Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaNORT

NORT

NORT atšifrējums ir Nordic Orienteering Tour, kas iekļauj trīs sacensību posmus, katru savā Skandināvijas valstī. Šīs sacensības ir arī Pasaules Kausa posmi. Vienīgais Latvijas pārstāvis šajās skatītājiem baudāmajās sacensībās šogad bija Mārtiņš Sirmais.

Pirmais posms norisinājās starp Helsinkiem un šīgada Jukolas sacensību vietu pilsētā ar nosaukumu Poorvoo. No rīta atlētiem bija jāveic kvalifikācijas kārta, lai tiktu uz finālu, kas pievakarē norisinājās pašā pilsētas centrā. Kvalifikācijas distance bija pa sprinta karti bet vidējās distances garumā. Tā teikt, vidējā distance ar sprinta noteikumiem. Apvidus bija viens liels kalns ar daudz "pelēkajiem" klinšu atsegumiem un biezu taciņu tīklu. Mārtiņam šie noteikumi bija pa prātam un ilgu laiku viņš saglabāja cerības uz top30, kas iekļūtu finālā, bet viena kļūda pārvilka strīpu šīm cerībām. Mārtiņam 42. vieta 1:21 aiz fināla. Karti un Mārtiņa veikumu var aplūkt šajā GPS sekošanā.

mauc

Foto no šejienes.

Otrais posms otrdienā pēc Jukolas notika jau Gēteburgā. Šoreiz programmā īpašā knock-out distance. Knock-out distancē pēc parastā sprinta kvalifikācijas rezultātiem finālisti tiek sadalīti ceturtdaļfinālos, pa sešiem katrā. Šie seši startē reizē un veic identisku distanci. Pirmie divi finišā un ātrākās trešās un ceturtās vietas iekļūst nākamajā kārtā. Šo izslēgšanas kārtu ilgums ir aptuveni 6-8 minūtes. Finālā uzvar tas, kurš pirmais finišē. Daudzi kritizē šo sacensību formātu kā orientēšanās pamatvērtības degradējošu formātu, kurā uzvarētāju nosaka tikai tas, kurš ir labākais sekotājs un vislabākais finišētājs. Tomēr pretējais viedoklis uzsver to, ka ceļu izvēles un taktika šādā sacensību formātā ir vissvarīgākās.  Sacensību uzvarētājs Jerker Lysell pēc-finiša intervijās gan atzina, ka ceturtdaļ- un pus- finālos viņs kartē ielūkojās reti. Lai nu kā, skatītājiem ir jautri.

Arī šoreiz Mārtiņam neizdevās pārvarēt kvalifikāciju. Šoreiz tas bija tikai 7 sekunžu jautājums. 38. vieta kvalifikācijā arī PK punktus nedeva.

Pilnu TV raidījumu no fināliem var redzēt šeit.

Pēdējais posms notika uz D no Norvēģijas galvaspilsētas Oslo. Pēdējā posmā sportistiem bija jāveic 50min gara iedzīšanas distance. Mārtiņš startēja 36. pozīcijā, vairāk kā 7 minūtes aiz līdera un vēlākā tūres uzvarētāja Daniel Hubmann. Mārtiņš pēc spēcīga sākuma 9 minūšu laikā bija pakāpies jau par 7 pozīcijām. Mežā notika daudz skrējēju kontakta un uzvarētājs šajās situācijās bija tas, kam visstiprākie nervi. Mārtiņš finišu sasniedza 26. vietā un nopelnīja pirmos Pasaules Kausa punktus šosezon.

GPS sekošana šeit.

 

© www.magnets.lv | Jānis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Henrijs
IP: 212.93.100.168 @ 28.06.2011 | 06:14:52
Komentārs: Par papildinājumu esmu domājis. Lai veicas!

Vārds: Martins
IP: 87.110.40.72 @ 27.06.2011 | 15:20:04
Komentārs: Paldies Jāni par rakstu! ;) nākamreiz gaidu kādu vēl latvieti, kas pacīnītos elites līmenī..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu