Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaLatvijas sporta ķēķī katram sava bļodiņa

Pasaules čempiona Edgara Bertuka dzīvesbiedre Kristīne Bertuka savā blogā ievietojusi rakstu par situāciju, kad Latvijas sportistu panākumi sportā tiek vērtēti, nevis raugoties uz to augstvērtību, bet gan to, kā atsevišķi sporta funkcionāri novērtē tā popularitāti un statusu kā olimpiskajam vai neolimpiskajam sporta veidam. Turpinājumā lasāms Kristīnes Bertukas teksts:

Beidzot bijām Alūksnē un piektdienas vakarā apmeklējām svinīgo pasākumu par godu 18. novembrim, turklāt tajā tika godināti alūksnieši dažādās nominācijās. Nominācijā „Sports” Alūksnes novada vērtīgāko piemiņas zīmi "Sudraba zīle" saņēma arī Edgars. Tātad alūksnieši joprojām atceras Edgara panākumus un joprojām ar tiem lepojas. Bet Rīgā, laikam ir cita atmiņas laika josla.
 
Vispār jau es šo rakstu nebiju plānojusi šādu, bet kaut kā emocijas ir tuvu griestu līmenim un jāspļauj tie vārdi ārā. Mazliet atkārtošos un uzsvēršu svarīgāko, 2012. gada 17. jūlijā Edgars Bertuks kļuva par pasaules čempionu orientēšanās sportā vidējā distancē. Šī sporta veida vēsturē tā ir pirmā zelta medaļa ne tikai Latvijai, bet arī visai Baltijai. Divas dienas vēlāk Edgars izcīnīja bronzas medaļu garajā distancē. Tātad Edgars viens izcīnīja tikpat medaļu komplektus, cik mūsu olimpieši atveda no Olimpiskajām spēlēm. Vienmēr esmu izjutusi dziļu cieņu pret visiem sportistiem, jo gluži vienkārši pati tāda esmu un droši vien vienmēr būšu. Tāpēc lepojos ar ikvienu Latvijas sportistu panākumu un jau sportista dalība olimpiskajās spēlēs, pasaules čempionātos, Eiropas čempionātos un citās augsta līmeņa sacensībās ir vērtējams kā liels panākums. Bet kaut kā Latvijā vienmēr ir kaut kādi mistiski dalījumi sporta veidos un mēs nekad, nekad nelepojamies vienlīdz daudz ar visiem saviem sasniegumiem.
 
Nedēļā, kad Edgars izcīnīja savus līdz šim lielākos panākums sportā, viņu pacilājoši pa telefonu sveica gan Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, gan Twitter vietnē apsveikuma teikumu bija ierakstījis Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, preses konferencē puķes Edgaram pasniedza Labklājības ministre Ilze Viņķele un Kultūras ministre Žanete Jaunzeme-Grende. Tāpat to dienu laikā apsveikumi tika saņemti no vēl vairākām Latvijas augstākajām amatpersonām. Iespaidīgi, vai ne? Bet tas laikam bija sen un visi par to ir aizmirsuši, jo spalvas mums patīk glaudīt tikai tad, kad tas ir izdevīgi. Vismaz mani šādas emocijas pārņēma tad, kad es ieraudzīju nominantus šī gada populārākā sportista titulam pasākuma „Latvijas gada balva sportā 2012” ietvaros. Protams, zinot arī iepriekšējo gadu pieredzi, kad orientēšanās sports ir bijis tāda pabērna lomā, lielas nebija manas cerības, ka šogad kaut kas varētu būt mainījies, bet sirdī esmu optimiste un katrā lietā mēģinu saskatīt kaut ko pozitīvu. Visi nominētie sportisti ir ar vārdu un es neapšaubu neviena sasniegumus, tomēr tendence ir skaidri redzama – tie visi ir olimpisko sporta veidu pārstāvji, turklāt, cik starp viņiem ir 2012. gada olimpiskie, pasaules vai Eiropas čempioni?
 
Un es esmu gandrīz pārliecināta (kur gan palicis mans optimisms?!), ka Edgars nesaņems arī maksimāli iespējamo valsts prēmiju par saviem sasniegumiem (Ls 10 000 pēc nodokļu nomaksas (MK noteikumi Nr. 26 „Noteikumi par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru”). Lieki laikam arī ir sapņot, ka Edgars varētu tikt izvirzīts, kādā citā nominācijā pasākumā "Latvijas gada balva sportā 2012". Toties es ne mirkli nešaubos, ka arī pēc gada vai diviem, kad Edgars vai kāds cits Latvijas orientierists sasniegs līdzvērtīgus rezultātus, pirmie sveicēji atkal būs Ministru prezidents, ministri un citi augsta ranga politiķi un valsts ierēdņi. Jo tas taču ir tik izdevīgi, iegūt tādus sasniegumus, lieki netērējoties! 

Bet tikmēr sportisti jau ir aizvadījuši savu šodienas pirmo treniņu.

 
"Magnēts" un Latvijas Orientēšanās federācija aicina visus orientieristus pievērsties šai tēmai un paust viedokli. Atbalstu tam, ka Edgars būtu jāiekļauj "Latvijas Gada balvas sportā 2012" nominācijā kā populārākais sportists, varēs paust 2. decembrī "Magnētā" Šmerlī, kur būs iespēja parakstīties zem atklātās vēstules, kuras teksts būs sekojošs:

"Aicinām,

 

Novērtēt orientēšanos, Latvijā populāru sporta veidu un tā sasniegumus. Aicinām vienot sporta sabiedrību, cienot visus Latvijā populāros sporta veidus un vērtējot tos kā līdzvērtīgus, nedalot tos Olimpiskos un neolimpiskos sporta veidos. Aicinām iekļaut 2012. gada Pasaules čempionu Edgaru Bertuku Latvijas gada balvas sportā 2012 līdzjutēju balsojumā par gada populārāko sportistu.

 

Pasaules čempioni orientēšanās sportā ir ieguvuši gada sportista titulus gan Šveicē, gan Somija. Kāpēc lai arī mēs nenovērtētu mūsu Pasaules čempionu?

 

Šobrīd „Latvijas Gada balva sportā 2012” līdzjutēju balsojumam par gada populārāko sportistu ir izvirzīti tikai olimpisko sporta veidu pārstāvji. Ņemot šo vērā, ļoti iespējams, ka arī pārējās nominācijās netiks pārstāvēti kādi Latvijā populāri neolimpiskie sporta veidi un to sasniegumi, izņemot motosportu, kam paredzēta atsevišķa nominācija. Bet Latvijā ir arī populāri neolimpiskie sporta veidi, piemēram, orientēšanās, florbols, sporta dejas, dambrete, karatē utt. Aicinām nediskriminēt sporta veidus pēc to piederības Olimpiskajai saimei, izcelt un vērtēt sasniegumus visos Latvijā populārajos sporta veidos."

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs, Kristīne Bertuka

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Jānis Tamužs
IP: 78.84.147.217 @ 29.11.2012 | 18:15:42
Komentārs: LOF cenšas ar visiem sev pieejamajiem kontaktiem ietekmēt šos notikumus, bet savāktie paraksti tiks izmantoti, lai šai situācijai pievērstu mediju uzmanību.

Vārds: Barons-->Ivetai
IP: 87.110.162.128 @ 29.11.2012 | 16:19:29
Komentārs: Svētdien Magnētā pie Alfas varēs parakstīt vēstuli LOKam. Un tad nu lai LOF vadība izlemj, ko darīt tālāk. Mans ierosinājums šo vēstuli nosūtīt LOK, IOF un visu citu valstu OF. Kaut vai kā informāciju par LOK attieksmi pret OS Latvijā.

Vārds: iveta
IP: 159.148.155.1 @ 29.11.2012 | 16:05:57
Komentārs: LOK atbilde neteiksim ka ir ļoti loģiska. Kaut kas jādara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vārds: Mārtiņš Ozoliņš
IP: 217.28.50.180 @ 29.11.2012 | 12:32:50
Komentārs: ...jā, Olimpiskās spēles ir "tikai" katru otro gadu.

Vārds: Barons
IP: 87.110.162.128 @ 29.11.2012 | 10:53:27
Komentārs: Pārsūtīju Latvijas orientieristu aicinājumu Aldonim Vrubļevskim un saņēmu lūk šādu atbildi : "Latvijas Olimpiskā komiteja ciena un novērtē jebkura Latvijas sporta veida un sportista vai komandas sasniegumus. Taču šogad LOK kā LGBS pasākuma rīkotājs un finansētājs. ņemot vērā 2012.gada Londonas Olimpiskās spēles un to, ka Olimpiskās spēles nenotiek katru gadu, balsojumam par populārāko sportistu izvēlējās moto - nosakām populārāko starp labākajiem Olimpiskajā gadā (olimpiskajos sporta veidos). Tas nenozīmē, ka tāpat būs nākamā gadā. Jebkura cita sporta veida, arī neolimpisko sporta veidu pārstāvji tiks iekļauti nominantu skaitā citās nominācijās, piemēram, labākais sportists vai sportiste, uzlecošā zvaigzne, par cīņas gribu utt. Vēlot sekmes" Negribas pat komentēt. Tas ir pretīgi, lai neteiktu vairāk.....atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu