Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaAS

Pasaules čempionāta fināli

Šā PČ finālsacensības Latvijas līdzjutējus iepriecināja ar vairākiem skaistiem mirkļiem un vienu spožu rezultātu.

Pirms sākās fināli, bija skaidrs, ka sprinta finālā startēs Aija Skrastiņa, vidējo distanci skries Mārtiņš Sirmais un Edgars Bertuks, bet visplašākā pārstāvniecība būs garajā distancē, kurā uz starta stāsies Aija Skrastiņa, Laura Vīķe un Edgars Bertuks, Andris Jubelis un Kalvis Mihailovs.

Tajā pašā dienā, kad notika sprinta kvalifikācija, sportisti tikai 4 stundas pēc kvalifikācijas devās fināla distancēs un sadalīja pirmās čempionāta medaļas. Latviešu līdzjutēju lielākās (un vienīgās) cerības saistījās ar Aiju, kura startēja starta listes sākumā. Lielajos ekrānos varēja vērot, kā Aija noķer divas priekšā startējušās meitenes un finišē ar tobrīd otro labāko rezultātu. Šis rezultāts bija pietiekami labs, lai ieņemtu 15. vietu, kas ir visu laiku labākais sprinta sasniegums sieviešu izlasei PČ.

Nākamajā dienā bija pienākusi kārta gāāārajai, karstajai un tehniski izaicinošajai garajai distancei. Tāpat kā dienu iepriekš, arī šoreiz skatītājus iepriecināja Aija, itin bieži parādoties uz lielā ekrāna kā ātrāko rezultātu īpašniece vai arī kā GPS sekošanas punktiņš. Diemžēl garajā etapā neizdevās izvēlēties pareizāko variantu, un vēlāk tas izrādījās ļoti svarīgi. Finišā Aija ieskrēja ar pārliecinoši labāko laiku, kas noturējās vēl padsmit minūtes. Beigu beigās tikai 8 sportistes uzrādīja labāku laiku un vieta top10 garajā distancē ir vēl nebijis gadījums Pasaules čempionātos Latvijas izlasei, - līdz šim labākais sasniegums bija Antam Grendem 14.vieta 1993.gadā. Aijas sasnieguma ēnā palika Lauras Vīķes lieliskā 21.vieta, kuru viņa sasniedza, vēl pamājot skatītājiem TV punktā. Ņemot vērā to, ka šis viņai ir tikai otrais PČ garās distances fināls, sasniegums ir augstu vērtējams.

Laura

Līdzko bija finišējušas sieviešu sacīkšu kaislības, ekrāni un skatītāji pievērsās vīru mačam, kurā lielas cerības saistījās ar Edgaru Bertuku. Diemžēl jau pirmajā tv punktā Edgars ieradās, zaudējot tābrīža līderim vairāk nekā 10 minūtes. "Liktenīgi" esot bijuši pirmie 2kp, uz kuriem tika zaudēts daudz. Tomēr cīņa tika turpināta un, lielu distances daļu veicot kopā ar somu un ungāru sportistu, galarezultātā 31. vieta. Līdz beigām esot pietrūcis spēka. Līdzīgā manierē primajā TV punktā ieradās arī Kalvis Mihailovs, kurš spēja izturēt visu distanci līdz galam un ierindojās 38. vietā. PČ debitants Andris Jubelis arī kļūdījās uz 1.kp, bet turpinājumā distanci veica stabili, kļūdoties distances beigās, kad sāka pietrūkt spēka. Pēc komentāra varēja saprast, ka Andris distancē jau gandrīz bija noķēris Kalvi par 6 minūtēm, bet tomēr, ierodoties finišā, rezultāts bija 25 sekundes lēnāks, nekā Kalvim un 39. vieta. Ceļā uz pēdējo kp tika piedzīvots iespaidīgs kritiens, kuru lielajā ekrānā varēja vērot arī nākamajā dienā.

Pēc atpūtas dienas sekoja vidējās distances fināls, kurā startēja tikai divi mūsējie. Edgars Bertuks, iespējams, riskēja un uz pirmo kp jau atstāja dažas minūtes. Sekoja daži labi etapi ar 3. un 1. splitlaiku, bet tad sekoja nogāze, kurā sabruka daudzas cerības un sapņi ne tikai Edgaram. Edgars "pazuda" garākā etapā, kas viss bija pret kalnu. Kādu laiciņu pēc šī atgadījuma pats nevarēja sparast, kā ats noticis - iegājis no taciņas drošā vietā, bet pēc pāris metriem bijis jau pilnīgi apmaldījies. Finišā Edgars ieskrēja 40. vietā. Palika pēdējā individuālā medaļu cerība. Tā bija Mārtiņš Sirmais. Līdzīgi kā Edgaram, arī Mārtiņam pirmais kp sagādāja problēmas un pavisam neilgi pēc distances sākuma klāt jau bija krievs Andrejs Khramovs. Izvērtās abpusēji izdevīga sadarbība, kura pārtrūka pēc brīža, kad Mārtiņš pieļāva kļūdiņu un vairs nespēja sekot Khramovam. Skatītāju etapā un finišā izskatījās, ka fiziski spēki ir beigušies. Finišā 26. vieta, kas vispār ir labs rezultāts. Domājams gan, ka pats sportists sagaidīja vairāk.

MS

Pēdējā distance, par kuru interese pirms čempionāta tika "uzkurināta" no visām pusēm, bija stafete, kur īpašas cerības saistījās ar vīru komandu. Tomēr pirmais starts tika dots sievietēm. Stafetē, kas izvērtās par absolūti neprognozējaumu un aizraujošu izrādi, un kurā vienu brīdi trešajā etapā vadībā bija pat Igaunijas izlase, Latvijas komanda piedalījās kā statiste. Pirmajā etapā pēc neilgas atrašanās starp vadošajām komandām, Krista Mihailova pieļāva divas lielas kļūdas, kas jau pašā sākumā atmeta komandu uz cīņu par zemām vietām. Laura Vīķe darīja, ko varēja, bet izdevās pacelt komandu par divām vietām uz 22. Aija pēdējā etapā jau devās saules un garā čempionāta nogurdināta un bez īpaša entuziasma distanci pabeidza tajā pašā 22. vietā. Pēc sensacionālas Somijas izlases uzvaras, starts tika dots vīru stafetēm, kurās pirmajā etapā startēja Mārtiņš Sirmais. Iespējams, ka tā bija satraumētā potīte, iespējams, smaga vidējā distance iepriekšējā dienā, bet Mārtiņš finišēja trīs minūtes aiz līderiem, esot desmitajā vietā. Kalvis Mihailovs jau pavisam drīz pēc starta esot palicis viens pats un skatītāju etapā bija atkritis uz 12. vietu. Pēdējos kp Kalvis divas vietas "atkaroja", un Bertuks trešajā etapā varēja skriet jau ar cerību par 10nieku. Edgaram panākt kāpumu neizdevās, bet 12. vieta pārvērtās par 11., kad tika diskvalificēta Itālijas izlase, kas pārsteidzoši ilgi cīnījās par medaļām. Neviens no puišiem nenoskrēja slikti, bet nebija arī tā, ka kādam būtu bijusi gada labākā distance. Bez šādiem iedvesmas uzplūdiem esam turpat, kur bijām pirms gada - 11. vietā.

EB

Kad uzreiz pēc stafešu finiša pajautāju galvenajam trenerim, kā vērtē čempionātu, komentārs, kuru saņēmu, bija: "Aijas rezultāti visu izvilka." Pozitīvi vērtējams tas, ka 5/6 iekļuva garās distances finālā, kā arī meiteņu rezultāti tās finālā. Vēl arī Aijas 15. vieta sprintā. Galu galā divi labākie rezultāti Latvijas izlases vēsturē varētu likt domāt, ka čempionāts ir izdevies. Tomēr mani un, domājams, daudzus citus līdzjutējus nepamet mazuma piegarša. Par to, kas nesanāca un kā panākt, lai sanāk, jau rīt varēsiet lasīt intervijā ar Edgaru Bertuku.

Visi foto, izņemot pēdējo, ir autora, pēdējais ir no woc mājaslapas.

© www.magnets.lv | Jānis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Atis
IP: 46.109.82.136 @ 30.08.2011 | 10:21:40
Komentārs: Kļūdīties uz pirmajiem KP ir tāda vidējā orientierista privilēģija :), kad starta stress aizēno skaidro redzējumu. Iespējams, ka papildus stresu puišiem radīja arī apstāklis, ka atšķirībā no Latvijas, kāds (un daudzi) skrēja ātrāk par viņiem, un cenšoties turēt līdzi orientēšanās notika uz nekļūdīgas domāšanas beigu robežas...atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu