Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaAndris JWOCā

Debija Pasaules čempionātā - Andris Jubelis

Viens no stabilākajiem jaunajiem skrējējiem, Andris Jubelis, kas Latvijā pārstāv Mežmalas MTB un ārzemēs somu kubu Lapuan Virkia, pirmo reizi iekļuvis komandā uz Pasaules čempionātu. Piedāvājam interviju ar šā gada Latvijas čempionu sprintā.

Pirmo reizi startēsi Pasaules čempionātā pieaugušajiem. Kādas sajūtas ir 10 dienas pirms sacensību sākum?

Sajūtas ir pazīstamas, jo esmu startējis pietiekoši daudz lielajos čempionātos gan jauniešu, junioru grupās, kā arī elites grupā esmu startējis divos militārajos (CISM) čempionātos, kurā startē liela daļa no pasaules elites skrējējiem, kā arī Eiropas čempionātā Bulgārijā pagājušajā gadā. Par startiem šobrīd pārāk cenšos nedomāt, lai lieki sevi nesatrauktu un mierīgi turpinātu gatavošanos.

Kuras distances un vietas būs Tavi mērķi?

Skriešu garo un sprinta distanci. Labākos rezultātus gribu uzrādīt abās distancēs, bet, protams, nedaudz lielāks akcents ir likts uz garo distanci. Kaut gan pēdējos gados sprints nav bijusi mana primārā distance, šogad pēc uzvaras Latvijas čempionātā un arī pēc sagatavotības man būtu jābūt gatavam uzradīt labus rezultātus arī sprinta distancē. Par konkrētām vietām nedomāju un neprognozēšu rezultātus. Mans galvenais mērķis ir labi veikt manas distances, tā, lai es varētu teikt, kad esmu darījis visu, lai rezultāts būtu pēc iespējas labāks. 

Agrāk vienmēr esi pratis sagatavoties uz atbildīgākajiem jauniešu un junioru mačiem. Vai vienmēr dari vienu un to pašu? Kā esi gatavojies šogad?  

    Jauniešu un Junioru grupās esmu labi gatavojies atbildīgajām sacensībām, bet to ir grūti salīdzināt ar elites grupu, kur šobrīd jau gatavošanās notiek daudz nopietnāk. Tieši pēdējo ziemu esmu pavadīju ļoti kvalitatīvi un esmu centies pilnveidoties, lai neapstātos rezultātu progress. Pēdējos divos gados daudz ko esmu mainījis. Daudz strādāju pie fiziskās sagatavotības. Šogad ziemu pavadīju slēpojot un skrienot, kā arī neliela nometne Portugālē, kas neizdevās tik laba, jo februārī slimoju. Iepriekš jau biju plānojis labāku formu sasniegt nedaudz ātrāk, bet slimības dēļ tas notika maijā. Pēdējo mēnesi esmu pavadījis ļoti kvalitatīvos treniņos, kuri, cerams, nesīs rezultātu.

Andris LČ

Atšķirībā no gandrīz visiem komandas dalībniekiem un citām izlasēm, Tu un otrs Andris neesat vēl bijuši sacensību apvidos. Kā tiksi ar to galā?

Jā tā ir liela problēma, bet tas nav nekas jauns. Ar to esmu saskāries daudz reizes arī jauniešu un junioru grupās. Apvidus būs ļoti specifisks, tāpēc dotās divas dienas būs jāizmanto pēc iespējas labāk, kaut gan divas dienas noteikti būs par īsu. Daudz laika šobrīd pavadu pētot citu elites skrējēju publicētās kartes ar ceļiem, lai nedaudz saprastu, kā pareizāk izvēlēties ceļu variantus un kādas ir galvenās kļūdas. Kaut kādu iespaidu jau par apvidu esmu ieguvis tur vēl nebūdams, bet, protams, tā ir tikai maza daļa no tā visa, kas būs jāpaspēj saprast pēc ierašanās Francijā. Citiem, kuri tur ir pavadījuši daudz laika, būs liela priekšrocība, bet tā arī būs jāmāk izmantot, jo kā ir zināms, tad ļoti daudzi no pasaules elites skrējējiem pēc daudziem pavadītiem treniņiem apvidū pieļāva kļūdas sacensībās. 

Kuri Latvijas izlases dalībnieki ir Tavi favorīti? Kura un kam būs labākā vieta šajā PČ?

Protams, favorīts sev esmu pats, bet reāli skatoties domāju, ka visiem ir iespējas sevi labi parādīt, jo apvidus ir ļoti prasīgs un daudz ko izšķirs tieši veiksme un sajūtas starta dienā. Ceru, ka mūsu „pirmās vijoles” Mārtiņš un Edgars priecēs ar augstiem rezultātiem, kā arī ticu, ka es, Kalvis, Andris spēsim izpildīt sev uzliktos mērķus. No meitenēm, protams, Aijai ir labas iespējas cīnīties par augstām vietām. 

Foto:

Virsraksta no sportista worldofo.com profila 

Rakstā no Daces Bužas albuma.

© www.magnets.lv | Jānis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu