Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaLatvijas izlase gatava Eiropas Čempionātam orientēšanās ar slēpēm

Trešdien, 29.janvārī notika preses konference pirms Eiropas Čempionāta orientēšanās ar slēpēm, kas no 12. līdz 17.februārīm notiks Madonas apkārtnē. Paralēli Eiropas Čempionātam pieaugušo konkurencē, Madonā notiks arī Pasaules Junioru čempionāts, Eiropas Jauniešu čempionāts un Pasaules Veterānu čempionāts šajā sporta veidā. Preses konferencē piedalījās un ar savām domām dalījās Latvijas Orientēšanās prezidents Pēteris Apinis un sportisti Edgars Bričonoks un Andris Kivlenieks.

 

Šī būs pirmā reize, kad Latvijā tiks rīkotas tik augsta līmeņa orientēšanās ar slēpēm sacensības kopš 2006.gada, kad Madonā tika uzņemts Pasaules Veterānu čempionāts un Pasaules Kausa izcīņas posms. Sacensības organizē Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību. LOF prezidents Pēteris Apinis nosauca šo par “vienu no ziemas svarīgākajiem sporta pasākumiem Latvijā”.

Sacensības sāksies 12.februārī ar jaukto sprinta stafeti Eiropas Čempionāta ietvaros. 13.februārī sportisti sacentīsies vidējā distancē, nākamajā dienā, 14.februārī, sacensības notiks garajā distancē ar kopējo startu. 15.februārī būs atpūtas diena pirms 16.februārī paredzētajām sprinta sacensībām un, pēdējā čempionāta dienā, 17.februārī, medaļu sadales trīs etapu stafetēs.

Pieaugušo izlases līderis Andris Kivlenieks atklāja, ka lielākas izredzes saista ar īsajām distancēm - vidējo un sprintu, kā arī stafeti, bet uz starta nedosies jauktajā sprinta distancē. Edgars Bričonoks savukārt, cerības saista ar garo distanci un, līdzīgi kā Kivlenieks, nestartēs jauktajā sprinta stafetē, bet cer palīdzēt komandai “klasiskajā” stafetē čempionāta beigās.

Sportisti reāli vērtē savas iespējas konkurencē ar spēcīgajiem Skandināvijas un Krievijas sportistiem un izteicās, ka iekļūšana starp labākajiem 20 ir iespējama, bet tā ir pietiekami augsta latiņa, uz kuru tiekties. Jāpiebilst, ka izlases līdera Andra Kivlenieka līdzšinējie labākie individuālie rezultāti ir 19.vieta PČ sprintā un 24.vieta EČ garajā distancē. Stafetē vīriešu trio pērn Ukrainā izcīnīja augsto 6.vietu Eiropas Čempionātā. Sportisti, un it īpaši LOF prezidents, preses konferencē uzsvēra stafetes nozīmību un cerības, ka komandai pa spēkam būs uzrādīt arī augstvērtīgāku rezultātu.

Latvijas izlases lielas cerības saistās ar junioru un jauniešu vecuma grupās startējošajiem sportistiem, kuri iepriekšējos gados ir priecējuši ar labiem rezultātiem. Nauris Raize pērn PČ junioriem izcīnīja 6.vietu garajā distancē, Jānis Baunis jauniešu konkurencē savukārt bija 9. Stafetē junioru konkurencē pērn mūsu sportistiem arī 6.vieta. Sagaidāms, ka vairākas medaļas tiks izcīnītas veterānu vecuma grupās.

Fakts, ka šāda mēroga sacensības notiks Latvijā sportistiem dodot pārliecību par priekšrocībām, jo apvidus ap Madonu esot veiksmīgi izmēģināts agrāk un arī šogad sacensībās. Satraukums vēl nav piezadzies, un par priekšrocību ir uzskatāms tas, ka nav jāmēro tāls un nogurdinošs ceļš uz sacensību norises vietu, kā tas būs jādara Martā, kad Pasaules Čempionāts notiks Kazahstānā.

Izlases sastāvs:

M21
Andris Kivlenieks
Edgars Bričonoks 
Toms Veits
Jānis Peilāns
Reinis Putniņš
Nauris Neimanis
Raivo Kivlenieks
Andris Jubelis (sprints)
Rezerve:
Dāvis Sārs 
Mārtiņš Sārs

M20                        
Nauris Raize
Jānis Sārs
Emīls Henrijs Taube
Jānis Baunis

W20
Līga Valdmane
Sigita Lapsiņa
Zane Čamane  
Ieva Krūmiņa   

M17
Uldis Upītis 
Atis Heinols
Dinārs Gutāns
Toms Tipainis
Rezerve: Jevgenijs Danilovs

W17
Annija Anna Zaļaiskalna
Diana Marta Ruka
Laura Leiboma
Austra Zušēvica 

Ar atlašu rezultātiem var iepazīties šeit.

Vairāk informācijas par sacensībām var atrast mājaslapā www.esoc2013.lv

Vēl foto no preses konferences.

 

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu