Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaPČ garās distances kvalifikācija

Svētdien Pasaules Čempionāta progrmmā bija paredzēta garās distances kvalifikācija. Finālam kvalificējās trīs no četriem Latvijas izlases sportistiem - vienīgais ārpus fināla palika Mārtiņš Sirmais. Kalvis Mihailovs kvalificējās kā 13., Inga Dambe bija augstajā 4. vietā savā kvalifikācijas grupā, bet visus atbalstītājus iepriecināja Edgars Bertuks, esot pārliecinoši labākais savā kvalifikācijas grupā.

Šodienas distances piedāvāja ātras (labākajiem temps zem 5min/km) distances pa mežu ar samērā lēzenām reljefa formām, daudz ceļiem, veģetāciju, kas mainījās no ļoti labi skrienamas līdz ārkārtīgi "zaļām" teritorijām, kur varēja iepīties ērkšķos vai cieši saaugušos krūmos.

Ingas Dambes kvalifikācijas grupas distance:

Foto no worldofo.com sportista profila.

Kā pirmais no Latvijas izlases sportistiem šodien uz starta stājās Mārtiņš Sirmais, kuram distancē nācās cīnīties ar traumas radītajām sāpēm:

"Orientēšanās nebija grūta. Jau treniņu laikā novērtējot apvidu, sapratu, ka dominēs ātrums. Reljefs lēzens, baltā meža skrienamība ļoti ātra, bet galvenās grūtības rodas zaļājos, kur grūti noturēt virzienu. Centos cik varēju, bet ātrums nebija ar mani, jo skrēju caur sāpēm, kuras jau lika manīt distances sākuma daļā. Kļūdās līdz ~2 minūtēm."

Sirmais savā grupā ierindojās 19. vietā, 2:51 aiz kvalificēšanās robežas.

Foto no worldofo.com sportista profila.

Nedaudz vēlāk līdzjutēju uzmanība pievērsās Kalvim Mihailovam, kurš distancē pamanījās pat nodemonstrēt savu labo sirdi:

"Distancē pieļāvu daudz sīkas kļūdas, kas šajā apvidū bija ļoti izšķirošas, tādēļ arī nevarēju ierindoties augstākā vietā savā hītā. Finālā esmu, tāpēc starts vērtējams kā labs. 
P.S. Uz pirmo kontrolpunktu palīdzēju Kenijas sportistam Pīteram Ndžuganam (Peter Njuguna), kurš gandrīz ar asarām acīs lūdza palīdzību."

Kā jau Kalvis rakstīja, finālā viņš iekļuva, un to izdarīja ar dalītu 13.vietu un gandrīz pusotras minūtes rezervi.

Foto no worldofo.com sportistes profila.

Neilgi pirms Edgara Bertuka savā distancē devās Inga Dambe, kuras skrējiens izdevās gana pārliecinošs, lai ar 4.labāko rezultātu savā grupā kvalificētos finālam:

"Skrējās ļoti labi un distance viss izdevās izņemot uz 2. kontrolpunktu, kur sajaucu taciņas caur zaļajiem. Mežs bija skrienamāks nekā biju gaidījusi. Vienā biezoknī izbaidīju stirnēnu un sabijos pati arī."

Foto: worldofo.com

Foto no worldofo.com sportista profila.

Edgars Bertuks, startējot pēdējais savā grupā, jau no paša distances sākuma pierādīja savu ātrumu un visos radio punktos bija stabils līderis. Tāds Bertuks bija arī finišā, tuvāko sekotāju apsteidzot par 1:14 un vienīgais no visiem dalībniekiem apsteidzot organizatoru plānoto uzvarētāju laiku:

"Iesildoties jutos labi un biju sevi noskaņojis pacīnīties par labu starta vietu finālam. Distance nebija sarežģīta, tomēr pie tik augsta skriešanas ātruma kļūdas mēdz rasties "uz līdzenas vietas". Iesākot distanci, sapratu, ka ar ātrumu problēmu nebūs un atlika atsrādāt tehnisko pusi, kas man veiksmīgi izdevās. Sīkās neprecizitātēs zaudēju aptuveni 1 minūti. Distances beigu daļā panācu poļu izlases sportistu Vojceku Kovaļski (Wojciech Kowalski) un nedaudz "atslābu", kas maksāja pāris sekundes. Arī tikšanās ar suni ceļā uz pirms pēdējo KP beidzās veiksmīgi - ar apstāšanos, bet bez asins izliešanas. Sākumā biju nedaudz pārsteigts par rezultātu, bet tas tikai nozīmē to, ka sajūtas nepievīla."

Edgara Bertuka karte ar ceļu:

Komandas vadītājs Jurģis Krastiņš ir apmierināts ar izlases sniegumu un rakstīja, ka "viss notiek pēc plāna!"

Garās distances fināls notiks ceturtdien, 19.jūlijā, bet rīt sacensības turpināsies ar pēdējās kvalifikācijas sacensībām - vidējo distanci.

Sacensību mājaslapa.

Šodienas rezultāti.

Latvijas izlases foto.

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs, Kristīne Kokina, LOF preses dienests

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu