Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

Afišakmmm

Baltieši

Uz Baltijas čempionātu, kurā piedalījās izlases no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas, tika deleģēti 9 Ausekļa pārstāvji, kuri pārveda mājās 3 medaļas.

Vīriešu elitē pirmajā dienā 18km distancē Mārtiņš, tikai par 20sek uz 90min distanci apsteidz Edgaru Bertuku un ieguva bronzas medaļu. Uzvarēja igaunis Olle Kerners (attēlā) un otrajā vietā ātrais lietuviešu orientierists Jonas Vitautas Gvildis. Pēdējos gados šāds trijnieks jau ir ierasts, mainās tikai secība. Kalvis, zaudējot trīs minūtes abiem iepriekš minētajiem latviešiem, ierindojās augstajā 8.vietā.

msok

Līdz ar šādiem rezultātiem ar lielām cerībām varēja lūkoties svētdienas stafetes virzienā, kur LV 1.komandas sastāvā pirmo etapu skrēja Kalvis, otro - Sirmais un trešo - Edgars Bertuks. Diemžēl jau no pirmā etapa komandai neizdevās īsti cīnīties par līderpozīciju. Kalvis iznāca 6., Mārtiņš pacēla uz 3. vietu, bet Bertukam pēdējā etapā pietrūka kilometru, lai noķertu Andra Kivlenieka pārstāvēto Latvijas otro komandu. Līdz ar to uz goda pjedestāla divas LV komandas, kas ir ļoti atzīstams panākums. Jāpiebilst, ka komandā ar Andri Kivlenieku startēja arī Artūrs Pauliņš un Andris Jubelis.

Sieviešu elitē arī bija divas Ausekļa pārstāves - Krista Mihailova un Marita Freimane. Krista pirmajā dienā ļoti augstajā 4.vietā un tikai 16sekundes šķīra viņu no bronzas medaļas. Maritai grūtības sagādāja orientēšanās un 29.vieta. To, ka ir pārliecinoši spēcīgākā Baltijas orientieriste, apstiprināja Aija Skrastiņa, pat ar pieļautām kļūdām uzvarot ar 4.5min atrāvienu.

Stafetes pirmajā etapā LV 3. komandas sastāvā skrēja Marita un iznāca 7., 2min aiz LV 1.komandas Lauras Vīķes. Laura nodeva stafeti Kristai, kurai tajā dienā neveicās ar etapu secības atpazīšanu un nācās atkāpties uz 4.vietu. Arī Aija neievilka komandu medaļās, pat zaudēja vienu vietu un visas trīs LV komandas sarindojās pēc kārtas 5., 6. un 7.vietā.

bz

Jauniešu grupās izcīnītas viena medaļa un to paveica Beāta garajā distancē, sacenšoties ar 2 gadus vecākām konkurentēm W20 grupā. Otrā vieta pēc uzvarētājas lietuvietes Vestas Ambrazaites, kura, šķiet, tajā dienā skrēja savā līgā. Rūta Plakane, debitējot starptautiskajā līmenī, W18 grupā ieņēma 12.vietu. Monta Mišina ir atgriezusies sacensību apritē un pagaidām gan W16 tika ieņemta priekšpēdējā vieta, bet gan jau, ka līdz sezonas otrjai pusei rezultāti kāps. M16 grupā Montas brālis Mundis izcīnīja 13.vietu starp 18 konkurentiem. M20 grupā Edgars Laķis ar 9.vietu debitēja BČ junioru grupā (pagājušajā gadā tika veikta elites distance).

Jauniešu stafetēs tiek apvienotas 14-16 un 18-20 grupas, dodot lieliskas iespējas netradicionāliem salīdzinājumiem. Ne Mundim, ne Montai pirmie etapi savās komandās īpaši neizdevās un cīņās par medaļām neizdevās iesaistīties, bet junioru grupā intriga tika saglabāta līdz pēdējam. Pēc pārliecinoši veiktā Didža Vīksnes veiktā pirmā etapa Kristaps Magone varēja doties mežā ar 1:50 pārsvaru pār tuvāko igauņu sekotāju. Tas, un vēl viens igaunis gan izrādījās spēcīgāki un Edgars pēdējā etapā startēja kā trešais, praktiski kopā ar LT un RUS komandām. Divas minūtes priekšā igauņu otrā komanda, divas minūtes aiz muguras - LAT2. Līdz skatītāju kp Edgars ar precīzām darbībām pat pamanījās izvirzīties otrajā pozīcijā, apsteidzot igauņus. Pēc skatītāju kp, kad distance kļuva fiziskāka, Edgaru noķēra krievs un Jānis Sārs no otras LV komandas. Pēdējos 2kp Edgaram nebija pretargumentu un nācās ieņemt rūgto 4.vietu.

rm

Meiteņu grupā Rūta ar labāko sniegumu komandā palīdzēja 2. LV komandai uzrādīt sesto laiku un apsteigt LV 1.komandu. Rūta veica 2.etapu un to izdarīja ar 6.laiku etapā. Otrā komandā Beātai bija uzticēts pēdējais etaps, bet diemžēl ne Laura Nīmante, ne Beāta nespēja turpināt Terēzes Vimbas pirmajā etapā iesākto pārliecinošo vadību, un daudzās kļūdas atmeta uz 8.vietu.

Reizē ar šo pasākumu notika arī treniņnometne-mačs Polijā un Pasaules Skolēnu čempionāts Itālijas Alpu nogāzēs. Tur ar mainīgām sekmēm arī startēja (un vēl startē) Ausekļa pārstāvji, tāpēc nebija tik daudz dalībnieku un medaļu no BČ, kā ierasts.

Lai jums veicas!

Pētera Liepas foto

un

Oskara Zērņa foto.

© www.magnets.lv | Jānis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Baiba
IP: 213.226.141.44 @ 26.05.2011 | 23:03:34
Komentārs: Mazliet palabošu- startēja 10 Ausekļa pārstāvji. W 16 grupa pirmo reizi izlasē ar 13 rezultatu debitēja arī Elza Ozola...atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu