Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaEdgara Bertuka tētis Uldis piecās dienās ar kājām noiet 200 km (Alūksne – Rīga)

27. septembrī plkst. 7.00 no savām mājām Strautiņos, Alūksnes novadā 2012. gada pasaules čempiona Edgara Bertuka tētis Uldis Bertuks uzsāka savu gājienu ar kājām uz Rīgu. Sākotnēji plānoto četru dienu vietā, Uldis šo ceļu veica piecās dienās un pirmdien 1. oktobrī plkst. 14.30 sasniedza Brīvības pieminekli, Rīgā.

Uldi no Strautiņiem pavadīja viņa orientēšanās kluba OK Alūksne/Ape draugi un vietējās Strautiņu pamatskolas skolēnu pulciņš. Jau pirmajos kilometros ik pa laikam kāds vietējais, ar automašīnas signālu pīpinot, uzmundrināja garā ceļa veicēju, daži pat piestāja un nedaudz pagājās līdzi. Pirmajā dienā Uldis veica garāku ceļa posmu, nekā bija ieplānojis un dienas gājienu beidza aiz Virešiem, pie Gaujas upes. Tas gan vēlāk izrādījās ne pārāk prātīgs lēmums, jo lielākas slodzes dēļ, nepatīkami piepampa un sāka sāpēt jau sen traumētais celis. Bet tas nemazināja Ulda apņemšanos nākošajā dienā ceļu turpināt. Par pirmajām naktsmītnēm parūpējās viesmīlīgā Dandenu ģimene no Gaujienas. 

Otro dienu Uldis uzsāka ar velosipēdu, lai iekustinātu sāpošo celi. Pēc pāris kilometriem velosipēdu stūma sev blakus un turpināja ceļu ar kājām. Grundzālē orientieristi vietējā trenera Māra Stabiņa vadībā bija sagatavojuši īpašu orientēšanās distancīti, kurā kontrolpunkti bija izvietoti kartē paralēli lielajam ceļa. Savukārt pie Smiltenes pagrieziena Uldi intervēja vietējā Vidzemes televīzija. Piektdien viņš arī sniedza telefoninterviju Latvijas Radio. Gājiena otrajā dienā Uldis bija plānojis tikt līdz Raunas pagriezienam, tomēr spēcīgā lietus dēļ maršrutu nācās saīsināt un trešā diena bija jāiesāk pie Raunas cepļa (110 km līdz Rīgai).

Naktī uz piektdienu Uldis viesojās Jaunraunā pie Kokinu ģimenes, tur tēta sāpošo ceļi mēģināja sadakterēt arī pats Edgars. Sestdienas rītā atkal pirmos divus kilometrus Uldis veica ar velosipēdu, bet pa pretējo ceļa pusi rīta rosmi pirms Latvijas čempionāta o-maratonā skrēja Edgars. Tālākais dienas ceļš līdz pat Augšlīgatnei tika pieveikts kājām, velosipēdu stumjot blakus. Dienā tika noieti 46,5 km. Šoreiz naktsmājas deva Ābolu ģimene Siguldā. 

Nākošajā rītā atkal Uldi nepatīkami pārsteidza lietus, tomēr tas kavēja tikai nedaudz un ap vienpadsmitiem dienā tētim, pēc noietiem aptuveni 10 kilometriem, pievienojās arī Edgars. Dienas gaitā gājēju pulciņu papildināja arī Edgara sieva Kristīne un orientēšanas draugs Valters Āboliņš. Arī svētdien dienas beigās laikapstākļi pārāk nelutināja, tomēr izdevās aiziet gandrīz līdz Garkalnei.

1. oktobris, pēdējā diena un pieveicamo kilometru skaits jau šķita pavisam mazs – „nieka” 25 kilometri. Arī pirmdienā pēdējos padsmit kilometrus ar Uldi kopā gāja Edgars un Brīvības pieminekli viņi sasniedza kopā.

Uldis Bertuks ceļā pavadīja 5 dienas un ar kājām nogāja 200 kilometrus, tādejādi izpildot sev pavasarī doto apņemšanos. Atgādinām, ka, kādā garlaicīgā skrējienā, viņš sev novēlēja – ja Edgars pasaules čempionātā izcīnīs medaļu, Uldis būtu gatavs ar velosipēdu no Strautiņiem aizbraukt līdz Rīgai, bet, ja Edgars izcīnīs zelta medaļu, tad šo pašu ceļu viņš ir gatavs veikt kājām. Jāpiebilst, ka līdz pat 17. jūlija vakaram, kad Edgars kļuva par Pasaules čempionu orientēšanās sportā, šīs abas Ulda apņemšanās nevienam nebija zināmas.

Uldis, Edgars un pārējā Bertuku ģimene saka milzīgu paldies visiem līdzjutējiem, naktsmītņu devējiem, pa ceļam ēdinātājiem, automašīnu signālu pīpinātājiem, labo vārdu teicējiem un visiem tiem, kas ar interesi sekoja līdzi Ulda trakajam piedzīvojumam. 

Kā daudzi no mums zina, trakajiem pieder pasaule – un iespējams Ulda nākotnē plānotais velobrauciens no Strautiņiem līdz Rīgai nu jau liksies pavisam vienkāršs uzdevums. Bet par to vēlāk.

Edgara Bertuka tētis Uldis piecās dienās 

ar kājām noiet 200 km (Alūksne – Rīga)

© www.magnets.lv | Kristīne Bertuka

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: agnese
IP: 46.109.175.65 @ 08.10.2012 | 14:08:30
Komentārs: interesanta apņemšanās. jauki, ka viss izdevās!

Vārds: Inis
IP: 87.110.105.206 @ 03.10.2012 | 22:40:32
Komentārs: Malacis..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu