Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaAuseklis sezonai gatavojās Slovākijā

IK Auseklis labākie un perspektīvākie jaunie orientieristi kopā ar valsts junioru izlases kandidātiem skolēnu brīvlaiku pavadīja treniņnometnē Slovākijā, kur vasarā norisināsies PČ junioriem.

 

Kamēr Latvijā vēl sniega sega apgrūtināja skriešanu, bet atviegloja orientēšanos Latvijas mežos, Ausekļa jaunie sportisti devās uz nometni Slovākijā, netālu no Ungārijas robežas. Par kluba jauniešiem gādāja treneres Baiba Smila un Nataļja Peļepeca.

Šī nometne kalpoja diviem mērķiem - sagatavoties sezonai, kas Latvijā sāksies tuvāko nedēļu laikā un veikt specifisku gatavošanos PČ junioriem, iepazīstot apvidus īpatnības un saprotot kā tajā rīkoties pareizi sacensību apstākļos.

Lai arī visi treniņi tika aizvadīti ar entuziasmu, īpaši jaunie sportisti iespringa treniņos, kas atveidoja sacensību norisi. Pirmais no tādiem bija 7 etapu pāru stafete, kurā etapa garumi bija ap kilometru. Saspringta sacensība bija visu stafešu garumā un tikai pirms pēdējā etapa varēja nojaust uzvarētāju, jo Rūdolfu Zērni no OK Saldus pēdējā etapā ar nelielu, bet pietiekamu pārsvaru raidīja Līga Valdmane (ZVOC). Rūdolfs pārsvaru noturēja, otrais finišēja Dāvis Dišlers (OK OZONS), kuram pārī bija Rūta Plakane, bet trešo vietu izcīnīja Jānis Sārs (Mežmalas MTB) ar Beātu Zaļaiskalnu. Kopā startēja 10 komandas. Lieliski startēja arī Mikus Puriņš un Zigmārs Gailis.
Nākamais sacensību atveidojums bija sprinta treniņš Rožnavas pilsētā. Kartē gan bija dažas neprecizitātes - pāris aiztaisīti vārti, tāpēc pilnīgi objektīvi par treniņa rezultātiem nevar spriest, tomēr pirmo trīs vietu sadalījums bija šāds (puišiem un meitenēm vienāda distance):

1. Līga Valdmane 19:36
2. Sandra Grosberga 21:01 +1:25
3. Amanda Zīlišķe 22:13 +2:37

1. Rūdolfs Zērnis 15:30
2. Jānis Tamužs 15:42 +0:12
3. Jānis Sārs 16:10 +0:40

Vēl viens aizraujošs treniņš bija orientēšanās intervāli ar kopējo startu, kur uz katru distances kp notika sacensība par to, kurš pirmais tajā nonāks. Šajā treniņā iesaistījās arī viens no treneriem, Oskars Zērnis, kurš vienā intervālā pat izcīnīja uzvaru. Arī šajā treniņā savu ātrumu pierādīja Mikus Puriņš, apsteidzot gan savus vienaudžus, gan arī vecākos kluba biedrus. Lūk, kādu komentāru par nometni sniedza Mikus:

"Šī gada pavasara brīvlaiks tika pavadīts skrienot bezsniega apstākļos pa interesantu apvidu. Nometnes mērķi bija ieskrieties sezonas sākumam un pārbaudīt, vai ir palikušas orientēšanās iemaņas, lai pirmajos mačos nebūtu nepatīkamu pārsteigumu. Abi mērķi izdevās. Tika pavadīti daudzi labi treniņi pa apvidu, tajā skaitā vairāki kontakta treniņi, kuru laikā varēja pārliecināties, ka ziemas laikā izlietie sviedri nav bijuši velti. Nebija arī daudz kļūdu. Tomēr gadījās pa kādai, kas atgdādināja, kas notiek, kad zaudē kontaktu ar karti. Ieguvu lielāku sapratrni par ceļa izvēli un tās realizāciju garajos etapos. Neizdevās sprinta treniņš, jo uzrāvos uz vairākiem žogiem, kas bija aizvērti un arī ne tik aizvērti. Nometnes laikā krita vairāki rekordi, kas palīdzēja saglabāt koncentrēšanos visas nometnes garumā. Kopumā dodu nometnei četras zvaigznes."

Oskara Zērņa foto no nometnes.

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu