Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaESOC atpūtas diena - sportistu komentāri par veiktajām distancēm

EČ atpūtas diena 15.februārī iezīmēja čempionāta norises pagrieziena punktu - sacensības no Gaiziņkalna apkārtnes pārceļas uz Smeceres silu, pirmie secinājumi par jau veiktajām distancēm ir izdarīti, uzstādīti jauni mērķi, bet dažiem Latvijas izlases sportistiem čempionāts ir jau beidzies. Piedāvājam plašākus komentārus par jau aizvadītajām distancēm no dažiem izlases līderiem un treneriem.

 

Nauris Neimanis M21 (39.v vidējā, 25.v jauktajā stafetē): “Vīriešiem jauktajā stafetē bija jāveic otrie etapi, un es uzsāku savu distanci nedaudz atpalicis. Pirmajā aplī pieļāvu aptuveni 20 sekunžu kļūdu, netālu no finiša aizbraucu pa labāk iebrauktu špūri, kas veda uz farstu - citas distances punktu. Jāsaka uzreiz, ka kļūdas bija viegli pieļaut, jo bija biezs špūru tīkls un vispār kvalitatīvi sagatavotas distances. Otrajā aplī nekļūdījos, bet piedzīvoju sāpīgu krietienu. Trešajā aplī startēju 20 sekundes priekšā Tomam (Veitam), bet uz pirmo kp jau izvēlējos pārāk garu variantu un jau biju iepalicis no Toma, tā arī finišējām. Par rezultātu nav ko priecāties, bet ta arī nebija galvenais čempionāta starts. Cerams, ka Smeceres silā mājas priekšrocības būs vairāk jūtamas, jo līdz šim distances un apvidus ir netipiskas Latvijas sacensībām.”

Ieva Krūmiņa W20 (24. (11.)v jauktajā stafetē, 21.v vidējā, 29.v garajā): “Jauktajā stafetē pirmie divi apļi bija labi, trešā apļa beigās nobraucu lejā no kalna pa mazajām špūrītēm un bija grūti tikt atpakaļ augšā, tur pazaudēju aptuveni 3 minūtes. Bez šīs kļūdas varētu būt bijuši 9. nāciju kopvērtējumā, arī priekšā lietuviešiem. Šāds sacensību formāts bija kaut man kaut kas jauns, tas bija kā intervālu treniņš ar karti, domāju, ka nākamgad jāstartē vairāk komandām, jo bija patiešām aizraujoši. Prieks, ka izdevās apsteigt pirmo komandu, bet par to lielākie nopelni pienākas Tomam, viņš ir baigais malacis, es pat nepaspēju sākt satraukties, kad Toms jau bija izslēpojis.

Vidējā distancē iznāca nobraukt labāk nekā iepriekšējā gadā, kas arī bija mērķis pirms čempionāta, tas priecē, ka izaugsme ir. Domāju, ka dalība jauktajā stafetē palīdzēja startējot vidējā distancē. Priekšrocības no tā, ka sacensības notiek Latvijā neesmu izjutusi, sniega ir daudz, kas ir netipiski, vienīgais, ka visi organizatori ir zināmi.

Garajā distancē līdz pat 3.aplim viss bija labi, braucu uz vietu ap 20., bet tad pieļāvu milzīgu 12 minūšu kļūdu - aizbraucu pilnīgi pretējā virzienā.

Sprintā vajadzētu tikt divdesmitniekā, Smeceres sils tomēr ir pazīstams.”

Andris Kivlenieks M21 (25.v. vidējā, 29.v. garajā): “Vidējā distancē zaudēju igaunim. Un knapi pārspēju lietuvieti. Tas raksturo manu sniegumu. Bija sliktākā sajūta šosezon sacensībās, varbūt nedēļu pirms sacensībām par daudz atpūtos, kā arī slapjā sniega dēļ nesanāca veikt ātros treniņus pēdējā nedēļā, varbūt tāpēc pietrūka svaiguma. Vēl arī parādījās elpošanas problēmas, kas mani vajāja sezonas sākumā, pēc distances papildīju īpašos elpošanas vingrinājumus un palika labāk. Kopā pieļāvu ap 2 minūtēm kļudās, kas ir par daudz. Nekādas līdzības ar citām Latvijas sacensībām nebija, orientēšanās bija sarežģītāka nekā jebkad iepriekš. Arī fiziski nebija viegli.

Par rezultātiem runājot, biju cerējis, ka būšu nedaudz tuvāk līderiem, acīmredzot neesmu trāpījis formā. Piemēram, Polvas sacensībās igaunijā jutos daudz labāk, igauņus tur apsteidzu par 4 minūtēm. Vēl jāsaka, ka latvieši ir rezultātu, teiksim, beigu galā, jo pieteikušās ir visas spēcīgās valstis, bet ne visas vājākās valstis ir pārstāvētas. Piemēram, Ukrainā vīriešu elitē bija 70 dalībnieki, un tur tās pašas ieņemtās vietas nebija beigās, bet gan jau pa vidu.

Pašam joprojām ir stīvums kaulos no garās distances, bet līdz sprintam būtu jāsanāk atgūties un līdz stafetei jau droši. Sprintā jāuzlabo pagājušajā gadā iegūtā 24. vieta. Daudzie kontrolpunkti distancē varētu būt ieguvums man, jo apvidus tur ir labāk pazīstams un tieši sprintā, manuprāt, tas palīdz visvairāk.”

Diāna Marta Ruka W17 (27.v. vidējā, 33.v. garajā): “Vidējā distance bija ļoti laba, īpaši nekļūdījos, slēpēs slīdēja ļoti labi, Paulis (Bričonoks) tās bija ļoti labi sagatavojis. Bija tikai viena neliela kļūda, lielākās grūtības bija tikt kalnos. Esmu ļoti apmierināta ar savu vietu starp labākajiem 30, jo šīs ir manas pirmās starptautiskās sacensības ziemas orientēšanās. Sprintā, cerams, ka būšu top 25, jo man ļoti patīk sprinti.”

Inguna Valdmane, izlases trenere: “Domāju, ka rezultāts ap 20.vietu ir vērtējams kā augsts, jo priekšā mums ir skandināvi un krievi ar savām specskolām un sistēmu. Ja ir tā, kā Atis Heinols teica - varu tikt līdzi somiem kādu gabalu - tad tas ir lieliski. Mums nav, piemēram, apmaksāta izlases trenera, principā esam amatieri.

Jūtamies bezspēcīgi vīrusa priekšā, visi dzīvo kopā, divguļamajās gultās pa diviem, vienā telpā, nav iespējams ne ierobežot ne kontrolēt vīrusa izplatību.”

Iveta Holcmane, izlases trenere: “Vīrusi pļauj komandu nost. Šobrīd no 8 vīriešu elites vīriem tikai 3 ir gatavi startēt, 4 jau ir aizsūtīti mājās, gatavi startēt ir abi Kivlenieki un Andris Jubelis.

Jauktajā stafete bija kā iesildīšanās diena individuālajām distancēm, palīdzēja dalībniekiem pēc tam. Vienīgi slikti bija tas, ka Zane Čamane nokrita, sasita galvu un tāpēc nevarēja startēt garajā distancē. Rezultāti ir normāli, bet biju pārsteigta par to, ka Latvijā var izplānot tik fiziski un tehniski grūtu distanci, it īpaši individuālajās distancēs. Sportistiem tika dota iespēja izvēlēties vai startēt jauktajā stafetē, līdz ar to spēcīgākie sportisti izlēma izlaist šo startu, jo, teiksim tā, vienmēr jau gribās uzvarēt, un mums nav spēcīgo sieviešu elites orientieristu.

Vidējā distancē kopumā varēja nostartēt labāk, pietrūka sacensību prakses, Latvijā bija tikai vienas sacensības, bija jābrauc uz Igauniju, bijām tur 3 reizes. Jāuzteic Nauris Raize (15.v vidējā M20) un Toms Tipainis (12.v. vidējā M17). Jāsaprot, ka pārsvarā startē vasaras orientieristi, kuri izlēma sagatavoties šim čempionātam. Mēs arī izlēmām atļaut startēt maksimālajam skaitam dalībnieku, jo sacensības notiek mājās.

Sprintā ļoti augsti rezultāti nav sagaidāmi, bet protams, katrs, kas izies uz starta, cīnīsies par sekundēm. Andris Kivlenieks cīnīsies par WRE punktiem. Tomēr nav vēl īsti skaidrs, kas vispār izies uz starta, jo arī jaunieši saslimst, tie, kas no rīta vēl bija veseli, tagad ir jau ar temperatūru. Nespējām radīt pienācīgus apstākļus savai izlasei, visi dzīvo kopā. Šobrīd veseli ir madonieši, jo tie dzīvo savās mājās, abi Kivlenieki un junioru meitenes, kas dzīvo daļēji izolēti, savās istabiņās.

Stafetē startēs, kas būs veseli, iespējams, Kivlenieki un Jubelis.”

Rīt sprinta sacensības Smeceres silā sāksies 10.00, bet 13:00 sāksies Pasaules Veterānu čempionāta otrā un izšķirošā diena.

Visa pieejamā informācija par rītdienu atrodama šeit.

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu