Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaMārtiņš

Pasaules Čempionāta kvalifikācijas

Kvalifikācijas sacensības Latvijas izlasei vienmēr ir ļoti nozīmīgas. Daudziem sportistiem jau iekļūšana finālā ir sasniegums. Atskats uz pirmajām Pasaules Čempionāta dienām.

Kvalifikācijas dienas lielajos čempionātos ir īpaši nozīmīgas tām orientēšanās nācijām, kuras nav ierindojamas starp pašām spēcīgākajām, un pagaidām mums vēl sevi pie tām pieskaitīt nav iemeslu. Kvalifikāciju burvība slēpjās faktā, ka mazāk par pusi no dalībniekiem kvalificējas finālam. Ir trīs kvalifikācijas grupas, katrā pa aptuveni 40 cilvēkiem, no kuriem 15 kvalificējas finālam. Šāda kārtība ir gan vīriešiem, gan sievietēm.

Finišā sagaidot skrējējus, jau var nojaust, kurš kvalificējas un kurš nē, pat neieklausoties komentētāja tekstos. Ja solis un seja ir relaksēti, tad skaidrs, ka orientierists ir spēcīgs un veicis distanci bez kļūdām. Kamdēļ gan tādā gadījumā lieki tērēt spēkus? Citi gan izlien no meža visi saskrāpēti, pārguruši un maksimālā ātrumā cenšas veikt finiša metrus. Skaidrs, ka šiem atlētiem ir šaubas par to, vai kvalificēties izdosies. Atsevišķs "stāsts", protams, ir laimīgie pēdējo kvalifikācijas vietu aizņēmēji un tie, kas ir pirmie "aiz strīpas".

Laura

Starp pirmajiem garās distances kvalifikācijā bija arī Laura Vīķe, kura tika finālā ar 12 sekunžu rezervi, kas šajā apvidū un distancē ir ārkārtīgi maz. Garās distances kvalifikācija bija Latvijas izlasei ārkārtīgi veiksmīga - kvalificējās 5 no 6 sportistiem. Vienīgā, kas nekvalificējās bija Kristīne Kokina, kura pēc distances teica, ka ir izvēlējusies nepareizos ceļu variantus garajos etapos. PČ debitants Andris Jubelis distancē pieļāva pāris kļūdas, bet, kad viņu noķēra francūzis Frederic Tranchand par 9 minūtēm, spēja izturēt atlikušos kilometrus kopā un neatkāpās arī pēdējā milzīgajā kāpumā. Abi garās distances līderi Latvijas izlasē, Edgars Bertuks un Aija Skrastiņa kvalifikācijā neapstājās. Kalvis Mihailovs, arī pieļaujot dažas kļūdiņas, kompensēja to ar savu ātrumu mežā un kalnainajās pļavās. Kalvim gan apavi, skrienot pa neierasto pamatu, noberza kājas, bet nākamais starts bija paredzēts tikai pēc dažām dienām.

Nākamajā dienā vidējās distances kvalifikācijā bija vērojama gluži cita aina. Apvidus bija krietni vien sarežģītāks un "zaļāks", vajadzēja spēt lieki neriskēt un plānot etapus rūpigi, kā arī nezaudēt virziena un attāluma sajūtas ekstremāli "zaļajās" distances daļās. No meitenēm finālam nekvalificējās neviena. Aija, kura šajā čempionātā grasījās startēt visās distancēs, pēc distances bija ļoti nepamierināta un īpaši garos komentāros neizplūda. Par Lauras sniegumu nezinu neko daudz, bet, acīmredzot, kļūdu bija krietni par daudz, ja jau varēja kvalificēties garās finālam ar "tik daudz tāādām kļūdām". Krista sacīja, ka līdz 5.kp esot veicies ideāli, bet tad pazudusi uz 10 minūtēm. Ar to tad arī viss beidzās. Vīru sniegums bija krietni vien labāks - nekvalificējas vien izlases debitants Andris Kivlenieks. Vēlāk izrādījās, ka Andris kļūdas nebija pieļāvis, tikai nedaudz paguris distnces vidū. Tikai viena vieta līdz tikšanai finālā debijā PČ ir uzskatāms kā labs sasniegums. Mārtiņš Sirmais kvalificējās droši, bet Edgaram Bertukam bija spriedzīte gandrīz līdz kvalifikācijas beigām, un viņš tika finālā kā 13. savā grupā, kaut gan pārvietošanās ātrums bija viens no vislielākajiem.

EB

Sprinta noteikumi bija nežēlīgi - kvalifikācija un fināls notika vienā dienā, ar nepilnu 5 stundu atstarpi. Kvalifikācijas distace Latvijas sportistiem izvērtās pagalam neveiksmīga. No mūsu vīriem sprintā startēja Andris Jubelis, Mārtiņš un Kalvis. Tikai Mārtiņš škietami pietuvojās sprinta fināla sasniegšanai, pietrūka tikai 4 sekundes līdz finālam. Tomēr vēlāk viņš, tāpat kā daudzi citi, tika diskvalificēts par zāles (!) šķērsošanu ceļā uz pēdējo kp. Mārtiņš arī pastāstīja, ka kartē attēlotais ne vienmēr sakrita ar realitāti. Daudzi sportisti izteica neapmierinātību ar pastāvošo iekārtu.

kalvi

No meitenēm sprintā uz starta stājās Kristīne, Krista un Aija. Sākotnēji šķita, ka finālam ir kvalificējusies gan Krista, gan Aija, bet vēlāk tomēr izrādījās, ka Krista ir pārkāpusi noteikumus un diskvalificēta. Pati viņa atzina, ka diskvalifikāciju bija pelnījusi divās vietās - gan skrienot pa zāli, gan šķērsojot sētu neatļautā vietā.

Pirmā un otrā bilde no sportistu worldofo.com profiliem (var apskatīt, uzklikšķinot uz bildes).

Virsraksta un trešās bildes autore - Liene Veispale.

© www.magnets.lv | Jānis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Beāta
IP: 194.8.26.127 @ 25.08.2011 | 13:46:03
Komentārs: Malacis Liene!! Ļoti labs virsraksts un 3.bilde! :D:D..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu