Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

Afišams

Mārtiņš Sirmais par militārajām spēlēm un Pasaules čempionātu

Mārtiņš Sirmais atgriezies no Pasaules militārajām spēlēm Brazīlijā, pilnībā pievērsās Pasaules čempionāta gatavošanās pēdejai fāzei. Šis Mārtiņam būs jau 10. PČ pieaugušo izlasē.

Piedāvājam interviju ar izlases pieredzējušāko vīru, kurš Latvijā pārstāv IK Auseklis!

Par Militāro čempionātu:

Pasaules Militārajā čempionātā Brazīlijā tu izcīnīji divas desmitās vietas. Pastāsti nedaudz par šīm sacensībām, kā izdevās plānotais, vai esi apmierināts ar rezultātiem un vai šis nav vērtējams kā solis atpakaļ pēc pagājušā gada bronzas medaļas garajā distancē?

Uzskatu, ka izcīnītās divas 10. vietas ir augstvērtīgs rezultāts, turklāt liecina par stabilitāti. Cīnījos kā spēju. Apvidus īpatnības bija tik specifiskas, ka, iespējams, nespēju reaģēt tik ātri kā konkurenti un noskriet distances bez kļūdām. Protams, visiem par pārsteigumu, vidējā distancē uzvarēja Simonas (Krepštas) no Lietuvas un garajā distancē Gernot (Gernots Keršbaumers) no Austrijas. Ja analizē iepriekšējos rezultātus, tad vairumā sacensību esmu viņiem skrējis pa priekšu, bet tas nenozīmē, ka šie sportisti kādreiz nespēs mani apskriet augsta līmeņa sacensībās. Viennozīmīgi sacensības tik specifiskā apvidū drīzāk ir vērtējamas kā solis uz priekšu pieredzes gūšanas ziņā. Ja paskatās rezultātus, tad daudziem sportistiem vajadzēja izcīnīt augstākas pozīcijas, piemēram, Tero (Foram) no Somijas, kuru es spēju apskriet abās distancēs.

Kā vispār nonāci armijas struktūrās un ko Tev personīgi nozīmē pārstāvēt Latvijas armiju?

Nokļuvu armijā, jo pats to vēlējos. Man ir gods kalpot Latvijai, pildīt dienesta pienākumus un uzdevumus, kā arī pārstāvēt Latvijas valsti sacensībās, kas ir mans darbs, pēc labākās sirdsapziņas.

Par Brazīliju. Brazīlijā Tu esi bijis jau otro reizi saistībā ar o-sacensībām. Kādi iespaidi par apvidiem, dabu, cilvēkiem? Kas bija īpaši iespaidīgs/pārsteidzošs?

Jā, pabiju šajā valstī jau otro reizi. Iespaidi kopumā ir pozitīvi, bet vairāk tomēr negribētu tur braukt. Redzējām Rio De Janeiro slavenākās vietas – Jesus Christ, Sugar loaf, Copacobana – katram to būtu vērts redzēt klātienē vienreiz dzīvē. Daba atbilst priekšstatam par džungļiem, meži kopumā aizauguši, bet pļavās zāle manā augumā... Ieraudzīt tajā kontrolpunktu nav neiespējami, bet grūti. Mums jābūt mazliet pateicīgiem, ka dzīvojam skaistā vietā, kas kā radīta, lai orientētos. Starp citu, uz tuvāko kartē zīmēto orientēšanās apvidu no Rio jābrauc ~2 stundas.

msk

Par Pasaules čempionātu:

Līdz PČ šobrīd ir palicis pavisam nedaudz. Sagatavošanās darbā ir ieguldīts daudz enerģijas, bijušas arī jau 2 nometnes sacensību apvidos. Ko esi iemācījies par apvidu un kas vēl jāatkož?

Jā esmu bijis divas reizes Francijas apvidos netālu no vietas, kur notiks čempionāts. Es domāju, ka piekritīsi man (jo pats arī biji Francijā) – mežs un akmeņainais pamats ir praktiski neskrienams – ir grūti atrast vietas, kur skriet savā reālājā ātrumā. Var jau mēģināt skriet un izlēkāt visus akmeņus, taču ir grūti to apvienot ar kartes lasīšanu. Uzskatu, ka pieejamās treniņu kartes ir liela vērtība – lai redzētu, ko jaunu šajā sporta veidā. Pat pieredzes bagātiem sportistiem rodas problēmas orientējoties. Esmu vairākas reizes apmaldījies šajos mežos – īpaši netālu no Arith. Tā ir īpatnēja sajūta – pirmās piecas minūtes, kad visu laiku mēģini sekot kartē, bet īstenībā esi pavisam citur. Tur ir daudz ko mācīties un apgūt... Palasot informāciju internetā – citu valstu pārstāvji un arī mūsējie ir ieguldījuši pietiekošos līdzekļus un laiku, lai satrenētos šiem kalniem, reljefam. Skatīsim pēc čempionāta, vai tas attaisnosies.

Kādas izredzes Tev ir iegūt pirmo medaļu Pasaules čempionātos un kāpēc tieši tādas?

Izredzes izcīnīt augstas vietas šajā Pasaules čempionātā, vai pat medaļu, man ir tieši tik pat lielas, kā vēl vismaz 30-40 sportistiem. Cīnīšos cik labi vien spēšu šajā interesantajā, bet sarežģītajā apvidū! 

Kuras distances Tev būs vissvarīgākās?

Skriešu vidējo distanci un sprintu. (Un stafeti, visticamāk)

Kādas domas par Latvijas izlases izredzēm šā gada čempionātā? Vai sagaidīsim spožus rezultātus (cik spožus)?

Nevēlos neko prognozēt. Lai rezultāti runā paši par sevi. Tā kā nepārzinu citu izlases sportistu treniņprocesus, to, kādā formā viņi ir ieskrējuši, ar šo jautājumu vispareizāk būtu vērsties pie katra sportista individuāli, kā arī pie izlases trenera.

Kā atzīmēsi savu jubilejas, desmito, Pasaules čempionātu?

Vispirms ir jānostartē šajā čempionātā ar maksimālu atdevi, atbilstoši savām spējām, tad varētu domāt arī par svinībām. Tomēr es šādas jubilejas kaut kā īpaši neatzīmēju.

Uz Franciju dosies arī liels skaits līdzjutēju. Ko Tu sagaidi no atbalstītājiem tur uz vietas un šeit?

Paldies visiem, kam patīk orientēšanās, kas mīl šo sporta veidu! Paldies līdzjutējiem par atbalstu, par labajiem vārdiem pirms sacensībām un pēc! Paldies sponsoriem, par doto iespēju! Paldies tiem, kas mums tic, kas cer uz panākumiem, kas sekos līdzi orientēšanās izlases gaitām Francijā arī neklātienē! 

mk

Paldies par interviju, magnets.lv lasītāji noteikti sekos Tavām gaitām Francijā!

Augstākais foto no sportista worldofo.com profila.

Zemākais ir Lienes Veispales foto.

 

© www.magnets.lv | Jānis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu