Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaTautas Rogainings 2012

617 dalībnieki baudīja rudens ainavas Maltuves purva apkārtnē, piedaloties Tautas Rogainingā, kurā šogad varēja izvēlēties starp 4 un 8 stundu rogaininga distancēm, kā arī pirmo reizi varēja veikt orientēšanās maratona un pusmaratona distances - attiecīgi, 21km un 42km garas pavēles distances.

Pirmie dalībnieki sacensību centrā, kas, starp citu, bija tajā vietā, kur orientēšanās distancē savulaik devās Valsts prezidents Valdis Zatlers, ieradās jau agri, jo sagatavoties roganingam prasa daudz laika. Kartes tiek izdalītas krietnu laiku pirms starta un var sākties svarīgais plānošanas darbs. Pareizi izvērtēt savus spēkus attiecībā pret apvidus sarežģītības pakāpi un kontrolpunktu izvietojumu nav viegli, bet ārkārtīgi svarīgi, ja vēlas izbēgt no izmisīgas steigas kontrollaika beigās vai pat soda punktu iegūšanas, ja nu kontrollaiks tiek pārtērēts. Tikmēr pusmaratona un maratona dalībnieki ierodas sacensību centrā neilgi pirms starta un kāds vēl cenšas pieteikties tiem 15 minūtes pirms starta, nespējot izlemt, kuru distanci skriet - garo vai pavisam garo.

Starts visiem tiek dots vienlaicīgi un jau neilgi pēc tā sacensību centrs kļūst gandrīz pilnīgi kluss un tukšs. Tikmēr lielākā daļa dalībnieku vismaz uz pirmo kp vai pirmajiem diviem aizskrien, pēc tam jau izdalās tie, kas skries visas 4 vai 8 stundas un kuri baudīs apvidu ejot. Daži jau pašā rogaininga sākumā izmanto iespēju šķērsot kādu grāvi vai upīti "pa taisno" un iegūst slapjas drēbes uz visu atlikušo laiku, citi prātīgi meklē iespējas šķērsot dabiskos šķēršļus pa dabiskajiem tiltiņiem - pārkritušiem kokiem vai tamlīdzīgi. Kā pēc finiša daudzi teica, tad šis bija viens no slapjākajiem pēdējo gadu Tautas Rogainingiem.

Pirmie sacensību centrā atgriežas pusmaratona skrējēji, no kuriem ātrākais ir Jānis Tamužs, distanci veicot 2:10:39, distance ir bijusi vienkārša, bet patīkama - kā radīta garo distanču skrējējiem, kuri nav tuvās attiecībās ar orientēšanos. Starp sievietēm ātrākā ir bijusi Irita Puķīte ar laiku 3:06:05.

Nepaiet ļoti daudz laika un parādās pirmie 4h finišētāji, kuri ar smaidu uz lūpām skaita savus iegūtos punktus un dalās iespaidos par ekstrēmākajām distances daļām. Tad atliek tikai 15 minūtes līdz 4h finišam un piepeši sacensību centrs ir pilns un pie rezultātu nolasīšanas veidojās gara rinda. 4h šķiet piemērotākais formāts lielajai pastaigai ar bērniem, kuri jau ir gatavi piedalīties Tautas Rogainingā. Tie, kuri vēl nav līdz tam izauguši vai kuru vecāki ir devušies garākās distancēs, ir devušies pārgājienā Rūtas un Amandas vadībā. Drīz vien jau arī viņi, kopskaitā ap 60, parādās pār kalnu un stāsta vecākiem par dažādajiem uzdevumiem, kas viņiem bijuši pārgājiena laikā.

Dalībnieki pārģērbjas, uzēd organizatoru sarūpēto zupu un tad jau var sākties apbalvošana. Vislabāk 4h rogainingā veicies komandai "FMS" ar Kasparu Vītolu un Jāni Rancānu sastāvā - savākti 115 punkti. Mix grupā uzvar "Easy" komanda - Ilze Lapiņa un Aigars Actiņš - ar 106 punktiem un Sieviešu konkurencēl labākais rezultāts ir "Pas de Stress" komenadai (Dina Zobena un Ilze Krišlauka), 75 punkti. Ģimeņu konkurencē nepārspēta ir "Mēs jau nākam" jeb Laima Klauža un Edgars Bričonoks, kuri savāca 94 punktus.

Kad apbalvošana galā un autostāvvieta ir krietni tukšāka, organizatori gaida pirmos maratona finišētājus. Sieviešu grupā nevienas dalībnieces nav un ar GPS aprīkotie vīriešu grupas pārstāvji ir krietni izretojušies. Pirmais finišē Kaspars Zudrags ar rezultātu 5:46:55. No 13 startētājiem finišē 6. Izskatās, ka šīs distances ir veiksmīgs jaunieviesums un būs Tautas Rogaininga programmā arī turpmāk.

8h rogaininga finišētāji ierodas finišā jau krietni sagurušāki, bet arī apņēmīgāki un pat vairāk ir tādu komandu, kas cīnās līdz pat pēdējām sekundēm, lai iekļautos kontrollaikā. Šie rogainingisti pabija tādās kartes daļās, kur 4h veicēji nevarēja paspēt, līdz ar to arī stāsti ir citi - tomēr esence paliek tā pati - purvi un grāvji izsauc vislielāko sajūsmu.

Saule jau laižas uz rieta pusi un debesis iekrāsojās sārtos toņos, kad var sākties pēdējā apbalvošana šajās sacensībās. Vislabāko rezultātu 8h rogainingā uzrādīja veterānu komanda "Divi no Meridiāna", kuras sastāvā bija Valters Kaminskis un Aigars Leiboms - viņiem 209 punkti un labākais rezultāts gan MV (veterānu), gan MO (open) grupās.

Tuvākās sekotāju komandas ir no Igaunijas - "Carpe Diem! PRO" un "Ilmäraeksimatud" ir vienāds punktu skaits, bet par 8 minūtēm ātrāk finišēja pirmie. Tiek apbalvotas daudzas grupas un komandas - ar pilniem rezultātiem var iepazīties šeit.

Gan 4h, gan 8h apbalvošanā tika izlozētas vērtīgas balvas no Garmin - jaunākie sporta pulksteņi ar GPS funkcijām, īpaši piemēroti orientēšanās sacensību un treniņu analīzei!

Kartējais Tautas Rogainings ir noslēdzies veiksmīgi un gan organizatori gan dalībnieki (cerams) var ar gandarījumu atskatīties uz paveikto un ar cerībām raudzīties uz nākamo Tautas Rogainingu!

FOTO

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Agnese
IP: 94.101.228.240 @ 15.10.2012 | 12:57:39
Komentārs: 4-stundu rogaininga dāmu grupas 3.vietas ieguvēja komanda, necerot uz lielisku rezultātu, aizbrauca mājās nesagaidot apbalvošanu. Vai diplomu var saņemt ar novēlošanos?:)

Vārds: Edgars
IP: 85.254.222.191 @ 03.10.2012 | 14:03:00
Komentārs: Man liekas, ka Jānis šito nerakstīja...atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu