lai viss kļūtu interesantāk, tad nereti pašu kp skatienam piesedza puķu kastes vai podi, kuri kartē netiek atzīmēti. Protams, visu sarežģī arī citu distanču kp. Jāpārliecinās kādā atzīmējies! Daži, arī no mūsējiem, kļūdījās.

3.diena -  sprinta distance BENALMADENA.

    

Vakara treniņš mežā, kalnos. Mums piedāvā distances gan parastā, gan reljefa kartē. Pamatā izvēlamies parasto karti, lai turpinātu apgūt Spānijas apvidu pilnībā.

   

Ceturtās dienas sprints turpina attīstīties sarežģītības virzienā: vairāk 5m horizontāles, arī slēgtās ielas, kas prasa lielāku uzmanību ceļa izvēlē (demonstrētajā kartē tas nav attēlots), strupceļi, trepītes, akmens mūrīši, daudz svešo kp u.t.t. Interesanti! Ir kur sevi pārbaudīt un arī izbaudīt īstu sprinta burvību!

4.diena - sprinta distances kp ISTAN

   

Pēcpusdiena, kā ierasts, tiek pavadīta kalnos meža treniņā. Šoreiz karte ne tā “svaigākā”. Daži zaļie izauguši, dažas vietas kļuvušas zaļākas. Jāmāk perfekti noturēt virzienu. Tas pamatā visiem mūsu censoņiem izdevās salīdzinoši labi. Paši kp izvietoti mikro objektos: bedrītes, ieplaciņas. Jābūt ļoti acīgiem, lai tos ieraudzītu!

   

Piektdienā mums ir gan treniņš, gan ieplānotās aktivitātes. Rīta pusē spāņi mūs izklaidē izjādē ar zirgiem. Otra paredzētā izklaide - izbrauciens ar jūras kajakiem, izpaliek dēļ spēcīgā vēja, bet to kompensē garšīgas pusdienas jūras krastā.

 

Piektās dienas sprinta distances var izskriet arī pēc pusdienām. Starts no kalnu ciemata atgriežas pie jūras. Protams, ar jau ierastiem jauninājumiem sarežģītības virzienā: pie ieliņu, trepīšu un mūrīšu labirintiem, tiek pievienotas pasāžas. To ir gana daudz un jāatrod gan ieejas tajās (tās piesegtas ar tirgotāju izliktajiem stendiem un tūristiem), gan izejas. Finišs pie jūras. Baudam vasarīgo sauli!

5.diena - sprinta distance TORREMOLINOS

 

Sacensību 1.diena - MOSC Trophy - Mijas

Sestdienas rīts. Viss notiek kā sacensībās jānotiek: numuri, starta minūtes, vairāk konkurentu, kā arī, par to liecina sacensību noformējums. Ceļš uz sacensībām ved prom no jūras uz skaistu kalnu ciematiņu. Mašīnas novietojam daudzstāvu autostāvvietā un ar liftu nokļustam stāvvietas 10 stāvā, kur blakus atrodas ciemata centrālais laukums. Daudz tūristu (viņi arī ir ziņkārīgi skatītāji), apkārt kafejnīcas, restorāni, veikaliņi, dārzi, skvēri, parki un tie visi terasveidīgi "pielipuši" kalnam, savienoti ar līkumainām un stāvām ieliņām un n-tajām trepītēm. Spāņu treneris brīdina, ka šeit var arī samaldīties. Skati visapkārt izcili, atliek tikai to visu baudīt skrējienā. Kopumā mums veicas itin labi, gadās paskriet garām nelielai ejai, kura ved visbiežāk caur kādam veikaliņam, bet turpat ir arī cita eja, caur citu bodīti. Protams, tas patērē laiku kartes lasīšanai. 

Pēcpusdienā - izslēgšanas sprints (knock - out). Sacensības sākas ar kvalifikāciju. No visiem startējušajiem tālāk uz pusfinālu tiek 18 spēcīgākie. Pusfinālā 18 sportisti tiek sadalīti 3 grupās pa 6 skrējējeim, finālā iekļūst 2 ātrākie no katra skrējiena. Finālā 6 spēcīgākie startē ar kopējo startu. Interesanti, ka priekšfināla un fināla karte bija viena un tā pati, bet tika pamainītas kartes zīmes - baltais un dzeltenais uz olīvzaļo. Ceļa izvēle būtiski mainījās. Pusfinālam kvalificējās visi mūsējie. Finālā vairs tikai 2. Ar izcilu rezultātu un ātrumu finālā nostartēja Henriete Priedīte. Viņas 14 grupā kopā startēja gan meitenes, gan zēni. Lai arī Henriete finišēja kā ceturtā, trīs pirmie (divi spāņu zēni un meitene) kļūdījās atzīmējoties nepareizā kp. Henrietei uzvara! Fināli norisinājās jau krēslojot, bet apbalvošanas laikā jau bija satumsis. Diena patiesi piepildīta. Pat baseins, mums atgriežoties, bija slēgts.

Knock out kavifikācijas karte:

  

Knock-out pusfināla karte:

Knock-out fināla karte:

Sacensību 2.diena - Casares

Rīta stunda mūs sagaida tāda spirgtāka un vējaina. Kārtējais stāvais kalnu ciemats. Sākas cīņas par divu dienu kopvērtējumu. Šoreiz sacensību izvēlētā vieta vēl sarežģītāka. Šaurās, ar pagriezieniem, nelieliem laukumiņiem, strupceļiem, pasāžām, akmens mūrīšiem bagātās ielas, savienotas ar trepīšu labirintiem. Izcils fināls. Visveiksmīgāk nostartēja Henriete 1.v. un Melānija 2.v.  W14 grupā. Dažiem no mūsējiem "koka medaļas", t.i. 4. vietas. Mazliet aptrūkās uzmanība lasot un izsekojot savu ceļu kartē. Lai veicas nākamajos startos!

 

  

Melānija un  Henriete 

 

Dārta un Madlēna

 

Eleonora 

Treneris Henrijs: Kopumā lieliski un piepildīti aizvadīts laiks. Daudz jaunu atziņu tieši orientēšanās sprinta ziņā. Spāņu klubs COMA bija lieliski pacentušies lai jaunieši spētu pamazām apgūt sprinta nianses no viekāršā uz sarežģīto. Arī meža distances deva lielisku ieskatu par Spānijas orientēšanas apvidu. Ir vērts turp atgriezties!

Sandra Priedīte (Henrietes un Eleonoras mamma): Bija tik patīkami izrauties no ikdienas virpuļa un atdurties siltā pludmalē, bet tajā tā arī nepagulēt, jo septiņas dienas varējām apbraukāt Spānijas piekrastes vēsturiskos ciematus un pilsētiņas gan pie jūras, gan kalnu nogāzēs, lai baudītu skatus un ļautos kāpņu un kāpnīšu valdzinājumam, mēģinot īsajās sprinta distancēs neizmežģīt acis tā, ka mājās jāiet pie acu ārsta. Nedēļas sākumā saulītē iesildījāmies vienkāršākās distancēs, līdz nedēļas beigās aukstajā ziemeļu vējā uzkarsām, skrienot pa daudzdimensiju ciematiņiem, kur man ar divdimensiju karti reizēm bija par maz, lai izprastu, kā vislabāk nokļūt pie punkta trīs stāvus zemāk. Jau, izlasot piedāvājumu, bija skaidrs, ka nedēļa Malagas apkārtnē sola interesantus un aizraujošus mirkļus ne tikai distancēs, bet arī brīvajā laikā. Skaists apvidus, iespēja saplānot interesantas distances, ko organizatori lieliski izmantoja. Reti, kur var gadīties meklēt pareizās ejas starp veikalu durvīm un plauktiņiem, lai atrastu pareizo ceļu uz punktu. Reti, kur pilsētas kāpnes grūti atšķirt no privātmājas kāpņutelpas, māju balkonus no pilsētas ielu savienojošajām terasēm. Reizēm savas kļūdas pamanīju tikai pēc distances pieveikšanas, kad lēnā garā gribējās izbaudīt un apskatīt vietējo skaistumu, ko, skrienot un sekojot līdzi kartei, nebija iespējams novērtēt. Ļoti vērtīga pieredze, ko Latvijā nevar iegūt.

Henriete Priedīte (Knock-out un MOSC Trophy uzvarētāja W14 grupā): Man ļoti patika Malagas nometne, lieliskās kartes un skaistās mazās pilsētiņas! Es noteikti gribētu citu gadu tur atgriezties.

Melānija Rožukalna: Man ļoti patika interesantās sprinta kartes, piedalīties sacensībās, būt pie jūras, apskatīt mazos ciematiņus. Visvairāk man patika meža distances, jo tās bija ļoti interesantas un, lai tās izietu, vajadzēja daudz spēka un mazliet padomāt.Es loti priecājos, ka bija šāda nometne, jo es arī ieguvu jaunus draugus. Un, jā,  mēs nākamgad esam gatavas doties!

© www.magnets.lv | Henrijs Freimanis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2024, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu