Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaKalvis jaunajā formā

Ko šobrīd dara Kalvis Mihailovs?

Viens no Ausekļa un Latvijas spēcīgākajiem orientieristiem - Kalvis Mihailovs - ir pārcēlies jaunā sportista līmenī, mainot vidi un treniņu apstākļus.

Zinot to, ka Kalvis pagājušās sezonas laikā nomainīja savu zviedru klubu un pārvācās uz dzīvi Zviedrijā, domāju, ka būtu interesanti uzzināt kā Kalvim tur klājas. Par papildus iemeslu sazināties kalpoja iepriekšējā nedēļas nogalē notikusī zviedru un norvēģu kopīgā treniņnometne, kurā piedalījās arī Kalvis. Ko par šiem un citiem jautājumiem rakstīja Kalvis, kad lūgts komentāru par to, ko viņš dara Zviedrijā, var lasīt turpmākajā rakstā:

"Jā, kopš septembra dzīvoju un trenējos orientēšanās sporta lielvalstī Zviedrijā, kā arī strādāju pusslodzes darbu kā Hittaut projekta vadītājs. Sākot ar 2012.gadu, pārstāvu zviedru klubu IK "Hakarpspojkarna". Galvenais iemesls kāpēc izlēmu pārcelties uz dzīvi Zviedrijā, bija sports - bija nepieciešama jauna vide un piemēroti apstākļi treniņiem. Dzīvojot Rīgā un deldējot kājas pa asfaltu 150km vai 200km nedēļā, orientēšanās sportā sasniegt augstus rezultātus nevar.
Kopš oktobra apmeklēju intensīvus zviedru valodas kursus un esmu apguvis zviedru valodu.

Kalvis PČ

Par treniņnometni

IKHP piedāvāja man iespēju piedalīties Zviedrijas un Norvēģijas pieaugušo un junioru izlašu treniņometnē no 09.-12.02, Āhus pilsētā. Sākumā uz šo piedāvājumu skatījos diezgan skeptiski, jo tomēr pārstāvu Latvijas izlasi, taču, kad saņēmu oficiālu e-pastu no Zviedrijas izlases vadības, ka es droši varu piedalīties, tad divu domu nebija.
Jāatzīst, ka šī bija viena no labākajām un noteikti kvalitatīvākajām treniņnometnēm kādā es jebkad esmu bijis un to arī biju paredzējis, jo Zviedrija un Norvēģija ir orientēšanās sporta lielvalstis un, kā saka paši zviedri, - viņi ir spēcīgākā un labākā izlase.
Katru dienu bija iespēja apmeklēt 2-3 orientēšanās treniņus, kas bija ar SportIdent atzīmēšanās sistēmu, turklāt katrā treniņā bija kāds speciāls uzdevums. Pirms pāris gadiem jau biju bijis treniņnometnē Āhus un šī vieta man saistījās ar pierīgas apvidu, taču, kā izrādās, tā tas ir tikai 20km rādiusā ap Āhus, nedaudz tālāk ir tehniski un fiziski smagāki apvidi, kas bija labs treniņš šī gada Eiropas čempionātam (Kas notiks Zviedrijā).
Katru dienu arī bez treniņiem bija vairākas prezentācijas, bija interesanti uzzināt, kā trenējās spēcīgākie Zviedrijas sportisti, taču vissinteresantākā, manuprāt, bija P.Holgersson prezentācija, kas ir Zviedrijas orientēšanās izlases fiziskās sagatavotības treneris, viņš prezentēja fiziskās sagatavotības modeli priekš orientēšanās sporta un izklāstīja daudz noderīgu informāciju par treniņiem un kā tos padarīt kvalitatīvakus un piemērotākus tieši orientēšanās sportam. Jāteic, ka P.Holgersson prezentācija paredzētās 1h garumā izvertās vairāk kā 2h garumā un tika vēl turpināta nākamajā dienā starp treniņiem.
Arī atmosfēra treniņometnē bja ļoti patīkama, es tiku uzņemts ļoti labi un ieguvu daudz jaunus draugus.
Vēl interesants fakts bija, ka katru dienu vakariņu laikā ieradās vīri vai dāmas solīdos krekliņos un pāris sportistiem veica dopinga analīzes.
Latvijas izlasei līdz tādam līmenim ir vēl kāds ceļa posms jānoiet, kā arī ir nepieciešamas finanses. Ar ļoti negatīvu nožēlu gan jāsaka, ka vēl joprojām nav atrodama nekāda informācija par to kā 2012.gadā tiks noteikta Latvijas izlase. IKHP kluba vadība pajautāja man, lai es iesūtu savu 2012.gada sacensību plānu 2011.gada novembra beigās un pajautāja kā tiks noteikta Latvijas izlase, es atbildēju, ka vēl nav informācijas, taču gan jau drīz būs. Jautājumu par izlases noteikšanu es saņēmu katru mēnesi un atbildot, ka vēl nekas nav zināms, cilvēku sejās parādās smaids."

Savu aprakstu par labo dzīvi Zviedrijā Kalvis pabeidz, pavēstot, ka tuvākajā laikā dosies uz treniņnometni Portugālē.

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu