Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

Afiša2012. - kāds tas bija?

Tuvojoties gadu mijai, pierasts atskatīties uz pagājušo gadu - šis gads Latvijas orientēšanās vēsturē ieiet ar vairākiem sasniegumiem.

Janvāris

Sākās orientēšanās ar slēpēm sezona un EST-LAT līgas posmi.

LČ Priekuļos Andris Kivlenieks un Kristīne Veita uzvar sprinta distancēs, abi sportisti iegūst arī otras zelta medaļas, OK "Ogrei" un OK "Purva Bridējs" uzvarot stafetēs.

Februāris

Ukrainā vienlaicīgi notiek Eiropas Čempionāts, Pasaules Junioru čempionāts, Eiropas Jauniešu čempionāts un Pasaules veterānu čempionāts orientēšanās ar slēpēm.

Nauri Raize iepriecinā ar 6.vietu garajā distancē PČ junioriem, J.Baunis ar 9. garajā distancē EČ jauniešiem un junioru PČ stafetē tiek izcīnīta sestā vieta (Nauris Raize, Nauris Neimanis, Jānis Baunis). Arī EČ tiek iegūta 6.vieta nāciju vērtējumā stafetē, startējot Raivo Kivleniekam, Edgaram Bričonokam un Andrim Kivleniekam

Marts

Latvijas ziemas orientēšanās sezona beidzas ar LČ vidējā un garajā distancē Kusā. Visas zelta medaļas šogad izcīna Andris Kivlenieks, sieviešu konkurencē vidējā distancē uzvar Laima Klauža, bet garajā distancē Kristīne Veita iegūst savu 3. LČ zelta medaļu sezonā

Aprīlis

Ar sacensībām "Kurzemes Pavasaris" sākās LK izcīņa un vasaras sezona Latvijā. Kuplo dalībnieku skaitu pārsteidz naktī uzsnigusī sniega kārta, padarot šīs sacensības Pokaiņu mežā par neaizmirstamām.

Maijs

LČ nakts orientēšanās par čempioniem kļūst Mārtiņš Sirmais un Līga Ārniece.

Eiropas Čempionātā izlase lieliski startē garajā distancē - M.Sirmajam 11.vieta, Ingai Dambei -10. Turpinājumā Latvijas vīriešu stafetes komanda sagādā nervus kutinošus brīžus, līdz pat trešā etapa vidum cīnoties par medaļām. Galu galā Edgars Bertuks, Mārtiņš Sirmais un Kalvis Mihailovs ieņem 6.vietu.

"A2" organizētais Baltijas Čempionāts Ratniekos beidzas ar Latvijas komandas uzvaru kopvērtējumā, bet zelta medaļas elitē aizved kaimiņi - garajā distancē Timo Silds un Sandra Paužaite, stafetē divas Lietuvas komandas. 

Jūnijs

LČ Dobelē, kur medaļas tika dalītas sprintā un garajā distancē, par divkārtēju čempioni kļūst Krista Mihailova, vīriešu elitē sprintā uzvar Renārs Roze un garajā distancē - Jānis Krūmiņš.

Tikmēr Pasaules Militārajā čempionātā Aija Skrastiņa uzvar gan vidējā gan garajā distancē, bet stafetē, komandā ar Lauru Vīķi un Kristīni Kokinu, ierindojās 2.vietā. Edgars Bertuks ieņem 6.vietu garajā distancē un stafetē kopā ar Andri Jubeli un Mārtiņu Sirmo paliek dažus metrus aiz bronzas medaļām - 4.vietā.

Pasaulē lielākajās stafetēs - Jukolā - Inga Dambe līdz pat distances beigām cīnās par uzvaru pēdējā etapā un galu galā izcīna otro vietu savai komandai - Paimion Rasti. Vēlāk vakarā Edgars Bertuks satricina orientēšanās pasauli, pirmajā etapā visus konkurentus apsteidzot par minūti un deviņām sekundēm.

 

Jūlijs

Latvijā lielākās orientēšanās trīsdienas - "Kāpa" - Vietalvā pulcē vairāk nekā 1400 dalībniekus. Uzvaras elites grupās izcīna Sirmais un igauniete Vanjuk.

No Eiropas Jauniešu čempionāta Francijā ar bronzas medaļu, kas iegūta sprintā, atgriežas Līga Valdmane. Mikum Puriņam 9.vieta garajā distancē.

Pasaules Čempionāta vidējā distancē Inga Dambe izcīna 9.vietu, bet Edgars Bertuks kļūst par pirmo Pasaules Čempionu Baltijas orientēšanās sporta vēsturē. Čempionāta turpinājumā Bertuks vēlreiz pierāda savu kvalitāti un izcīna bronzas medaļu garajā distancē.

Augusts

Pasaules Junioru Velo orientēšanās čempionātā Ungārijā ar divām piektajām vietām sprintā un garajā distancē "atzīmējās" Reinis Grende. Vēlāk Reinis Grende, Ēriks Gruzde un Atis Heinols iegūst 6.vietu stafetē.

 

Septembris

Prestižajās Klubu Stafetēs piedalās 61 komanda un uzvaru otro gadu pēc kārtas izcīna OK "Ozons"

LČ vidējā distancē un stafetē, kas notika Daugavpilī par čempioniem vidējā distancē kļuva Timo Silds un Kristīne Bertuka, bet stafetē - "Mežmalas MTB" un OK "Meridiāns" komandas.

Oktobris

Pēdējā LČ distancē - orientēšanās maratonā - abas zelta medaļas aizceļoja pie jaunās Bertuku ģimenes, pie Edgara un Kristīnes.

OK "Ziemeļkurzeme" veiksmīgi organizē Baltic Junior Cup Ventspilī un tikpat veiksmīgi tajā startē arī Latvijas izlase, pārliecinoši uzvarot komandu kopvērtējumā.

Novembris

Plašu ievērību un popularitāti izpelnās telpu orientēšanās sacensības bijušajā tabakas rūpnīcas ēkā.

Decembris

Edgara Bertuka panākumi tiek novērtēti - viņš tiek nominēts gada labākā sportista balvai "Gada Balva sportā", kā arī izpelnās lielāko atzinību no orientieristiem visā pasaulē, uzvarot worldofo.com rīkotajā "Gada Sasniegums orientēšanās sportā" balsojumā.

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Inese
IP: 176.106.170.218 @ 13.01.2013 | 10:26:00
Komentārs: O!O!O! tas tik ir ko vērts! Tā turēt!..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu