Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaJukola 2012

Gada lielākās orientēšanās stafetes "Jukola" šoreiz norisinājās pie Helsinkiem un pulcējā rekodskaitu - 16 000 - dalībniekus. Gan vīriešu, gan sieviešu stafetes acensībās piedalījās arī Ausekļa komandas, tradicionāli jau esot ar lielāko pārstāvniecību starp latviešu klubiem.

5 sieviešu komandas un  7 vīriešu komandas - šāds skaits komandu izpelnījās ievērību arī Jukolas komenētājiem, kuri, pieminot plašāk pārstāvētās komandas, nosauca arī IK "Auseklis" un pat izdarīja to pareizi!

Kā jau tas bieži ir bijis, Venlas jeb sieviešu stafetes laikā saule pamatīgi cepināja atklāto lauku, kurā bija ierīkots grandiozs sacensību centrs. 1260 sievietes pēc starta šāviena traucās savās distancēs, līdz kuru sākumam vien bija jāveic kilometru garš nežēlīgs skrējiens līdz K punktam. Ausekļa pirmo komandu pirmajā etapā pārstāvēja Jolanta Bura, kura finišēja kā 398., aptuveni 2.5 minūtes aiz 2. komandas skrējējas Ilze Vilks, kura stafeti nodeva kā 328. Otrajā etapā abu komandu skrējējas distanci veica kopā un Jana Lepiksone no pirmās un Ildze Straume otrās komandas finišēja viena aiz otras, 468. un 469. vietā, zaudējušas pirmā etapa pozīcijas. Pirmie divi etapi bija īsāki par sekojošajiem, tāpēc tieši trešajā etapā pa īstam sāka izšķirties galējais sacensību rezultāts. Lieliski savu etapu veica Rūta Plakane no 1. komandas, paceļot komandu par 138 vietām un trešajā etapā raidīja Amandu Zīlišķi ar cerībām uz vietu 300niekā - 330. vietā. Otrās komandas Liene Veispale, lai arī ilgu laiku turējās kopā ar Rūtu, tomēr līdz galam tempu neizturēja un stafeti nodeva 430. vietā. Pēdējā etapā Amanda pēc diviem kilomtriem bija nonākusi jau 303. vietā, bet tad sekoja kļūdas un nācās atkāpties līdz 373. vietai finišā, kas ir par 62 vietām vājāk, kā pagājušājā gadā. Otrajā komandā pēdējo etapu veica Inta Mihailova un, lai arī bija iespēja uzlabot pagājušā gada rezultātu - 427. vietu, tomēr finišēja kā 440. Trešo labāko rezultātu uzrādīja 5. komanda, kuru pēdējā etapā līdz 554. vietai aizveda Gunta Raituma. Auseklis 4 finišēja kā 948. komanda un Auseklis 3 kā 1001. Visām sieviešu komandām bija ieskaitīti rezultāti, kas ir apsveicami.

Skatoties Venlas izšķirošos notikumus cīņā par uzvaru, latviešiem bija pamats būt ieinteresētiem un lepniem, jo pēdējā etapā par uzvaru cīnījās inga Dambe Paimion Rasti sastāvā. Lai arī nācās finišēt kā otrajai, Ingas panākums ir atkārtots labākais latviešu sasniegums Jukolā - uzvarējis vēl neviens nekad nav.

Ingas Dambes komentārs LOF.LV: "Mana kluba pirmā komanda bija stipra kā nekad, un man bija tas gods skriet pašu atbildīgāko un satraucošāko etapu – pēdējo, pateicoties veiksmīgajam startam pirms nedēļas somu atlasēs uz Pasaules čempionātu, kad uzvarēju garo distanci. Iesildīties devos, kad jau komentētājs skandināja, ka esam līderos. Kas man par atbildības nastu! Satraukumu nomainīja prieks, tiklīdz stafešu maiņas laukumā redzēju nākam trešā etapa skrējēju Katri. Norvēģu kluba Halden skrējēja Anne Margrete Hausken-Nordberg distancē devās 16 sekundes pirms manis, aiz viņas dāniete Maja Alm. Pirmā doma bija censties abas panākt, bet līdz K punktam atstarpi neizdevās samazināt, un mežā viņas nozuda jau ārpus redzamības. Un tas bija pat labi, jo mums bija atšķirīgi farsti, un manējais bija iesāņus pa kreisi. Distancē bija pārsteidzoši daudz citu etapu skrējēju. Nācās pielietot veiklību, lai tiktu pa ciņiem un mētrām garām. Uz akmeņaina kalna klajuma priekšā manīju abas konkurentes. Tad atkal lejā egļu biezoknī viņas nozuda skatam. Doma, ka mums ir atšķirīgi izkliedes punkti, lika orientēties pašai, taču izrādījās, ka šajā distances posmā nebija izkliedes, jo tas bija tikai pēdējiem etapiem, tādēļ arī citu etapu skrējējas vairs netraucēja. Turēju acīs norvēģieti kā labu orientieri, bet pēc TV KP viņa paņēma nedaudz par labi - nogriezu taisnāk, viņas ātrums palielinājās no kalna lejā. Tad viņa aizgāja variantā pa labi. Es izvēlējos taisni, jo domāju, ka tas ir visātrākais. Aiz manis dāniete. Taču novirzos uz labo kalna grēdu. Kļūda! Punkts uz nogāzes klintiņa aiz zaļumiem. Daudz kritušu koku, tāpēc izlemju doties līdz pat takai un ņemt KP no lejas. Dāniete arī kaut kur aizmugurē. Pie nākamā KP redzu izskrienam norvēģieti. Palielinās cīņasspars. Kāpinu ātrumu, cenšoties viņu panākt. Atkal distances posms, kurā pilns ar iepriekšējo etapu skrējējām, arī no mana kluba. Ienāk prātā doma, ka esmu pārāk pieklājīga - vajag vairāk lauzties garām. Lai ātrāk tiktu uz priekšu, izvēlos skriet pa purvu. Aiz tā pēkšņi uz takas priekšā dāniete. Tātad ir bijis kāds labāks variants. Izlemju izmantot taku un punktu ņemt gar kalna kreiso pusi. Dāniete aiziet pa labi. Atzīmējos punktā un prom uz nākamo. Satieku dānieti, kas pēta karti (viņai cits izkliedes punkts). Ar mazu loku ierodos punktā egļu biezoknī pie pauguriņa. Priekšā nozib norvēģiete. Starp mums ir kādas 10 sekundes, kas pāri laukam skrienot pa marķēto posmu nav sadeldējamas. Viņa pazūd starp citām skrējējām. Tālāk izvēlos variantu pa labi uz lauku, jo liekas, ka tas ātrākais. Bet izrādās, ka lejup nogāze ir zāļaina un ar kritušiem kokiem. Tas kavē. Norvēģieti redzu krietnā gabalā pa ceļu aiz TV punkta. Atkal ņemu citu variantu, jo nav ko zaudēt. Spēki galā, arī orientēšanās mazliet vairs neiet, bet tas vairs neko neizšķir. Mani pie tiltiņa sagaida komandas biedrenes ar kluba karogu, un mēs visas ieskrienam ar uzvarētāja sajūtu. Otrā vieta! Tas ir kluba augstākais sasniegums Jukolā"

 

Tuvojoties vakaram pār saulaino lauku pārvilkās draudīgi lietus mākoņi un pāris lietus lāses lika bažīties vai tikai Jukola nepārvērtīsies dubļu vannā. Tomēr bažas neapstiprinājās un uz vīriešu Jukolas startu 11 vakarā debesis bija mākoņainas un mežs tumšs, bet sauss. Pirmais etaps ar 1600 komandām kilometru garajā starta skrējienā, kā allaž, bija viens no orientēšanās sezonas kulminācijas punktiem.

Visiem Latvijas orientieristiem pirmajā etapā bija tas gods vērot, kā veidojas vēsture - Edgars Bertuks, kurš gan pārstāvēja savu somu klubu, izdarīja neiespējamo - aizbēga no visa lielā skrējēju bara un finišēja cēlā vientulībā Jukolas pirmajā etapā ar minūtes atrāvienu pār visiem citiem konkurentiem. 

Lūk, komentārs, ko Edgars sniedza LOF.LV: "Savu skrējienu iesāku samērā traģiski, jo pirmā punkta atrašana man prasīja aptuveni divas minūtes vairāk nekā līderiem un šis fakts pierāda, ka pieredzes nekad nevar būt par daudz – 1,2 km garo, marķēto posmu līdz starta punktam skrēju ar nelielu rezervi, lieki neriskējot, bet šajā gadījumā būtu atmaksājies doties mežā vienam no pirmajiem un izvēlēties savu variantu. Pat tad, kad jau biju apzinājies savu kļūdu, KP rajonā bija tik daudz drūzmēšanās un gaismu, ka gluži vienkārši neieraudzīju pašu kontrolpunktu un turpināju zaudēt laiku. Biju gandrīz pārliecināts, ka līderus nepanākšu, jo iesākumā apsteigt citus pirmā etapa skrējējus bija sarežģīti (tajā brīdī atrados aptuveni 750. pozīcijā). Vēl mazākas izredzes kļuva pēc nepareizā farsta apmeklēšanas 3. KP (~20” kļūda). Sapratu, ka vienīgā iespēja panākt līderus ir izvēloties „savus” variantus tā, lai tie kaut nedaudz atšķirtos no bara instinkta. Tas man izdevās samērā labi un distances pusē panācu līderus (vēl gan nebiju pārliecināts, ka neviens nav aizmucis arī no viņiem). Izšķirošais pavērsiens bija garais etaps un farsti uz trīs punktiem pēc kārtas. Pusceļā izvēlējos skriet vairāk taisni un paliku viens, taču tas atmaksājās, jo nonākot KP rajonā nekļūdīgi atradu savējo punktu un turpināju ceļu viens. Pēc klusajiem mediju aplausiem marķētajā posmā pāri pļavai sapratu, ka esmu pirmais un pēc ~1’ atskatoties atpakaļ neredzēju nevienu. Distances beigu daļu skrēju ļoti uzmanīgi, izvēloties stabilus variantus (to gan nebija daudz) un izjutu neaprakstāmas sajūtas šķērsojot, jau pieminēto, finiša tiltu. Vēlreiz paldies visiem bļāvējiem, saucējiem, kliedzējiem, atbalstītājiem, faniem un īpaši smalkajai balstiņai, kuru varēja dzirdēt pat TV translētajā video no Jukolas stafetēm."

Iedvesmoti, līdzjutēji varēja gatavoties paši saviem startiem. No Ausekļa vīriem pirmais finišu sasniedza Zigmārs Gaiis, kuram gan distance bija bijusi nedaudz par smagu un spēku izsīkums neļāva noturēties līdzi zviedru klubā skrienošajam Edgaram Laķim, ar kuru visi farsta kp sakrita - tā būtu bijusi iespēja finišēt simts vietas augstāk par 291. vietu. Otrajā etapā Daniils Ozoliņš ar teicamu 102. vietu savā etapā pacēla komandu uz augsto 167. vietu! Tiešām teicami veikts nakts etaps. Diemžēl trešajā etapā atkārtojās pagājušā gada scenārijs, kad Ausekļa Jukolas "motors", jeb komandu organizētājs un kluba vadītājs šājās sacensībās, Aivars Mihailovs, otrajā garākajā stafetes etapā (14.1km) zaudēja spēkus un vietas. Nācās zaudēt 174 vietas līdz 341. pozīcijai. Arī pārējām Ausekļa komandām nakts etapos pārāk labi nevedās un otrā labākā pēc trešā etapa bija Auseklis 3, - 590. vietā. Turpinājumā bija divi īsākie etapi, kas tika veikti pa rītausmu un pārējie divi, no kuriem pēdējais ir pats garākais. Guntars Polis un Arnis Grasis stabili veica savus etapus un pacēla komandu līdz 294. vietai. Kaspars Semēvics priekšpēdējā etapā izpelnījās komentētāju uzmanību, ierodoties finišā laikā, tas ir, pirms kopējā starta tiem, kas nav paspējuši sūtīt savu pēdējo etapu distancē līdz kādam konkrētam laikam. Pirms pēdējā etapa Auseklis 1 atradās 312. vietā un mērķis, protams, bija uzlabot pagājušā gada 291. vietu. Ints Ulmanis veica savu etapu stabili un pacēla komandu līdz pat 288. vietai, apsteizot Mežmalas MTB komandu un kļūstot par 5. labāko latviešu komandu šajās stafetēs. Otru labāko Ausekļa rezultātu pārsteidzoši uzrādīja Auseklis 4, kurus Guntis Mišins pēdējā etapā pacēla līdz 458. vietai, kas ir 300 (!) vietas labāk, nekā pagājušogad. Valērijs Stūris Auseklis 3 aizvadīja līdz 609 vietai, kas arī ir uzlabots rezultāts, Auseklis 7 ar Arni Kļaviņu kā izšķirošo etapu ierindojās 1062 vietā, bet Jānis Šnepste aizveda savu komandu - Auseklis 6 līdz 1165. vietai finišā. Otrā komanda, diemžēl neatzīmējās visos pareizajos kontrolpunktos un tika diskvalificēta.

Sacensību mājaslapa.

Rezultāti

Foto.

Raksts LOF.LV

Kārtējā Jukola ir aizvadīta un nākamais lielais kluba pasākums - Klubu Stafetes notiks Garkalnē, 2. septembrī.

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu