Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaRīgas Kausi

Aizvadīts trešais LK posms - "Rīgas Kausi", kas šoreiz norisinājās netālu no Baldones. Uz starta divās vidējās distancēs stājās gandrīz seši simti orientieristu, bet elites grupās uzvaras un 350 EUR naudas balvas ieguva Dmitrijs Cvetkovs no Krievijas un Aušrine Kutkaite no Lietuvas. Skatītāju ērtībām tika pielietota arī GPS sekošanas sistēma.

 

Sacensības “Rīgas Kausi”, jeb, precīzāk, to pirmā diena, šogad pirmo reizi bija ar WRE kvalitātes zīmogu. Šis fakts un arī prāvās naudas balvas, kuras labāko sešiniekam nodrošināja “Magnēts”, pulcināja gandrīz visus labākos Latvijas sportistus un arī pazīstamus sportistus no tuvākajām kaimiņvalstīm. Kopā sacensībās piedalījās gandrīz 600 dalībnieki no 9 valstīm - Baltijas valstīm, Krievijas, Zviedrijas, Čehijas, Vācijas, Baltkrievijas un Somijas.

Sacensību pirmās dienas distances veda pa daļēji jaunu karti, netālu no Riekstukalna. Riekstukalnā vienlaicīgi ar Rīgas Kausiem notika arī suņu pajūgu sacensības, bet organizatoriem, kopīgi sadarbojoties, izdevās novērst bīstamas tikšanās uz meža ceļiem. Lielākā intriga bija par elites klašu rezultātiem, kuriem sekot palīdzēja gan komentētāju komanda, kurai bija pieejami dati no radiopunktiem mežā, gan arī GPS sekošana. GPS sekošanas ekrānā varēja redzēt, kādus variantus izvēlas un kā kļūdās sportisti. Lai izvairītos no priekšrocību došanas vēlākajiem startētājiem, rādīta tika tikai distances shēma. Intervētie elites sportisti, Lauri Sild un Mārtiņš Sirmais sacīja, ka, redzot šādu GPS sekošanu, nekādas priekšrocības viņiem nerodas. Gan sieviešu, gan vīriešu elites grupām bija vienādas distances ar 18 un 20 grupas sportistiem, tāpēc aizraujoši notikumi sākās jau agri, kad finišēja jaunie sportisti ar pretenzijām uz naudas balvām un WRE punktiem.

Ar labu rezultātu agri finišēja Rūdolfs Zērnis, kuram galu galā bija labākais rezultāts starp 18 un 20 grupas skrējējiem, bet iejaukties elites vīru cīņā neizdevās. Elites grupās starta secības noteikšanā bija ņemts vērā Pasaules rangs, tāpēc spēcīgākie startēja beigās. Galu galā, pēdējais finišētājs arī izrādījās visātrākais. Krievijas atlēts Dimitrijs Cvetkovs apliecināja savu favorīta lomu, distanci veicot par 1:12 ātrāk nekā mājinieku lielā cerība - Mārtiņš Sirmais, bet trešajā vietā uz goda pjedestāla varēja stāties Timo Sild, kurš par 10 sekundēm apsteidza savu brāli Lauri Sild.

Sieviešu elites grupā, līdzīgi kā vīriešu, no jaunietēm un juniorēm neviena nevarēja iesaistītīes cīņā par labāko sešinieku. No elites startētājām Aušrine Kutkaite uzstādīja labāko rezultātu, kuru pārspēt neizdevās arī beigās startējušajām sportistēm. Otrajā vietā ierindojās par favorīti uzskatītā Sandra Paužaite, bet trešajā vietā, parūpējoties par intrigu sacensību izskaņā, finišēja Laura Vīķe, kura čehieti Šarku Svobodnu apsteidza par 1 sekundi.

Otrajā dienā no rīta uzlijušais lietus padarīja apvidu vēl nedaudz slapjāku, nekā tas jau bija. Tādējādi distances sākumā šķērsojamais purvs kļuva vēl izaicinošāks un smagie apstākļi neatviegloja arī orientēšanos.

Otrajā dienā jauniešu un junioru grupās notika vairāki interesanti pavērsieni. Īpaši aizraujoši norisinājās cīņa par labāko laiku M18 grupā, kur no sākuma Rūdolfs Zērnis uzstādīja labāko laiku, bet pēc neilga laika viņu apsteidza Mikus Puriņš, tomēr nepārspējot Zērni kopvērtējumā. Tad tika gaidīts Alvis Reinsons kā vienīgais kandidāts, kurš varētu no trijnieka izstumt Danielu Kārkliņu. Drīz vien Reinsons ar dienas labāko laiku apsteidza Danielu arī kopvērtējumā un, par pārsteigumu arī sev pašam, ierindojās trešajā vietā M18 kopvērtējumā. Viņa uzrādītais laiks pārspēja arī 20 grupas puišus, līdz ar to Alvis Reinsons ir absolūts līderis atlasē uz PČ junioriem, jo divās atlasēs izcīnījis divas uzvaras.

Dramatiski notikumi norisinājās arī sieviešu junioru un jauniešu grupās. Otrajā dienā izcēlās W20 grupas IK Auseklis meitenes - Amanda Zīlišķe un Rūta Plakane, kuras ierindojās 1. un 2.vietā 20 grupā, apsteidzot Beātu Zaļaiskalnu, kurai pirms starta bija izdevies atstāt savu kompasu iesildīšanās jakā, un visi, kas veica otrās dienas distances zinās, ka bez kompasa distancē viegli neklātos. Sandra Grosberga, kaut gan ar ne pārāk izcilu sniegumu, tomēr kārtējo reizi pārspēja ne tikai savas vienaudzes, bet arī 20 grupas meitenes.

Arī otrajā dienā juniori ne sieviešu, ne vīriešu konkurencē labāko sešinieka cienīgus rezultātus neuzrādīja, līdz ar to naudas balvu sadale palika tikai elites grupu ziņā.

Otrajā dienā nestartēja Igaunijas sportisti, līdz ar to vairākiem Latvijas sportistiem pavērās iespēja iegūt naudas balvas. Agri ar labu laiku, bet ne tik labu sniegumu finišēja Edgars Bertuks, kurš pirmajā dienā bija tikai 8. Edgara laiku pārspēt nespēja arī Andris Jubelis, Artūrs Pauliņš un Kristaps Jaudzems, toties atkal ar lielisku laiku finišēja Dimitrijs Cvetkovs, uzstādot latiņu Mārtiņam Simajam, kurš startēja pēc viņa. Lai arī skatītāji gaidīja un cerēja, ka varbūt Sirmajam izdosies atgūt vakardien zaudēto, tomēr arī šodien Tsvetkovs bija nepārspējams, pārspējot Sirmo par 38 sekundēm. Jāpiebilst, ka, gatavojoties Rīgas Kausiem, Dmitrijs Cvetkovs aizvadīja nedēļu ilgu treniņnometni, tostarp arī piedaloties tautas orientēšanās sacensībās "Magnēts".

Sieviešu elitē skaidrs bija, ka cīņa par uzvaru notiks starp Aušrini Kutkaiti un Sandru Paužati, bet lielāku interesi skatītāju vidū raisīja cīņa par trešo vietu, kurā, pēc Šarkas Svobodnas aizbraukšanas, šķita, ka iesaistīsies Laura Vīķe un Krista Mihailova. Sandra Paužaite finišēja pirmā no nosauktajām sportistēm, bet nebija ilgi jāgaida līdz viņu otrajā dienā un kopvērtējumā pārspēja cita lietuviete Aušrine Kutkaite. Atlika intriga par trešo vietu. Kamēr komentētāji pievērsās Lauras Vīķes un Kristas Mihailovas duelim, gluži negaidīti abas minētās apsteidza “Kurzemes Pavasara” uzvarētāja Indre Valaite, aiz sevis atstājot Lauru Vīķi, Kristu Mihailovu un Ievu Brici, kurai īpaši labi sanāca skrējiens otrajā dienā.

Daudzi sportisti, it īpaši ārzemnieki, izteica apmierinātību ar sacensību kvalitāti un solīja pacensties atvest savus klubus gan uz Klubu Stafetēm, gan uz nākamā gada Rīgas Kausiem, kas notiks Buļļusalā. Arī Rīgas Kausu organizatoru komanda ir pagodināta, ka sacensības apmeklēja tik daudz dalībnieku un cer, ka visi patīkami pavadīja laiku, un tiem, kuriem gadījās kādas neveiksmes, ar tādām nebūs jāsastopas nākamajās sacensībās.

Sacensību mājaslapa ar foto, rezutātiem, paraugkartēm.

 

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu