Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

Afišasd

Tie klusie ūdeņi ir tie dziļākie - Edgars Bernāns

Latvijas pieaugušo izlases galvenais treneris Edgars Bernāns labprātāk dara, nekā runā. Nonācis kritikas krustugunīs pirms pāris nedēļām par izlases sastāva izvēli, Edgars varēs atbildēt vienīgi ar labiem izlases rezultātiem Pasaules čempionātā, kurš sāksies jau pēc 8 dienām.

 

Šīs ir Tavs otrais gads pieaugušo izlases vadībā. Kā ir izdevies veikt pārmaiņas izlases vadībā?

Precīzāk būtu teikt, ka šis ir pirmais gads, jo pagājušajā gadā kopā ar izlasi devos tikai Pasaules čempionātu. Šis ir iestrādāšanās gads gan man, gan arī izlases veidošanas sistēmai, ko ieviešu. Sarežģītākais visā šajā procesā ir veidot sistēmu no jauna, pielāgot to mūsu sporta veida īpatnībām un iespējām. Paši par sevi izlases veidošanas principi ir līdzīgi gan kā citos sporta veidos, gan arī atsevišķās orientēšanās izlasēs, tomēr katrs gadījums ir atsevišķs. Par cik, ne man, ne arī kādam citam orientēšanās trenerim Latvijā nav precīzi šāda veida pieredzes, tad nedaudz ir izaicinājuma sajūta to izdarīt. Kā jau minēju- ir iestrādāšanās gads, ir arī izdevies veikt pārmaiņas. Viennozīmīgi ir arī kļūdas, bet manuprāt vēl vairāk ir pozitīvas lietas, kas vieš cerības uz veiksmīgu pilveides procesu šajā jomā.

Kādi ir pamatprincipi, uz kuriem balsties, izvēloties izlases sastāvus starptautiskajām sacensībām?

Pirms tos nosaucu, vēlos teikt, ka tie nav vienīgie, bet manuprāt nozīmīgākie. Liela nozīme ir šo pamatprincipu ievērošanas izvērtējumam- tātad mans subjektīvais vērtējums. Kā galvenos un tos, ko varētu dēvēt par pamatprincipiem- līdzšinējie rezultāti galvenokārt izlases sacensībās, taču ne tikai un individuālais treniņu darbs. Pie nosauktajiem vēl klāt pieskaitāmi daudzi un dažādi specifiski sportistu raksturojoši kritēji (piemēram, attieksme, veselības stāvoklis, rezultātu stabilitāte u.c.). Rezultātā veidojas komplekss mans vērtējums par katru sportistu. Tas būtu ļoti vienkārši un īsi raksturojot..

eb

Vai, tavuprāt, uz PČ Francijā dosies labākais iespējamais sastāvs?Izlase tika veidota no sportistiem un sportistēm, kuri pieteicās uz to kandidēt. No šiem kandidātiem ir izveidota manuprāt spēcīgākā iespējamā izlase. Ārpus kanditātu loka ir vēl pāris sportisti, kas dažādu iemeslu dēļ nav pieteikušies to darīt, lai gan varētu veiksmīgi konkurēt par vietu izlasē. Bet tas jau ir cits jautājums.

Kā izlases dalībnieki ir sagatavojušies pēdējo gadu sarežģītākajiem PČ apvidiem?

Ja ir runa tieši par tehnisko un taktisko sagatavotību šajos apvidos, tad nevēlos dot viennozīmīgu vērtējumu- labi, viduvēju vai kādu citu. Šeit vienmēr liela nozīme bijusi sportistu indivuduālajai atbildībai par savu gatavību. Un šajā sakarā sportistiem nav ko pārmest, katrs ir cetnies sagatavoties atbilstoši savām iespējām. Apvidus tiešām ir prasīgs, taču visiem vienāds un nav arī nekas neiespējams. Uzskatu, ka priekš PČ ir jāizvēlas apvidus, kurā visiem būtu iespējami vienlīdzīgas iespējas. Neapgalvoju, ka šoreiz tā nav, taču pie adaptācijas ir jāpiestrādā vairāk kā jebkad. Katrā ziņā meklēt attaisnojumus un vainu apvidus īpatnībās ir visvieglāk, tāpēc ļoti ceru, ka neskatoties ne uz ko, mūsu izlase parādīs sportisu cienīgus raksturus, kas vainagosies ar panākumiem.

Kādus rezultātus Tu sagaidi no izlases skrējējiem? Vai līdzjutējiem ir pamats cerēt uz medaļām?

Pirmkārt, sagaidu iekļūšanu attiecīgo distanču finālsacensībās. Pēdējos gados to izdarīt nav nemaz tik vienkārši. Domāju, ka sevišķi šogad, kad sportisti nav par sevi 100% pārliecināti attiecīgajā apvidū, būs grūti psiholoģiski noskaņoties kvalifikācijas sacensībām. Taču tāda sajūta nebūs tikai mūsu sportistiem, bet lielākai daļai citu valstu izlašu. Finālā jau uz medaļām reāli pretendēs vismaz 15 sportisti gan sieveitēm, gan vīriešiem. Arī atsevišķi mūsu sportisti to var reāli darīt. Kā jau daudziem, arī man nepatīk izteikt prognozes, jo, protams, visiem ir interesanti klausīties kā kāds runā par to, ko nevar zināt. Sports ir interesants ar savu neprognozējamību, lai līdzjutējiem interesantāk, atļaušos dot pamatu cerībām uz mūsu vīru stafetes komandas neprognozējami augstu rezultātu…

eb

Vai abu Andru (Kivlenieka un Jubeļa) iekļaušana izlasē ir darīta ar domu par nākotni vai augsti rezultāti tiek gaidīti jau šogad?

Gan viens, gan otrs. Lai arī viņi ir jauni un 1- 2 gadu pieagušo konkurencē, tomēr abi ir sevi pierādījuši arī kā sportistus, kuri ir spējīgi konkurēt ar labākajiem jau šobrīt. Viņiem abiem ir pietiekami augsta rezultātu stabilitāte, abi ir neapšaubāmi ši sporta veida talanti, kas manuprāt dot pamatu ātrai adaptācijai arī latvietim netipiskajā PČ apvidū.

Ko Tu vēlētos novēlēt visiem magnets.lv lasītājiem un Latvijas izlases līdzjutējiem?

Orientēšanās līdzjutēji izceļas ar to, ka absolūtais vairākums arī paši nodarbojas ar šo sporta veidu. Sportistiem noteikti ir patīkami, ka viņus atbalsta cilvēki, kas ir gan orientēšanās fani, gan vienlaikus arī sportisti, kas ar cieņu izturas pret citiem sportistiem. Novēlu turpināt būt kā daļai vieniem no unikālākajiem sporta līdzjutējiem pasaulē!

Paldies par interviju! Magnets.lv lasītāji noteikti sekos jūsu gaitām Francijā!

Zemākais foto no izlases bloga.

© www.magnets.lv | Jānis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu