Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaEdgars Bertuks izcīna otro medaļu Pasaules orientēšanās čempionātā

Šodien Latvijas orientēšanās izlases līderis Edgars Bertuks atkal pierādīja savu piederību pasaules sporta elitei un izcīnīja bronzas medaļu Pasaules orientēšanās čempionāta garajā distancē. Šī Edgaram 2012. gada čempionātā ir otrā medaļa, kuru nu var pievienot otrdien vidējā distancē izcīnītajai zelta medaļai.

18,3 kilometrus garajā distancē Bertuks finišēja ar laiku 1:39:13, no uzvarētāja norvēģa Olava Lundanesa (Olav Lundanes) atpaliekot par 4 minūtēm un 31 sekundi. Otro vietu izcīnīja Šveices sportists Matiass Mercs (Matthias Merz). Edgars distanci iesāka salīdzinoši lēni, jo pirmajā radio punktā ieņēma 7. vietu, tomēr vēlāk spēja kāpināt tempu un finišā pat atrauties no ceturtās vietas ieguvēja Francijas skrējēja Filipa Adamski (Philippe Adamski).

Foto no worldofo.com sportista profila.

Otrs Latvijas vīru izlases dalībnieks garās distances finālā Kalvis Mihailovs savu skrējienu iesāka ļoti labi, jo pirmajā radio punktā uzrāda piekto labāko laiku, tomēr distances beigu daļā pieļautās kļūdas un nedaudz krities ātrums, neļāva šo pozīciju noturēt. Beigu rezultātos Kalvim tāpat ļoti atzīstamā 16. vieta (+11:50). Turklāt, tieši viņš varētu būt tas sportists, kas garās distances finālā, visilgāk sēdēja uz uzvarētāju sarkanā dīvāniņa, jo ļoti ilgu laiku bija sacensību līderis.

Sievietēm 12,4 km garajā distancē uzvarēja favorīte šveiciete Simone Nigli-Ludēra (Simone Niggli-Luder), bet Latvijas orientieriste Inga Dambe izcīnīja 21. vietu (+14:23). Tas arī viennozīmīgi ir labs sasniegums, turklāt, Inga veica stabilu un drošu skrējienu.

Līdz šim šis čempionāts Latvijas izlasei un visiem Latvijas orientieristiem ir bijis neticamu emociju un pārdzīvojumu piepildīts. 
Paldies visiem skrējējiem par dāvāto prieku just līdzi.

Pasaules čempionāts noslēgsies sestdien, kad paredzētas stafetes sacensības. Latvijas vīru izlase noteikti nu tiks pieskaitīta pie favorītiem. 

Latvijas orientēšanās federācijas prezidenta Pētera Apiņa komentārs: 
"Edgara Bertuka sasniegums ir unikāls ne tikai tādēļ, ka divas dienas pēc uzvaras tehniski sarežģītajā Pasaules čempionāta vidējā distancē viņš spēja koncentrēties jaunam panākumam. Šodien Šveicē, vairāk nekā 18 kilometrus garajā kalnainajā distancē ar sarežģītu apvidu ātrums nereti bija zem trim minūtēm kilometrā, pie kam sacensību beigu posmā Edgara ātrums bija ievērojami lielāks nekā abu pirmo vietu ieguvējiem. Domāju, ka šobrīd Edgars ir Latvijas dzelzs vīrs, Latvijā nav neviena cilvēka ar šādu funkcionālu sagatavotību. Mēs, protams gaidam no Latvijas sportistiem arī medaļas stafetēs. Vairāk nekā 75 gadus ilgā Latvijas orientēšanās sporta vēsture ir vainagojusies ar izciliem panākumiem."


Visi sacensību rezultāti, kartes, spliti un cita informācija atrodama organiztarou mājaslapā: http://www.woc2012.ch/

© www.magnets.lv | Kristīne Kokina, LOF preses dienests

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu