Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaAusekļa izlases nometne Madonā

Ausekļa izlase ziemas treniņnometni aizvadīja Madonā. 20 dažāda vecuma dalībnieki apguva slēpošanas un ziemas orientēšanās tehniku Smecersila sporta bāzē.

Paralēli tradicionālajai Ausekļa nometnei Inčukalnā 20 aktīvākie kluba biedri devās uz Vidzemes augstieni, kur Smecersila slēpošanas kompleksā aizvadīja 5 dienu treniņnometni ar treneri Baibu Smilu. Sniega segas biezums ļāva izmantot kvalitatīvu slēpošanas trasi, kuras garums pārsniedza 5 km, un ziemas orientēšanās karti.

Rīts ērtajās divstāvu mājiņās slēpošanas trases malā sākās ar pašu vārītu auzu putru, tējas krūzi un sapulci par dienas mērķiem un uzdevumiem. Dienas pirmajā daļā nodarbojāmies ar slēpošanas tehnikas apmācību un pilnveidošanu. Pirmajās dienās apguvām klasisko soli, stumšanos. Pēdējā dienā slidsoli un speciālu slēpošanas tehniku orientēšanās sacensībās. Ļoti vērtīgi bija arī bremzēšanas un pagriezienu tehnikas vingrinājumi, kas vēlāk ļāva krietni drošāk justies uz slēpēm stāvajos Smecersila nobraucienos un asajos līkumos pēc tiem. Katra nometnes dalībnieka sniegums tika vairākkārt filmēts, lai pēc tam no malas vakarā to kopīgi sīkāk analizētu pie ekrāna un labotu kļūdas.

Kamēr galvaspilsētā valdīja atkusnis, Madonā mūs pārsteidza gan spoža saule, gan sniegputenis, bet treniņgrafiku tas neietekmēja. Tāpat slavena vīrusa uzvaras gājienu apturējām saviem spēkiem ar pārsteidzoši lielu citronu un zāļu tēju patēriņu profilaksei.

Pēc kārtīgām pusdienām dienas otrajā treniņā galvenokārt tika krāti noslēpotie kilometri, praktizējot pirmajā treniņa apgūto tehniku. Taču tiem, kam tehnika vēl piekliboja, bija iespēja padziļinātāk strādāt ar treneri. Līdzās Ausekļa jauniešiem slēpoja arī vairāki Latvijas izlases dalībnieki.

Tā kā uzsvars tika likts uz slēpošanu klasiskājā solī, tad pirms kāpšanas uz trases izšķiroša nozīme bija slēpju pēdas iesmērēšanai, kur eksperimentēt katrs varēja pats. Tāpat mācījāmies uzklāt parafīnu un pareizi kopt slēpes.

Pēc pašu gatavotām vakariņām un teorētiskās video nodarbības sekoja mierīgs skrējiens ar kārtīgu izstaipīšanos. Pēdējā vakarā baudījām pirti un filmu.

Pāris treniņi tika veikti ar ziemas orientēšanās elementiem, un daudziem tā bija pirmā pieredze ar šo sporta veidu. Cerams, marta sākumā gaidāmajā Latvijas čempionātā Auseklis tiks pārstāvēts vēl kuplākā skaitā kā pērn.

Vairāk bildes pieejamas Google Plus.

© www.magnets.lv | Edgars Laķis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Baiba
IP: 78.84.158.89 @ 03.01.2013 | 19:12:28
Komentārs: Skatoties uz bildēm vēl jo projām gribas smaidīt. Labs rakstiņš un bildes Edgar. Ja sniegs atjaunosies, tad nākamais slēpošanas treniņš plānojas 17.01.pl 17 00 Biķerniekos pie Motormuzeja...atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu