Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

Afišaasad

Edgars Bertuks - cerība Pasaules čempionātā!

Edgars Bertuks, kurš Latvijā pārstāv OK Alūksne, bet ārzemēs somu klubu Turun Metsankavijat, ir uzskatāms par reālu TOP10 pretendentu šā gada Pasaules čempionātā. Piedāvājam interviju ar vienu no izlases ilggadējajiem līderiem.

 

Iepriekšējos gados biji pievērsies tīrai skriešanai un sasniedzi arī labus rezultātus. kāpēc izlēmi šogad atgriezties pie orientēšanās?

Šādam manam lēmumam ir vairāki iemesli. 

Pirmkārt jau gada sākumā, pēc mēnesi ilgas nometnes Portugālē un Barselonas pusmaratona iedzīvojos ceļgala sāpēs, kuras liedza man pilnvērtīgi trenēties gandrīz divus mēnešus. Treniņus atsāku pa iespējami saudzīgāku segumu-takām, zemes ceļiem un mežu. Drīz arī sapratu, ka izpildīt pienācīgu treniņu apjomu skrienot pa asfaltu kādu laiku būs nereāli un, ka šogad būtu racionālāk gatavoties Pasaules čempionātam orientēšanās sportā. Starp citu, trauma liek par sevi manīt joprojām, sevišķi pēc garākiem skrējieniem pa cieto segumu. 

Otrkārt jau pēc pirmās iepazīšanās ar Pasaules čempionāta apvidiem Francijā 2010. gada oktobrī (startēju Pasaules kausa posmā) es jutu, ka gribu izmantot iespēju un pamēģināt savus spēkus tik sarežģītā un skarbā apvidū, kāds mūs sagaida čempionātā. Nevarētu teikt, ka es to būtu iemīlējis, bet izaicinājumi man vienmēr ir patikuši.  

Treškārt esmu sapratis, ka orientēšanās sportā ir kas tāds, kas daudzus „paņem” uz mūžu. Uz jautājumu „vai esmu viens no tiem daudzajiem?” man galīgas atbildes nav. Šobrīd es teiktu, ka jā, esmu. Tas gan nenozīmē, ka skriešana ir nolikta malā pavisam, uzskatu, ka atrodot labu balansu starp šiem abiem sporta veidiem, ir iespējams sasniegt daudz abos. Tāpēc pēc Pasaules čempionāta esmu plānojis startēt Latvijas čempionātā 10km un Tallinas pusmaratonā. 

asad

Pavisam tuvu jau ir kārtējais Pasaules čempionāts. Pastāsti, lūdzu, kā Tu esi gatavojies šim čempionātam!

Sacensību apvidū esmu bijis divas reizes - 2010. gada oktobrī un šī gada jūnija sākumā. Abas reizes lielākā daļa laika tika veltīta orientēšanās tehnikas specifikas apgūšanai un pilnveidošanai. Visiem ir skaidrs, ka šogad mazāka nozīme būs pārvietošanās ātrumam un visu izšķirs orientēšanās precizitāte. Šādā apvidū nepieciešama apbrīnojama aukstasinība, kas izpaužas kā spēja piebremzēt sevi un vajadzības gadījumā apstāties, lai izvairītos no kļūdām. Tas nav viegls uzdevums, sevišķi Pasaules čempionātā. 

Protams, daudz laika esmu veltījis arī ātrumam, fiziskajai sagatavotībai un līdzsvara treniņiem. 

Atlikušās divas nedēļas līdz čempionātam pavadīšu Francijā kopā ar vēl dažiem izlases sportistiem – Kristīni Kokinu, Aiju Skrastiņu un Kalvi Mihailovu.  Šajā laikā turpināsim strādāt pie tehniskās puses un arī specifiskajām fiziskajām īpašībām, kuras nepieciešamas šādā apvidū. 

 

Līdz šim Tavs lielākie sasniegumi PČ ir bijusi 5.vieta stafetēs un 9. vieta vidējā distancē. Uz kādiem rezultātiem un kurām distancēm mērķē šogad?

Skriešu garo un vidējo distanci, kā arī stafeti. Individuāli lielākās cerības lieku uz garo distanci, jo tā prasīs ļoti daudz gan fiziska, gan garīga spēka un nebūs pa spēkam visiem. To pierādīja garās distances sacensības mūsu pēdējās nometnes laikā, kur finišu sasniedza 2/3 no startējušajiem sportistiem. Arī paša lieliskais starts šajās sacensībās dod pārliecību par to, ka mērķēt uz TOP 10 nav utopiski. 

Stafete šajā apvidū būs kas unikāls un tieši tur var notikt visnegaidītākie pavērsieni. Uzskatu, ka šogad mums ir visspēcīgākā komanda ar kādu man ir bijis tas gods skriet kopā (Mārtiņš Sirmais un Kalvis Mihailovs)un es domāju, ka startēsim ar mērķi uz TOP 6. 

asad

Kādus rezultātus līdzjutēji varētu sagaidīt no Latvijas izlases kopumā? Kurš, tavuprāt, varētu izcelties un kurās distancēs?

Gatavojušies, protams, visi. Arī konkurenti un izlases, kurām netrūkst finansējuma ir pavadījušas sacensību apvidos ne vienu vien mēnesi. Uzskatu, ka mūsu lielākais pluss vienmēr ir bijis tas, ka esam ātri un labi mācējušu adaptēties vissarežģītākajiem apvidiem. Tieši šogad mums ir bijusi iespēja aizbraukt uz nometni čempionāta apvidos un rezultātiem nevajadzētu izpalikt. 

Ja jāmin konkrēti sportisti un vietas, tad būšu piesardzīgs un atturīgs, bet domāju, ka Aijai un Mārtiņam ir ļoti reālas iespējas cīnīties par vietu labāko desmitniekā jebkurā no distancēm. Sprinta distancei šogad būs gatavojušies daudzi, jo tā prasa relatīvi maz specifiska darba, tomēr arī tur labas iespējas ir mūsu jaunajiem talantiem  -Kalvim un Andrim.

 

Paldies par interviju! Magnets.lv lasītāji noteikti sekos Tavām gaitām Francijā!

Foto no sportista mājaslapas un worldofo.com profila.

© www.magnets.lv | Jānis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Autors
IP: 87.246.167.239 @ 31.07.2011 | 23:42:07
Komentārs: Protams tā ir augstākā vieta, bet minēts ir lielākais sasniegums. Toreiz, kad tika izcīnīta 4.vieta (2009. gadā, Ungārijā), četras vadošās komandas pārtrauca sacīksti sakarā ar negadījumu, kas skāra tobrīdējo līderkomandu. Līdz ar to Latvijas komanda cīnījās par 3.-4., nevis 7.-8. vietu, kā līdz tam. Manuprāt, lielāks sasniegums ir 5.vieta Čehijā, nekā 4.vieta Ungārijā.

Vārds: Ješka
IP: 212.93.100.167 @ 31.07.2011 | 22:20:47
Komentārs: Edgara augstākā vieta PČ stafetēs ir bijusi 4-ā.....atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu