Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaOzons uzvar

Kas notika Klubu Stafetēs?

Kā attīstījās notikumi Klubu Stafetēs, kas noveda pie OZONA uzvaras?

Starts!

11.00 uz starta stājās 60 komandu pirmie etapi ar pilnīgi vienādām izredzēm uzvarēt Klubu Stafetēs 2011. 10 izvēlētās komandas bija aprīkotas ar GPS sekošanas iekārtām, kas palīdzēja noteikt, kas īsti notiek mežā līdz skatītāju kp. Tomēr neliela intriga saglabājās, jo pirmajā etapā daži spēcīgi sportisti skrēja bez GPS.

Lai nu kā, pie skatītāju kp Jānis Kūms no OK Alūksnes bija izvirzījies vienvadībā, aiz muguras bija Artjoms Rekuņenko no Mežmalas MTB II un tad sekoja 4 skrējēju grupa - Alnis, Auseklis, ZVOC, OZONS. Kūms pieļāva kļūdas distances beigu daļā un kā pirmais varēja finišēt Artjoms un iegūt pirmo individuālo medaļu šajās Klubu Stafetēs. 28 sekundes aizmugurē finišēja Jānis Krūmiņš no OK Alnis, uzreiz aiz muguras sekoja Zigmārs Gailis no Ausekļa, Kūms, Daniels Kārkliņš no ZVOC. Dāvis Dišlers, no OZONS I, bija pieļāvis kļūdas 3kp pirms beigām un finišā atpalika 3:33 no līdera. No sacensību favorītiem distances sākumā daudz zaudēja OK Saldus ar Rūdolfu Zērni, bet Rūdolfs ar iespaidīgu ātrumu daudz laika atguva un stafetes maiņu izdarīja 7. vietā, 4:06 aiz līderiem. Meridiāns 2 ar Didzi Vīksni zaudēja 4:14 līderiem, Mežmalas MTB I, Jānis Sārs, zaudēja 5:50, bet vislielākie zaudētāji starp favorītiem bija OK Kāpa, kuras Ainārs Lupiķis pieļāva vairākas lielas kļūdas un finišā atpalika gandrīz 24 minūtes. Būtībā Kāpa jau zaudēja izredzes cīnīties par uzvaru.

Artjoms

foto no adnronkuls.lv

Otrais etaps bija pirmais pāru etaps un IK Auseklis ar Miku Puriņu un Alvi Reinsonu izvirzījās vadībā, bet labākais laiks etapā un otrā vieta kopā pienācās Saldus komandai, kurai otro etapu skrēja Oskars Zērnis un Kārlis Lukjanovs. Trešajā vietā izvirzījās OK Alūksne, bet laiku turpināja zaudēt Mežmalas I komanda, pēc otrā etapa atpaliekot jau 7 minūtes. Tāpat arī ZVOC šajā etapā sāka nedaudz atpalikt no līderiem (+4:50).

3.etapā kā pirmais distancē devās Daniils Ozoliņš (IK Auseklis), bet viņam sekoja spēcīgs stafešu skrējējs no OK Saldus - Atis Rešķis. GPS sekošanā varēja novērot kā abi sportisti, distanci veicot diezgan nekļūdīgi, pamazām tuvojās. Skatītāju kp Rešķis noķēra Daniilu un beigās aizmuka par vēl pusotru minūti. Tomēr iespaidīgi savu etapu veica Ivars Žagars no OZONS I un pacēla savu komandu no 6. vietas uz 3. Par 5 sekundēm ātrāks etapa laiks bija Artūram Pauliņam no Mežmalas MTB I, kurš "ievilka" komandu atpakaļ cīņā par top3, nododot stafeti 4. vietā. Ļoti daudz laika šajā etapā un cerības par top3 zaudēja OK Alūksne, kuras Atis Kalējs zaudēja 23 minūtes etapa līderiem.

Rešķis

4.etaps ir etaps, kur top6 atgriezās Meridiāna komanda. Tomēr svarīgākais notikums šajā etapā bija līdera maiņa, kas, kā vēlāk izrādījās, bija pēdējā šajās stafetēs. Linda Katlapa un Zanda Abzalone no OZONS I ieguva līdera godu pār Saldus komandu, bet Ausekļa meitenes Beāta Zaļaiskalna un Amanda Zīlišķe noķēra Saldus komandu un stafeti nodeva praktiski reizē. Ļoti labi etapu veica ZVOC Līga Valdmane un Atis Heinols, paceļoties uz 4.vietu. Kārtējās problēmas Mežmalas MTB I komandai un uz laiku izkrita no top6. Toties, kā jau minēju, Meridiāns 3 atgriezās top 6 un uz mirkli šķita,ka arī Meridiāns 2 varētu sasta'dīt konkurenci citām sešinieka komandām, bet Sandra Grosberga un Kristīne Kokina, abas kļūdījās un tā arī Meridiāns 2 sacensībā par top3 neatgriezās.

Tomēr, kā jau varēja paredzēt, 5. etaps izvērtās par visizšķīrīgāko visās stafetēs. Brīžiem vien GPS sekošanā nevarēja saprast, kur patiesībā ir jāskrien, jo GPS punktiņu kustības bija ļoti haotiskas. Rodrigo Slaviņš no OZONS, devās distancē kā līderis un praktiski tieši viņš nodrošināja to, ka OZONS kļuva konkurentiem neaizsniedzams, jo finišēja 11(!) minūtes priekšā tuvākajiem konkurentiem. Dramatiskus momentus GPS ekrānu priekšā piedzīvoja Ausekļa, Saldus, ZVOC līdzjutēji, jo situācija bija absolūti neparedzama, jo paši jaunākie stafešu dalībnieki pieļāva grandiozas kļūdas. Tomēr, pēc visiem sižeta pavērsieniem, finišā secība bija tādi pati, kā pirms etapa - otrais finišēja Auseklis, kuram etapu veica Rihards Gailis, trešajā vietā bija OK Saldus, kurai etapu veica seniore Ilze Bruce (un arī pieļāva kļūdas!), tālāk sekoja ZVOC, Meridiāns 3 un Mežmalas MTB tuvu viena otrai.

Rodrigo

Daces Bužas foto.

Sestajā, pāru etapā, pārsvaru tikai palielināja OZONA Madara Brice un Ieva Veģere, kuras lielu daļu etapa veica ļoti tuvu. Tāpat veiksmīgi etapu veica arī Ausekļa meitenes, Anete Gurtiņa un Annija Zaļaiskalna, bet kļūda piemeklēja Saldus komandu, kura no cīņās par top 3 atkrita uz 6. vietu, bez īpašām izredzēm uzlabot vai pasliktināt situāciju pēdējā etapā. No trio - ZVOC, Meridiāns 3, Mežmalas MTB - vislabāk veicās un trešajā vietā izvirzījās Uldis Alksnis un Dace Buža no Meridiāns 3. Tālāk, kādu 1.5 minūtes zaudējot Meridiānam, bija Mežmalas MTB un vēl nedaudz tālāk arī ZVOC.

Bija pienācis pēdējais etaps un situācija bija sekojoša - pirmajā vietā ar 14 minūšu atrāvienu mežā devās Anatolijs Tarasovs no OZONS, kurš pirms starta nepieļāva tādu domu, ka šis pārsvars varētu tikt apdraudēts. Sekoja Edgars Laķis no Ausekļa ar vēl 10 minūšu pārsvaru pār Kasparu Vīksni no Meridiāna 3, kuram pavisam tuvu mežā devās Andris Jubelis no Mežmalas MTB, aiz kura, savukārt, sekoja Valters Ļubinskis, tikai 17 gadus vecais sportists, kurš pārstāvēja komandu ZVOC jaunie.

AT

Lai arī Anatolijs Tarasovs pieļāva kļūdas, tostarp arī vienu lielu (5min?), Edgars Laķis spēja tikai samazināt pārsvaru līdz 7 minūtēm skatītāju kp. Andris Jubelis jau distances sākumā bija apsteidzis Kasparu Vīksni un turpmāk veica distanci pilnīgā vientulībā. Kasparu Vīksni pie skatītāju kp bija noķēris arī Valters Ļubinskis un vēlāk Vīksne atzina, ka nav bijis tik ātrs kā viņa konkrenti. Fnišā ar līksmojošu komandu varēja ieskriet Anatolijs Tarasovs, kurš gan bija acīmredzami vīlies par pats savu sniegumu. Pēc 9 minūtēm sekoja arī gados jaunā Ausekļa komanda, kuras otrā vieta bija patīkams pārsteigums un arī pēdējā etapa veicējs Edgars Laķis, joprojām juniors, bija krietni vien priecīgāks par Anatoliju.

Auseklis

Kā trešie, arī droši, finišēja Mežmalas MTB komanda, kuras potenciāls noteikti bija lielāks, iespējams arī tāpēc Andris Jubelis pārlieku laimīgs finišā nebija. Toties patiesas emocijas sagaidījām no Valtera Ļubinska, kurš peč finiša pacēla rokas un teica, ka ir ļoti apmierināts ar savu bez-kļūdu skrējienu. Kad jautāts, vai šī 4.vieta tik jaunai komandai ir līdzvērtīga pirmajai, atbilde bija apstiprinoša. Pieredzējušākā šīs komandas dalībniece bija 20-gadīgā Laura Nīmante. Piektajā vietā finišēja Kaspars Vīksne, acīmredzami neapmierināts ar savu sniegumu, bet tomēr galu galā iegūto vietu novērtēja augstu. Sestais Finišēja Uldis Brucis no Saldus un teica, ka visu distanci veicis pilnīgi viens. Pārliecinoši labākais pēdējā etapa laiks, gan pienācās Edgaram Bertukam, kurš distances beigu daļā tika galā ar trim citām komandām un OK Alūksnei atnesa 7. vietu. 8. vietā OK Arona, par mata tiesu apsteidzot OK Kāpa un izrādījās, ka kopā ar Bertuku un Baltaci bijis arī Andris Kivlenieks, bet ceļā uz pēdējo kp neesot varējis izturēt augsto tempu, atpalicis un Meridiāna 2 komandai beigās 10. vieta, līdz ar to Meridiāns ir vienīgais klubs ar divām komandām top10.

Šogad atšķirības starp vadošajām komandām bija salīdzinoši lielas un tas ir izskaidrojams ar lielajām pieļautajām kļūdām. Šķiet, ka pilnīgi visās komandās kāds pieļāva lielu kļūdu un uzvarēja tās komandas, kurās tas tika izdarīts visretāk. Ozonam un Auseklim tādas bija pa vienai, Mežmalas gan pieļāva virkni lielu kļūdu, bet to atsvēra spēcīgi citi komandas dalibnieki. Iespējams, ka stresu radīja GPS sekošana un stafešu atmosfēra, bet tas viss piederās pie lietas, lai jaunie sportisti kļūtu psiholoģiski noturīgāki.

Virziens nākamajam gadam ir skaidrs - Klubu Stafetes jāpaceļ starptautiskā līmenī ar 1000 dalībniekiem.

© www.magnets.lv | Jānis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Ainārs Lupiķis
IP: 90.130.166.186 @ 02.09.2011 | 13:44:03
Komentārs: Stafetes bija tiešām interesantas, jo sevišķi tapēc ka bija piejami GPS. Cerams, ka GPS būs arī nākamgad. Pašam gan man šīs stafetes izvērtās kā ļauns murgs, kuru negribu atcerēties.

Vārds: Gints Jubelis
IP: 84.237.234.209 @ 30.08.2011 | 23:06:06
Komentārs: Mežmalas MTB komandas vārdā gribu pateikt lielu paldies par lieliskajam stafetēm. GPS jauninājums bij patiešām patīkams pārsteigums. Lai gan sākumā bija maza cemmīte, ka mums nepiesķīra vienu GPS komplektu, beigu beigās komanda atzina ka labi vien ir - mazāks uztraukums pašiem. Ceru ka nakamgad uz starta nāksim jau ar 3 komandām. Paldies arī Mārim Stabiņam, kurš pēdējā brīdī palīdzēja ar skrējējiem, lai mēs vispār varētu iziet uz starta...atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu