Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaKlubu Stafetēs otro gadu pēc kārtas triumfē OK “Ozons”

Garkalnes mežā jau devīto gadu notika Latvijas orientēšanās klubu sacensības septiņu etapu stafetēs, kurās katru kluba komandu pārstāvēja 10 dažādu dzimumu, vecuma un meistarības pakāpes orientieristi. Kopā sacensībās piedalījās 23 klubi un 61 komanda, jo vairāki klubi tika pārstāvēti ar vairāk nekā vienu komandu. Rekordu šajā ziņā uzstādīja organizatoru klubs IK “Auseklis” ar 12 komandām, kam tuvākie sekotāji bija OK “Ziemeļkurzeme” un “Ozons” ar 5 komandām katrs. Par uzvarētājiem otro gadu pēc kārtas kļuva Ozons I.

Sacensību centrs bija iekārtots pamestā karjerā, kura dabiskais iekārtojums tika izmantots, lai sacensības būtu skatāmas komandas biedriem un līdzjutējiem, kas sekoja savas komandas gaitām. Tomēr smilšainais pamats, pa kuru bija jāveic gan starta skrējiens, gan finiša, bija izaicinošs, it īpaši stāvais lejupceļš uz starta “K” punktu.

Pirmajā etapā, kā parasti, kopējais starts izdevās iespaidīgs un straujāko sportistu skrējiens lejup pa jau pieminēto nogāzi bija ievērības cienīgs skats. Apvidus, kā jau parasti Klubu Stafetēs, bija ātrs un orientēšanās sarežģītība piemērota visiem dalībniekiem. Bet tas nenozīmēja, ka netika pieļautas kļūdas, kas ietekmēja gala vietu sadalījumu! Pirmajā etapā pie skatītāju kp bija izveidojusies 7 līderu grupa, kurai sekoja pāris atsevišķi skrējēji un tad jau arī pārējās komandas plūda cauri skatītāju kp vienlaidus straumē. Finišā vairāki skrējēji ieskrēja ļoti tuvu viens otram, bet visvairāk ātruma finiša spurtam palika Artjomam Rekuņenko no Mežmalas MTB komandas, kurš, gluži kā pagājušajā gadā, ieguva pirmā etapa līdera medaļu. Pirmajā etapā visas favorītkomandas nezaudēja daudz laika un, kā Ozona komandas pirmā etapa veicējs Marģers Kietis sacīja pēc finiša, ka viņa zaudētās 4-5 minūtes Klubu Stafetēs nav daudz. Kā vēlāk izrādījās, tieši tā arī bija.

Otrais etaps bija pāru etaps, kur reizē skrien divi komandas dalībnieki, vispirms katrs veic savu distances daļu, tad satiekas speciāli tam paredzētajā teltī, apmainās ar kartēm un veic to distances daļu, kuru iepriekš veica pārinieks. Stafeti nākamajam etapam abi nodod kopā. Šajā etapā pirmajā vietā finišēja OK Saldus Oskars Zērnis un Viktors Mateičs, bet arī pārējās komandas neatpalika tālu, vairākas komandas šajā stafetes brīdī vēl bija samērā augstās pozīcijās.

Trešais etaps atkal bija individuālais, to skrēja vairāki elites orientieristi, un šeit jau sāka izkristalizēties potenciālās sacensību līdervienības. Jānis Peilāns no Kāpas komandas šeit ieguva vairāk nekā 4 minūšu pārsvaru pār sekotājiem, kas bija Jānis Sārs no Mežmalas komandas un izcili etapu veikušais Ivars Žagars no Ozona. Arī Auseklis šajā etapā pietuvojās līderiem, jo Edgars Laķis finišēja tūlīt aiz Ivara Žagara.

Ceturto etapu veica vairākas sieviešu elites skrējējas un savu līderpozīciju saglabāja Kāpas komanda, kurai šajā etapā skrēja Madara Šinke un Madara Šadrina, savukārt handikapu samazināja Ausekļa pārstāves Beāta Zaļaiskalna un Rūta Plakane, bet arī citas komandas nebija tālu un varētu teikt, ka vēl arī pēc šī etapa nekas nebija izšķirts.

Piektais etaps ir tas, kurā visuzskatāmāk tiek nodemonstrēta Klubu Stafešu ideja, jo tajā plecu pie pleca sacenšas orientieristi vecumā līdz 12 un no 70 gadiem. Gluži kā pagājušajā gadā, arī šogad šajā etapā par līdera godu sacentās Rihards Gailis no Ausekļa un Rodrigo Slaviņš no Ozona. Finišā Rihards Gailis ieskrēja pārliecinoši pirms Slaviņa, bet drīz vien Ausekļa komandas prieks pārvērtās izmisumā, jo kā zibens spēriens no skaidrām debesīm nāca ziņa, ka jaunais sportists sacensību karstumā bija atzīmējies nepareizajā kp. Līdz ar to Ausekļa komandai iespējamās uzvaras vietā nācās samierināties ar diskvalifikāciu, bet par līderiem kļuva Ozons. Šo etapu ļoti veiksmīgi veica citi sportisti - Alvis Grimza no Meridiāna otrās komandas ne tikai noturējās priekšā pirmajai kluba komandai, bet pat izvirzīja komandu iespējamajai cīņai par top3, arī Elīna Skopāne no Azimuta arī savai komandai rosināja cerības par līdzīgu rezultātu, kā arī Ainārs Breidaks no OK Arona/Madonas BJSS komandas šo etapu veica pārliecinoši, bet pāris vietas šajā etapā zaudēja Kāpas komanda.

Sestais etaps ir saīsināts pāru etaps, jo šajā abi dalībnieki skrien tikai katrs savu distanci un kartēm nemainās, finišā satiekas un nodod stafeti pēdējam, septītajam, etapam. Tieši šajā stafetes posmā kļūst skaidrs, kuras komandas cīnīsies par uzvaru klubu stafetēs. Par līderiem pēc šī etapa vēlreiz kļuva OK Kāpa ar Lauru Leibomu un Kendiju Aparjodi sastāvā, pēdējā etapā raidot Edgaru Bričonoku, viņām tuvu sekoja Madonas OK Aronas komanda, kuru otrajā pozīcijā izvirzīja Andris Rudzītis un Kristaps Indriksons, stafeti nododot Kristapam Ozoliņam, bet uz trešo vietu, tiesa, ne pārāk atpaliekot, atkāpās Ozona komanda, kurai šo etapu veica Ieva Veģere un Arta Jakovela, bet pēdējā etapā tika raidīts Anatolijs Tarasovs.

Septītajā etapā tika sasniegta šo sacensību intrigas kulminācija. Bija skaidrs, ka par uzvaru sacensībās cīnīsies trīs komandas. OK Aronas Kristapam Ozoliņam apņēmīgi tuvojās Anatolijs Tarasovs, bet ar pēdējiem spēkiem abiem līderiem sekoja Kāpas Edgars Bričonoks. Finišā Tarasovs no Ozona ieskrēja viens pats un varēja svinēt uzvaru kopā ar saviem komandas biedriem otro gadu pēc kārtas. Otro vietu, piekāpjoties tikai distances pēdējā daļā, ieguva OK Arona, bet trešo vietu saglabāja OK Kāpa. Uz ceturto vietu, ar labāko laiku pēdējā etapā, Smiltenes Azimuta komandu pacēla Artūrs Pauliņš, kurš apsteidza arī Meridiāna otro komandu, kura finišēja piektajā vietā. Par pēdējo apbalvojamo vietu izvērtās spraiga cīņa visas distances garumā, bet finišā pāris sekundes ātrāks bija Andris Kivlenieks no OK Ogres un septītais finišēja Oskars Rencis no Meridiāna pirmās komandas.

Arī šogad Klubu Stafetes izvērtās par īpaši spraigu un emocijām bagātu notikumu, kā arī par iespēju klubu biedriem pabūt kopā un sacensties plecu pie pleca. Šogad īpaši priecājāmies redzēt visas komandas, kuras piedalījās pirmo reizi un palīdzēja sasniegt jaunu dalībnieku skaita rekordu, kā arī ielūdzam visus klubus, kuri šogad vēl nepiedalījās. Uz nākamajām, desmitajām Klubu Stafetēm, kuras notiks Maksteniekos un, kurās pirmo reizi, iespējams, varēs izcīnīt ceļojošo Klubu Stafešu kausu. “Magnēts” un IK “Auseklis” ir pagodināti, ka šogad izvēlējāties pavadīt savu svētdienu mūsu sacensībās!

Sacensību rezultāti

Foto

Foto

Raksts ziemeļlatvija.lv

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu