Magnēts
Piektdiena, 2024.gada 19.aprīlis / Vēsma, Fanija
Jurmalas Rogainings 2020

19.10.2024.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
Nolikums


Pievienojies mums

Mēs piedalāmiesBrīvdienas Viļņā!

Arī šogad, Ausekļa kluba jaunatnes aktīvākā daļa skolēnu brīvlaikā devās uz Lietuvu, lai lieliskajos Viļņas apkārtnes apvidos pilnveidotu savu orientēšanās meistarību. 

 

Pirmās nometnes dienas rītā ierodamies vispirms uz meža treniņu pašā pilsētā. Cenšamies pierast pie 5m augstumlīkņu reljefa šķēluma, noturēt virzienu šādā sķēršļotā apvidū, kā arī “ielasīties” kartē. Lai gan treniņš norisinās salīdzinoši nelielā pilsētas meža parkā, sajūtas tādas itkā mēs atrastos tālu no pilsētas. Trenējamies kopā ar nelielu stirnu bariņu.

Kaklasaišu tilts Viļņā. Ejot pāri šim tiltam nokļuvām pirmā treniņa apvidū.

Pēc treniņa iekārtojamies viesnīcā, pusdienojam un, pēc nelielas atpūtas, dodamies uz otro treniņu. Mūs sagaida liels gravu reljefs, līdzīgs kā Siguldā, bet ar krietni cietāku un skrienamāku augsni. Pilnveidojam ceļa izvēles prasmes!

Vakara teorijā analizējam veiktos ceļus, lai jau nākamajā treniņā būtu drošāki un veiksmīgāki.

Otrās dienas rīts sākas, kā ierasts, ar rītarosmi, brokastīm un došanos uz EYOC21 apvidu Šilenai. Apvidus sarežģīts, arī distances. Iesildamies kārtīgi, noskaņojamies, bet distancē ne viss iet gludi, bet tādēļ jau esam šeit! Daža censoņa koncentrēšanās spēju pārbauda meža cūku bariņš.

 

Vakara treniņā atkārtoti nostiptrinām ceļa izvēles prasmes gravu reljefā.

 

Trešās dienas rīta treniņā turpinām apgūt Šilenai apvidu. Šoreiz izmantojam mazliet “džungļaināko” kartes daļu. Arī meža rukši vairs mūs nesatrauc. Katrs dara savu darbiņu.

 

Uz vakara treniņu dodamies tūdaļ pēc pusdienām. Brauciens apmēram stundu, līdz sasniedzam apvidu, kur norisinājies Lietuvas vidējās distances iepriekšējā gada čempionāts. Kamēr tiek iemarķētas kp vietas ar sarkanām kreppapīra lentītēm, jaunieši gatavojas startam ar alternatīvajām iesildīšanās metodēm. Lielisks apvidus! Mājās atgriežamies jau tumsiņā.

 

Vakars kā ierasts aizņemts ar dienas veikuma analīzi.

Ceturtās dienas rīts tāds saspringtāks, rītarosme, brokastis un tūdaļ arī kravājam somas mājupceļam, bet vēl ieplānots neliels treniņš Viļņas vecpilsētā. Uzkāpjam Gedimina kalnā (gadu iepriekš tas bija remontā). Treniņā izmantojam orientēšanās sprinta karti.

Pēc nelielā sprinta treniņa, dodamies uz treniņu pie Dūkštos ciema Neries parka teritorijā. Tas jau ir Rīgas virzienā mājup. Par parka apmeklējumu jānomaksā neliela 1EUR nodeva katram un varam veikt treniņu nu jau iepriekšējā gada Lietuvas čempionāta garās distances apvidū. Mums tas ir treniņnometnes čempionāts, bet šo analizēsim jau mājās, pirmdienas teorijā!

Paldies vecākiem, ar kuru palīdzību varējām veikt treniņus, paldies Lietuvas orientēšanās federācijai un Lietuvas klubiem ar kuru starpniecību tikām pie lieliskajiem treniņu apvidiem!

Jauniešu atziņas pēc Viļņas treniņnometnes:

Gustavs Dubovs: Nometnē cerēju izskrieties interesantos treniņu apvidos, īpaši lielos kalnos un gravās. To visu arī saņēmu ar uzviju. Nometnē bija lieliska iespēja uzlabot savas kartes lasīšanas prasmes un realizēt tās apvidos, kuros redzamība ir ļoti slikta. Šeit arī varēja pārbaudīt savas fiziskās prasmes šķērsojot lielās gravas ar kritalām, cilājot kalnus un sacenšoties ar saviem vienaudžiem. Kluba biedri sastādīja fantastisku kompāniju un uzturēja sacensību garu visas nometnes garumā. Treniņos nebijām vienīgie, arī meža cūkas, staltbrieži un stirnas skrēja pa mūsu treniņu distancēm un baudīja skaistos Lietuvas skatus.

Gustavs Ļašs: Man patika nometne, jo bija ļoti reljefains un džungļains apvidus un tas mani izaicināja. Man patika apskatīt Viļņas vecpilsētu. Es atkal vēlētos šeit atgriezties!

Annija Žilinska: Lietuvā bija citādāks reljefs kā Latvijā, tādēļ treniņi bija vēl interesantāki. Šādos mežos biju pirmo reizi. Pirms nometnes neveicās tik labi ar reljefa izpratni, bet Lietuvā ieguvu daudz iemaņas.

Madara Miķelsone: Izcili pavadīts skolēnu brīvlaiks! Man ļoti patika nometne: sadzīve (viesnīca un ēšana) apvidi, kur veicām treniņus. Visvairāk man patika lasīt reljefu un izvēlēties pareizos ceļa variantus - iet taisni pāri kalnam vai apskriet kalnu.

Oskars Gills: Man ļoti patika Lietuvas mežu reljefs, Viļņas vecpilsēta un ceļu analizēšana. Būtu priecīgs piedalīties nometnē vēlvienreiz.

Jorens Žilinskis: Kopumā man viss patika, atšķirīgo no Latvijas un savā starpā dažādo reljefu treniņi bija ļoti interesanti, tie man patika, lai gan bija kļūdas. Noteikti gribētu atbraukt vēlreiz.

Madlēna Freimane: Nometnē bija ļoti interesants apvidus ar 5 m reljefu un daudz zaļajiem. Tur es iemācījos labi lasīt karti ar lielo reljefu. Man patika apskatīt Viļņas vecpilsētu. Es ļoti labprāt brauktu atkal!

Mārtiņš Cīrulis: Nometnes izvēlētais apvidus reljefa dēļ bija ļoti interesants. Sagatavotās distances bija diezgan sarežģītas, tāpēc katrs treniņš bija neliels izaicinājums. Vakaros bij vērtīga distanču analīze salīdzināt savu ceļa izvēli ar kluba biedriem. Kopumā nometne bija jautra un labi pavadīts brīvlaiks.

© www.magnets.lv | Henrijs Freimanis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2024, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu