Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaAusekļa jaunieši Zviedrijā

Kamēr daļa no mūsu kluba biedriem viesojās Malienā, paši jaunākie(6-18gadus vecie) Ausekļi viesojās Zviedrijā. Vispirms plānā bija paredzēta četru dienu treniņnometne Stokholmā, kurai sekoja brauciens uz Zviedrijas rietumkrastu un dalība lielākajās jauniešu stafetēs pasaulē- U10mila. Šis pasākums bija pirmais mūsu apmaiņas projektā ar zviedru klubu OK Södertörn un jau nākamgad varēsim viņus sagaidīt ciemos pie mums Rīgā.

Tā kā lielākā daļa jauniešu ārpus Latvijas orientējās pirmoreiz, treniņi vienos no Zviedrijas sarežģītākajiem apvidiem- Dienvidstokholmā bija liels, taču reizē arī ļoti interesants izaicinājums. Nometnes laikā tika sarīkoti divi kopīgi treniņi ar mūsu zviedru draugu klubu, kā arī viņu aktīvākie jaunieši piedalījās vairākos no mūsu pašu organizētajiem treniņiem. Tika pieveikti arī divi nakts treniņi, kas īpaši nozīmīgi bija lielākajiem puišiem, kuriem tad arī U10milas stafetēs bija uzticēts skriet nakts etapus. Vēl tika veikti dažādi treniņi, lai trenētu tieši stafešu sacensībām nepieciešamās iemaņas. Kā daudzi atzina viens no visinteresantākajiem treniņiem bija "lapsu medības", kur jauniešiem vajadzēja ne tikai paņemt pēc iespējas vairāk no kartē attēlotajiem KP, bet arī pēc katra KP sameklēt "lapsu", kura tad pārvietojās pa kartē noteiktu līniju. 
Papildus treniņiem apvidū tika novadīts arī teorijas treniņš- kurā apskatījām pieejamās kartes no sacensībām tuva apvidus, kā arī kopīgi analizējām ceļu variantus pirms 3 gadiem Gēteborgā notikušā Pasaules junioru čempionāta garajai distancei, kas dažos izraisīja tiešām lielu azartu. :)
Lai pārāk nesagurtu pirms garā pārbrauciena un brīvdienās gaidāmajām sacensībām ceturtdienā apmeklējām arī pašu Stokholmas centru. Pēc nelielas ekskursijas pa Stokholmas vecpilsētu un "obligāto" vietu apskates sadalījāmies nelielākās grupās un tad nu devāmies apmeklēt to kas nu kura sirdij tuvāks- muzejus, veikalus vai vēl ko citu. Pēc ekskursijas notika arī kopējā pelde vienā no neskaitāmajiem Stokholmas apkārtnes ezeriem.
Piektdienas rītā arī bija laiks doties ceļā uz brauciena galveno mērķi- jauniešu 10milu. Turp devāmies kopā ar OK Södertörn skrējējiem un viņu atbalstītājiem. Jau tās pašas dienas vakarā, tūliņ pēc atbraukšanas bija laiks startēt pašiem jaunākajiem- HD12 skrējējiem. Šajās stafetēs bijā pieteiktas divas komandas, kuras tad arī godam nostartēja un ieņēma 54(Auseklis 2) un 77(Auseklis 1) vietu 91 komandas konkurencē. Tālāk plkst. 02.30. starts tika dots lielākajiem puišiem HD18 grupā. Visi cīnījās kā mācēja, taču diemžēl priekšpēdējā etapā neuzmanības dēļ netika veikta atzīme pareizajā KP un komanda tika diskvalificēta. Rīta gaismai austot, pirms vēl puiši bija beiguši savas cīņas laiks distancē doties bija lielajām meitenēm. Visi septiņi etapi tika noskrieti atzīmējoties visos pareizajos KP un galu galā 70 vieta. 
Gan meitenes, gan puiši atzina ka skandināvi esot daudz spēcīgāki un manāmi trūcis pieredzes šādā apvidū. Bet lielākais prieks par to ka visi bija apņēmības pilni piedalīties atkal! Gan sestdien, gan svētdien visi startējām arī individuālajās sacensībās Markdubbeln, kuras norisinājās turpat kur jauniešu 10mila. Neiztikām arī bez izklaidēm Gēteborgā, kur tika apmeklēts Liseberg atrakciju parks, kas sevišķi slavens ar saviem koka amerikāņu kalniņiem :)
Pirmdienā sekoja garais ceļš mājup, taču jaunieši izteica vēlmi atgriezties atkal, tāpat ar nepacietību gaidot OK Södertörn ciemošanos Rīgā!
Daži komentāri no pasākuma dalībniekiem:
"Viss ko varu teikt, ka tas bija lielisks piedzīvojums un lieliska pieredze man , vel nekad iepriekš nebiju bijis Zviedrijā. Treniņi bija lieliski, treniņu meži samērā grūti, jo nolasit visus sikumus un reljefu bija ļoti grūti. Bet  U10milas meži izradījas vieglāki, un lasāmība bija krietni labāka, kaut gan sanaca arī atstāt pāris minūtes kļūdās, jūtos apmierināts ar visu. Nevaru vien sagaidit OK Södertörn ciemošanos iekš LV , un nākamo braucienu ar Ausekli uz ārzemēm!"

/Mārtiņš Ansonskis/

"Nometne noteikti ir radījusi iedvesmu, lai ziemā vairāk trenētos nākamajai sezonai! Protams, visgrūtākais Zviedrijas mežos bija izprast reljefu un nepārtraukti skriet kalnā augšā-lejā, bet šādu nometni noteikti gribētos atkārtot!"

/Elza Ozola/
"Patika viss! Sacensības, treniņi, Stokholma, pati Zviedrija. :) Bija laba pieredze paskriet pa dižo Zviedru apvidu gan dienā, gan naktī.
Rezultāti varbūt nebija tādi kā gribētos, taču priekš pirmās reizes Zviedrija nav tik traki.
Paldies treneriem un Maritai par jauko braucienu!
/Rihards Staģis/
 
Vairāk informācijas par sacensībām: www.u10mila.se

 

© www.magnets.lv | Marita

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu