Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaAmandions

Intervija ar Amandu Zīlišķi

Atzīta par šogad visprogresējušāko Ausekļa orientieristi, vairākos finiša spurtos atstājusi konkurentes bešā, kā arī parasti priecīgā un pozitīvā Amanda sniedz komentāru par pagājušo sezonu un o-sportu kopumā.

Pastāsti nedaudz par sevi - kā sākās Tavas orientēšanās gaitas un kā Tu nonāci Auseklī!
Sāku es pirms 3 - 4 gadiem ( 15 gadu vecumā).
Manas orientēšanās gaitas sākās ar ļoti lielām neveksmēm mežā pirmajās orientēšanās reizēs, kā arī regulāru iznākšanu pēdējai no meža, bet entuziasms un vēlme vēl kādreiz atgriezties mežā, kā arī draudzīgais Magnēta kolektīvs, man deva vēlmi turpināt.
Paldies par pirmajiem soļiem varu teikt savai mammai, kura dažas reizes ar mani izstaigāja distanci, kā arī tētim, kuram regulāri braucu līdzi uz Magnētiem un sacensībām, ka tieši viņš sniedza atbalstu un pamatinstrukcijas orientēšanās mākslā. Daudzus padomus uzklausu joprojām.
Auseklī pieteicos pēc tam, kad tiku uzaicināta uz nometni, jo tajā es sapratu, ka man ir ne tikai vēlme, bet arī iespēja attīstīt orientēšanās iemaņas.
 
Kāpēc Tavs sports ir orientēšanās sports?
Līdz šim brīdim uzskatu, ka orientēšanās sports ir vienīgais sporta veids, kas dod iemaņas, kuras var pieletot arī ikdienas dzīvē. Tikai orientierists var aizbraukt uz mežu, redzēt smaidīgus cilvēkus, skriet, lasīt, domāt, iet, rāpties, lēkt, līst, pat peldēt, iestigt purvā, gāzties un celties, priecāties, filozofēt, apsvērt ceļu variantus, pielietot dažādas tehnikas un lielāko daļu no šīm lietām vienlaicīgi!
Man dzīvē ir nācies būt situācijās pēc kurām es varu lepoties, ka esmu orentieriste.

Kāds ir bijis Tavs lielākais sasniegums o-karjerā līdz šim?
Tas ir atkarīgs, kā uz to skatās. Es mēģinu skatīties uz to, cik labi esmu noskrējusi – salīdzinot  ar sevi – ne vienmēr gandarījumu gūstu no iegūtās vietas, ja pati neuzskatu, ka esmu labi noskrējusi. Tāpēc par labiem startiem uzskatu nesen notikušā Baltijas Junioru kausa abas dienas. Lai gan pirmajā dienā biju aptuveni 20.vietā ( tas kā rezultāts ir ļoti draņķīgs), tomēr tieši šajās abās dienās es izpratu ļoti nozīmīgas kļūdas, kā arī iemācījos tās (samērā) laicīgi izlabot.

Amandions II

Kuri ir tie sportisti, no kuriem gūsti iedvesmu un kuriem mēģini līdzināties?
Aija Skrastiņa noteikti ir izpelnījusies manu apbrīnu ar ļoti augstām profesionālajām spējām, lielisku entuziasmu, kā arī pozitīvismu, jo reti redzu viņu nopietnu. Pat pēc finišiem viņa ir ļoti smaidīga. Kā arī lepojos ar viņas sasniegumiem ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Runājot par augstiem panākumiem ārvalstīs, nedrīkst nepieminēt Mārtiņu Sirmo, kurš arīdzan, ar ļoti daudz ieguldīta darba, pašlaik, iespējams, izdzīvo daudzu orientieristu sapni.

Kā izdodās apvienot mācības ar treniņiem?
Ir bijuši brīži, kad nākas nokavēt kādu treniņu vai nobastot kādu stundu, bet kopumā treniņu grafiks ir ļoti elastīgs un apvienot šīs lietas ir iespējams. Jāpiemetina, ka orientēšanās un mācības nav vienīgie, kas aizņem manu laiku, bet tomēr vienmēr cenšos atgādināt sev Reiņa Kaudzītes teikto: “Labāk lai laika trūkst nekā atliek, jo, kam laika trūkst, tas ir cienīgs priekš vairākiem darbiem, bet, kam laiks atliek, tas nav cienīgs pat priekš viena darba. “ Kā arī dzīve ir pierādījusi, ka dienās, kurās es sūdzos, ka man nav laika, ir tieši tās dienas, kurās neko neesmu nedz izplānojusi, nedz izdarījusi.

Amanda pr

Gara sezona ir aiz muguras. Raksturo šo, 2010. gada, sezonu!
Šī bija pirmā sezona ar patiesi uzstādītu mērķi. Eiropas Jauniešu čempionāts Spānijā. Tomēr, diemžēl tas netika sasniegts. Tas, protams, apbēdina un ir jo grūtāk saņemties un pateikt sev pašai, ka šogad laikam vēl neesmu konkurētspējīga un, jāpiekrīt treneriem, pieredzes bagāža patiesi nav liela, tomēr tas nedrīkst atturēt no jaunu mērķu uzstādīšanas. Neskatoties uz to, šogad esmu guvusi pieredzi, skrienot gan Igaunijas, gan arī Polijas mežos. Esmu izstrādājusi sev piemērotāko pirmssacīkšu treniņplānu un daudz strādājusi pie tehnikas attīstīšanas. Liels paldies treneriem par ieguldīto darbu.

Kas bija galvenie mači, kā izdevās sagatavoties un kā izdevās plānotais pašās sacensībās?
Galvenie bija atlases sacensības un Baltijas čempionāti. Atlasēs sevišķi labi negāja, jo bija grūti attapties no ziemas (ļoti maz skriets kartēs) un tika pieļautas krietni lielas kļūdas. Baltijas čempionātā Igaunijā pirmās dienas starts nebija sevišķi veiksmīgs, tādēļ tiku ielikta 3. stafešu komandā, kura nākamajā dienā stafetēs izcīnīja 3.vietu, biju trešais etaps. Lai arī otrajā dienā pieļāvu patiesi lielas kļūdas, liku sev nepadoties un tieši trenera Henrija vārdi man lika saņemties, tādēl izskrēju no meža, ierindojot mūsu komandu trešajā vietā.

Ja jāizceļ viena distance no visām šogad skrietajām, kura ir tā, kura ir vis-atmiņā-paliekošā un kāpēc?
Kā jau minēju, tā ir BJC pirmā diena (neskatoties uz slikto rezultātu) tieši šajā distancē sapratu ļoti daudz līdz šim nesaprotamu lietu. Var teikt, ka esmu pārgājusi nākamajā orientēšanās līmenī. Ironiski, tas notika tieši orientēšanās sezonas beigās. Cerams, šī pieredze netiks aizmirsta un noderēs nākamajā sezonā!

Kādi ir plāni nākamajai sezonai?
Tā kā iepriekšājā gada latiņa, šķiet, tika uzstādīta par augstu, jācer, ka, to nenolaižot, nākamajā gadā tā man būs sasniedzama.

MK

Foto no mana personīgā arhīva un BJC foto.

© www.magnets.lv | Jānis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Ieva
IP: 84.237.150.37 @ 20.12.2010 | 19:27:44
Komentārs: Veiksmi nākamajā sezonā! Lai izdodas piepildīt uzstādītos mērķus!..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu